С лична карта до Англия

  • 11 663
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Който знае да се включи, нали няма проблем да се отиде до Англия с лична карта? След 2 седмици ми предстои пътуване до там, аз имам и паспорт, но брат ми ще пътува с мен, а той няма червен паспорт

# 1
  • Мнения: 737
Не би трябвало да има проблем!Ние пътувахме март месец с червените паспорти,но много от хората в самолета бяха само с лични карти! Peace

# 2
  • Мнения: 4 784
Няма проблем. Peace
Всъщност не съм сигурна как стоят нещата, ако брат ти е непълнолетен  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 3 878
по принцип няма проблем, обаче единият от пътите, когато ходих се падна някакъв вкиснат служител, който ми обясняваше колко лесно било да се преправят нашите лични карти и че сме първи в Европа от тея с фалшивите и бла-бла...та общо взето ми каза друг път да си нося червения паспорт. оттогава го нося Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 2 926
Аз никога не нося червен паспорт,пътувам само с лична карта.

# 5
  • Мнения: 4 965
Аз никога не нося червен паспорт,пътувам само с лична карта.

И аз така - в страните от ЕС, разбира се.
Даже червеният ми паспорт изтече в началото на лятото, а мен ме мързи да ида да си извадя нов.
За сметка на това, пътувам често...
Благодарение на темата, обаче, се замислих и ще взема да се задействам тези дни. Винаги може да излезе и някое пътуване извън ЕС и да тичам да вадя паспорт за 2 дни, та да си скъсам нервите...

# 6
  • Мнения: 147
още от самото влизане в ЕС няма проблеми, само с лична карта си минаваш Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 572
и аз да добавя че няма проблем само с лична карта , аз така пътувам до там , само първия път си носех червения паспорт за всеки случай ни не ми го искаха

# 8
  • Мнения: 400
Мерси, на всички отзовали се!   bouquet

# 9
  • Мнения: 2 175
? Направо ме изумяте понякога..Нали сме вече в ЕС?!

# 10
  • Мнения: 147
? Направо ме изумяте понякога..Нали сме вече в ЕС?!
В ЕС сме да, но това не значи, че всички го знаят Simple Smile на мен колко пъти ми се е случвало да ми се чудят на личната карта, а пък даже като летяхме от Англия за Женева и се наредихме на опашката за страни от ЕС, моят приятел се опита да мине с лична карта и го дръпнаха настрани да го проверяват и да му искат паспорт докато се усетят, че България всъщност си е в ЕС  Shocked е, после му се извиниха и го посъветваха да си показва паспорта...и това беше преди няколко месеца...

# 11
  • Мнения: 2 697
Само с лична карта се пътува. Ако някой служител случайно не знае, че сме в ЕС, може да му се напомни Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 3 878
? Направо ме изумяте понякога..Нали сме вече в ЕС?!
В ЕС сме да, но това не значи, че всички го знаят Simple Smile на мен колко пъти ми се е случвало да ми се чудят на личната карта, а пък даже като летяхме от Англия за Женева и се наредихме на опашката за страни от ЕС, моят приятел се опита да мине с лична карта и го дръпнаха настрани да го проверяват и да му искат паспорт докато се усетят, че България всъщност си е в ЕС  Shocked е, после му се извиниха и го посъветваха да си показва паспорта...и това беше преди няколко месеца...

да, аз имах същата случка в Лондон Shocked

# 13
  • Мнения: 2 175
По-вероятно е да са се усъмнили неща в картата, отколкото да не значт наистина.
Службите за сигурност имат право да правят подобни инсценировки..)) Горе-долу на всеки самолет сде провервва някой произволно..
А иначе - и да направят проблем - им се казва да си отворят инструкциите..
Иначе пътувам постоянно, даже на 2.01 след приемането но в ЕС..И си минах с личната карта..

# 14
  • София
  • Мнения: 5 247
Преди 3 месеца пътувах натам само с лична карта. Нямах никакви проблеми, никой не се е усъмнил в автентичността й Simple Smile А и хората, които ме проверяваха знаеха, че България е в ЕС  Peace

Общи условия

Активация на акаунт