Как се подстригва дете, което не иска да бъде подстригано...

  • 12 150
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 201
а трябва? Simple Smile
Синът ми досега е подстригван само веднъж - това лято с машинката. Сега вече е време, а не дава. Препоръки?

# 1
  • Мнения: 544
При нас бяха големи ревове и крясъци първите няколко пъти. Аз сядах на стола и го държах в мен и му говорех през цялото време. Не му слагаха нищо около врата и му позволяваха да си играе с гребена. Тези неща облекчаваха положението донякъде.

# 2
  • Мнения: 550
Ами трудно!Моят син не дава да го подстригвам с машинката и затова използваме само ножичка и гребен.Давам му в ръцете нещо да се занимава(Пръскалката за вода е особено актуална)и няма проблеми!Еее,като си спомня едно време на центъра имаше един детски фризьорски салон със столчета като кончета,мама само там успяваше да ни подстриже... Laughing

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ох това е трудна задача. Дъщеря ми като беше на 3 години беше решила, че като и подстригвам бритона я боли, че може по грешка да и срежа кожата и т.н.  Беше голям кошмар с това подстригване. Сега пак се подстригваме с уговорки, но проблемът с ужаса от ножицата отшумя.

# 4
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И при нас беше трудна задача.Много плачеше,когато го водех на фризьор,даже и тогава,когато аз се подстригвах.
Сега аз го подстригвам,в банята.Давам му слушалката на душа и той докато си играе аз действам.Друг начин не признава.Е,друг е въпроса,че изразходваме по цял бойлер топла вода.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Споделям ноу-хау - фризьорката търчи след моя син с машинка на батерии, той бяга колкото може и пищи с всичка сила hahaha Беше седнал в мен, но го изтървах и се получи гонката.

# 6
  • Мнения: 2 908
Както къпя аз дете,което не иска да бъде къпано..... Mr. Green-ТРУДНО!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Ами насила.И сина ми не даваше, но посвикна вече.Ние го подстригваме в къщи - аз го държа, баща му с машинката.
Ама няма начин, особено лятото се поти страшно много.

# 8
  • Мнения: 8 999
А кой казва, че ТРЯБВА! Моят син си живее чудесно с дълга коса. Далеч съм от мисълта, че щом е момче, то задължително трябва да е с подострена главичка.

# 9
  • Мнения: 8 209
Подстригваме го с машинката. Отнема доста време, защото на всеки 2-3 минавания, които прави баща му, Виктор с викове "АЗ" взема машинката. Започва да се подстригва сам, след малко го излъгваме да ни я даде и процедурата се повтаря. Обаче косата край ушите и бретона не можем да оформим добре с машинката. Трябва си ножичка, ама това да стои мирно докато трае тази процедура, е мисия невъзможна и предпочитаме да не рискуваме.

# 10
  • Мнения: 9 814
Трудно, с много уговорки и при фризьор с подход към децата.

# 11
  • Мнения: 14 654
Само леко се подрязва бритона, да не му бърка в очите. Насила не подстригвам, жал ми е.

# 12
  • Мнения: 7 201
Трудно, с много уговорки и при фризьор с подход към децата.
Peace
Добре,че съм нямала такива уговорки с моя син. Wink

# 13
  • Мнения: 1 479
Аз ги водя и двамата вьв фризьорски салон.Баткото с много говорене слуша,а малкото за 1-ви пьт му бе с машинка /това лято/и целият квартал орева Crazy    
А кой казва, че ТРЯБВА! Моят син си живее чудесно с дълга коса. Далеч съм от мисълта, че щом е момче, то задължително трябва да е с подострена главичка.
" Peace И ние сме с дьлги косици. Heart Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 4 294
Нямам този дерт - щото са момичета и не ги подстригвам  Mr. Green

Това в кръга на шегата. Нека иде с баща си на фризьор и първо седне таткото на стола да види, че не боли и после седне и той, кажете му че така ще прилича на тати, момчета обичат да им подражават  Peace
Ако и това не помогне, знам ли  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт