Интериорен дизайн – цени и препоръка!

  • 268 903
  • 845
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 294
Следя Ви с интерес, и на нас ни предстои ни "стягане" на жилище.
 Wink
Sapfira 1, разгледай и BoConcept!

Последна редакция: ср, 09 дек 2009, 14:22 от Илея

# 346
  • BG
  • Мнения: 2 217
Моя приятелка се възползва от услугите на фирма "Инито дизайн". Много е доволна от жената, с която работи. До колкото разбрах, с мъжа си са платили около 3 500лв за префасониране на апартамента, който е около 100м2 (включва бутане на стени), изготвяне на проект на кухня, настилки, примерно поставяне на различните мебели в жилището.
Незнам дали е скъпо или евтино?!  Rolling Eyes

# 347
  • BG
  • Мнения: 2 217
До колкото разбирам, архитекта ходи до апартамента им и то нееднократно. Приятелката ми се изказва ласкаво за нея (архитекта). Имаха няколко срещи, в които доуточняваха проекта, видях, че има даваше по няколко варианта.
Може би ако имах възможност, и аз бих използвала услуги на архитектурно студио, но за сега - няма как.
Истината е, че много трудно се намират специалисти и ако един човек е доволен, друг - не е. Вчера разгледах страницата в интернет на въпросното студио и видях, че имат награди. Ако това е белег за качество, то те го имат.  Peace

# 348
  • Мнения: 6 039
добре де, защо не напишеш името й?

# 349
  • BG
  • Мнения: 2 217
добре де, защо не напишеш името й?

Не и знам фамилията, но първото и име е Нина.  Peace

# 350
  • Мнения: 67
Сега разгледах сайта на въпросното студио. Това е информацията за архитектката:
"Нина Боянова е завършила дизайн с технологии в Manchester Metropolitan University, Великобритания. С дипломирането си печели отличието “Студент на годината” на Британската федерация за дизайнери и изпълнители FCDE. Работи като дизайнер в най-старата каталожна къща на Острова – Great Universal. Едно от най-реномираните строителни дружества в България “Торин” й поверява създаването на отдела си за вътрешна архитектура и дизайн, който тя ръководи десет години. В 2008г. Нина Боянова открива специализирано ателие за интериорен дизайн с технологии. "
На страницата на студиото не видях много проекти в портфолиото, имаше повече извадки от публикации в списания и 2 клипчета от телевизионни предавания с участието на Нина Боянова.
Малена, ти нали си човек от бранша, случайно да си чувала нещо за тази дама?
А това строително дружество..."Торин", даже не го бях чувала, наистина ли е известно?

# 351
  • Мнения: 67
Здравейте момичета,

По-назад в темата Лени беше показала ето този апартамент: http://www.luximoti.bg/2-stayni_v_Bulgaria/AD1416BG_2-кstaen_prodava_v_Sofia.html . Много ми допада концепцията му, използваните материали (камък, дърво, стъкло), цветовото решение на интериора пък ми хареса още повече. Ако някой знае кой е правил проекта на това жилище или кой би се справил със задачата да ми направи нещо в този стил, ще се радвам да ми пише на лични.

# 352
  • Мнения: 1
Здравей! И аз съм чувала,че за интериорен дизайн взимат жестоки пари. Но, бих ти препоръчала има фирми,които произвеждат мебели и предлагат безплатно /или на съвсем сносни цени/ да ти направят 3Д дизайн на това, което искаш да поръчаш.
Наши приятели ни препоръчаха фирма "Studio Ko&Ka" от която сме много доволни. Поръчахме първо кухня, а после като видяхме как работят, поръчахме и други неща. Момчетата са от София и работят перфектно, на доста добри цени. Те правят дизайна безплатно,ако те изпълнят поръчката. Има и едно студио за дизайн,които също работят много добре и имат доста подбрана клиентела.
Ще видя как беше тяхоното име и сайт, и ще пиша пак! Успех!

# 353
  • Мнения: 67
Привет от мен!
Виждам, че темата е стигнала до под кривата круша и никой вече не пише май, но аз ще се отчета. Обърнах се към фирма за оферта за идеен проект и цената, която ми обявиха за 90 кв. м. беше 8500 лв. с  ДДС .
Нещо се бях настроила, че за тази площ съм склонна да платя не повече от 3000-4000 лв (с включено ДДС). Какво ще кажете за тази оферта- според Вас това много ли е или е нормално? Ще съм благодарна, ако някой може да ме обнадежди, че ще мога да получа тази услуга на посочената от мен цена... Rolling Eyes

# 354
  • Мнения: 67
Забравих също така да попитам дали някой е купувал мебели от Dafini accento, които се помещават в  Interior city на бул. "Черни връх" 47? Съпругът ми миналата седмица случайно попаднал в магазина им, аз разгледах само сайта на фирмата. Те правят кажи-речи всичко освен продажбата на марките мебели, които внасят- проектиране на мебели по поръчка, производството им. Във сайта им има неща, които изглеждат добре, но дали и качеството на продуктите им съответства на външния им вид? Thinking

# 355
  • Мнения: 0
Привет от мен!
Виждам, че темата е стигнала до под кривата круша и никой вече не пише май, но аз ще се отчета. Обърнах се към фирма за оферта за идеен проект и цената, която ми обявиха за 90 кв. м. беше 8500 лв. с  ДДС .
Нещо се бях настроила, че за тази площ съм склонна да платя не повече от 3000-4000 лв (с включено ДДС). Какво ще кажете за тази оферта- според Вас това много ли е или е нормално? Ще съм благодарна, ако някой може да ме обнадежди, че ще мога да получа тази услуга на посочената от мен цена... Rolling Eyes

А ти Гугъл попита ли?
Ето един от първите резултати в Гугъл: http://www.cgroup-c.com/prices.html

# 356
  • София
  • Мнения: 8 276
Ако имаш пред вид мен, просто отговорих на въпроса "Къде е магазина?".  
Аз да си призная мострите изложе ни там не ме впечатлиха, но може и да са добри. Човекът, който ме "обслужи"(не беше зле, а аз по-скоро влязох да разгледам) мил, ненатрапчив и честен, относно това колко струва и какво може да се промени в цената (попитах за един диван, за който ми казаха че е скъп защото е с дамаска на Дженезис, но е производителя е на Велда/Велга newsm78)

А и между другото, други са потребителите, които са близо до мебелите и дизайна... аз (по-скоро клиент) само съм им се радвала на нещата, които са показвали или на съветите, които са давали...


Последна редакция: ср, 14 апр 2010, 21:29 от Desem

# 357
  • Мнения: 48
Сигурно е така.
Не споря с теб.Най-добрата реклама е от уста на уста.
Просто казвам че другарките не са прави да ме обвиняват в неграмотност и самореклама.
Нито е казано име на фирма нито координати!
Правилата не са нарушени и въпреки това бяхме наказани да се срамуваме в ъгъла Peace

# 358
  • София
  • Мнения: 111
Аз вече се похвалих в една друга тема, но така и така сте раздвижили тази..... това е нашият интериор  http://www.behance.net/Gallery/A-country-house-interior-the-livingroom_/465152 сега го изпълнявам и проектът ми струваше доста по-малко средства. Не че дизайнерите не заслужават добро възнаграждение, но в тази ситуация едва ли са много хората, които могат да си го позволят.  Hug

# 359
  • Мнения: 511
Добре е горе-долу интериора,но къта за сядане и осветлението му нещо не ми се връзват с другите помещения.
И вградените ниши ...
Но като качество на проекта е перфектно за мен.

Общи условия

Активация на акаунт