Любимото ястие на вашето семейство

  • 5 976
  • 66
  •   1
Отговори
Здравейте момичета Simple Smile
надявам се тази тема да ви хареса и да споделим кое е любимото ви ястие и съответно да опишем подробно рецептата за неговото приготвяне.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Имаме доста любими ястия, но може би най-любимото е пълнено пиле с ориз и гъби.

Рецептата:

Пилето /най-добре охладено, около 1,6 кг/ се измива хубаво и се подсушава. Задушава се глава лук в мазнина, добавя се доматено пюре, червен пипер, сол, черен пипер, гъбите /3-4 големи гъби, нарязани на ситно/ и като се задушат се добавя ориза и се долива малко топла вода. Като стане готова плънката се слага джоджен. Пилето се намазва обилно с масло отвътре и отвън. Напълва се с плънката и се зашива. Ако има оставена кожа на гушата се пълни и нея и пак се зашива. Обелват се картофи и се нареждат в тавата, като в средата се поставя пилето. Картофите се разбъркват със сол, червен пипер и олио. Налива се топла вода. Пече се на умерена фурна около 2 часа, като отвреме навреме се полива пилето със соса, за да не изсъхне.
Същата рецепта през зимата я правя, като от едната страна на пилето слагам картофи, а от другата кисело зеле.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 452
Рецепти няма да пиша, защото всеки знае как се готвят: Пълнени чушки и Мусака.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
И при нас е пълнени чушки, свинско със зеле , капама, е има и други де.

# 4
nana77 това пиленце звучи много вкусно даже ми се прияде и нам мен Simple Smile

# 5
  • Под звездите
  • Мнения: 1 297
При нас са печено пиле с картофи,пълнено пиле,паниран кашкавал,руло стефани,свински пържоли или пилешки с гъби и топено сирене и др.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77 това пиленце звучи много вкусно даже ми се прияде и нам мен Simple Smile

И на мен, докато го пишех. И май утре ще го спретна  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 7 474
Ястия със сметана и топено сирене
и сладкиши с ябълки и шоколад са ни любими.

# 8
  • все тук
  • Мнения: 1 716
У нас класацията се води от новогодишната банска капама (във форума има много варианти и рецепти).

# 9
и ние обичаме ястия със сметана и топено сирене.даже в момента правя такова със свински пържоли и гъби Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 036
В нашето семейство обичаме:
Пиле със синьо сирене;
Свинско със зеленчуци;
Свински пържоли с топено сирене;
мусака;
свински ребра с кисело или прясно зеле.
Като гледам - всичко което е с месо.  Wink

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Като се  замислих сякаш нямаме любимо ястие  Thinking но обичаме кисело зеле с пуешко, мусака също, пилешки крица запечени със соев сос. За това се сещам, но най-най-любимо си нямаме.

# 12
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
и при нас за новогодишните празници си е задължителна капаматаобичаме и вита баница всякакви салатихапваме многорибавкъщи са на почит козунакаитортитеи всичко което е месно-най вече на барбекю но в същото време се опитваме да се храним по -здравословно така че да си потдържаме фигурите

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
У нас класацията се води от новогодишната банска капама (във форума има много варианти и рецепти).
И у нас така!  Peace
По принцип обичаме разни месца намяткани в гювеча с марината и печени 2-3 часа на фурна......

# 14
  • Варна
  • Мнения: 57
Всякакви сърми, пълнени чушки, кисело зеле с ребра, мусака с патладжани, пилешки крилца със соев сос и чесън, и др., сега не се сещам.

Общи условия

Активация на акаунт