Давате ли дъвки на децата си?

  • 8 112
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте мами,моята дъщеря е на 1,8год.,въпроса ми е :Давате ли на вашите малки деца да дъвчат дъвка?Понеже не ми дава да и мия зъбите(големи писъци са),а като и дам четката сама уж да ги мие само смуче пастата.Давам и детски орбит защото и пожълтяват зъбките и като че ли има някакъв ефект от дъвката,но след 10-15 мин дъвкане я поглъща.Зъболекарката ни ми каза да и мажа зъбките с кислородна вода.Пробвала съм докато спи,но мога да почистея само предните зъбки.
Моля ви споделете вашия опит.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Мия и зъбите от как се появи първия и с това проблем нямаме Peace
Дъвки не давам-на 2.6г. е.

# 2
  • Мнения: 3 216
НА 2 год и 8 месеца. Не давам дьвки. Случвало се е много рядко някой да го почерпи. И обикновено дьвченето й представлява налапване и гьлтане. Сьс зьбите -трябва да си тьрпелива и ще свикне. Ние все още се дрьнкаме кога да ги мием и кога не. Вчера купих една книжка за зайчето, кариеса и микробите. Доста е впечатлен. И все говоря,обяснявам,мия си моите зьби пред него да ме гледа. От моята зьболекрка знам,че в тази вьзраст миенето на зьбките не е с цел основно почистване ,а да се сьздаде навик на детето. И често трябва да им се сменя пастата ,да се взимат такива с различни вкусове ,за да се харесва от детето и да му е интересно. В тази вьзраст основното предпазване на зьбките и НЕдаването на сладки неща,близаки и бонбони.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
На тази възраст не са изявявали желание за дъвки, сега вече да дъвчат, но не мога да кажа че е редовно, като се присетят и след 5-10 мин. като свърши сока на дъвката е изплюта  Peace

Не мисля, че миенето на зъби може да се замести с дъвчене на дъвка  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 3 524
ами то дъвка ли я или я гълта?
вероятно е някакво решение, но според мен опитай просто да й даваш сама да ги чисти, пък нека си гълта пастата, все нещо успява да изчисти докато я нагълта, си мисля Thinking

# 5
  • Мнения: 94
Давате дъвка на дете под две годишна възраст Shocked!

Измислете игра която до свържете с миенето на зъбите или ако детето Ви има някакъв идеал (детски анимационен герой ,батко или кака които много харесва) дайте ги за пример.Друг вариант е да ги миете заедно "като големи хора".
А ако нищо не помага отидете на детски стоматолог там ще Ви засипят с идеи! Peace

# 6
  • Мнения: 274
На малката още не съм давала дъвки,но и аз мисля,че миенето на зъби не може да се замести с дъвка. Peace

# 7
  • Мнения: 2 005
Дъвка не му давам по препоръка на лекар - хирург  Naughty Като ми разказа няколко страхотии - не ми идва на ум да му давам  #Crazy #Crazy #Crazy Пък и той не си иска поне за сега  Confused

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Давала съм само веднъж защото го почерпиха и естествено той я глътна.За това дъвки не давам.А с миенето на зъбите нямам проблем.Когато му излизаха и го болеше имаше периоди в които не даваше, но беше за кратко.

# 9
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Давам дъвки на Вики, защото иска. Дъвчи и като и омръзне ми ядава. Случва се и да я погълне, но рядко. Зъбките си мием без проблем. Според мен дъвката не трябва да измества миенето на зъбките  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 479
Много рядко им давам дьвка и те я гьлтат.Зьбките ги мием редовно,но си гьлтат пастата.Моите момчета още не искат да си изплакват устните,като жабуркат с вода.

# 11
  • Мнения: 1 674
още не съм предлагала.Мисля,че е мн рано.

# 12
  • Мнения: 574
От скоро давам на дъщеря ми по половин дъвка - сладка Орбит, защото е много настоятелна в искането Laughing Обаче забравя да я плюе като й се нарадва и гълта дъвката. Проблеми с миенето на дъбите нямаме Peace
Да не би на детенце да не му е удобна четката за зъби newsm78 Дъщеря ми имаше четка Аквафреш, но я усетих, че не я харесна или пък не й е удобна. Сега я мия с Орбал и няма проблеми Peace

# 13
  • Мнения: 544
Рядко дъвчи дъвка, защото не проявява интерес. Но зъбите мием редовно. По-скоро аз му ги мия, че той не може много добре, ама се мъчи.

# 14
  • Мнения: 166
Миенето на зъбите им доставя огромно удоволствие ,макар че самото миене е далеч от нужното.Но ще се научат-важното е ,че не се гоним с четките.Дъвки дъвчат и като им омръзне-идват и ми ги дават.

Общи условия

Активация на акаунт