смяна на безлактозно мляко с обикновено

  • 1 330
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте доктор Слънчева!Моля ви за съвет,тъй като съм много объркана.Дъщеря ми сега е на 7 месеца.Откакто се е родила имаше много колики,газове,чести диарични изхождения със много слуз,беше много неспокойна.На 3 месеца бяхме в болница с повръщане и силно разтройство.След това нещата още повече се влошиха и след като се консултирах с двама различни лекари,които предположиха лактозна непоносимост,спрях да я кърмя и започнах да я храня с безлактозното мляко АЛ 110.Оттогава вече 4 месеца всичко е добре,няма колики,спокойна е,изхожданията се нормализираха на вид и до 1 на ден.Сега педиатърката ми иска да сменям млякото с обикновено,защото детето трябвало да свиква с лактозата.Мен обаче ме е страх,да не се повтори картината отпреди.Тя казва че трябва да стане в рамките на една седмица,с постепенно въвеждане,защото иначе било опасно???Това вярно ли е или мога да и дам отведнъж и какво да е другото мляко?Благодаря Ви предварително за отговора!

# 1
  • Мнения: 5 760
Още е много рано , за да се прекъсне диетата. Ако премине на нормално мляко симтомите ще се възтановят и всичко ще започне от начало. Най-добре е да се консултирате с доц. Маринова- специалист по храненето . Работи в института по педиатрия- София. Тя ще Ви препоръча режим на хранене безопасен за детето.

Общи условия

Активация на акаунт