първи дни с бебчо

  • 2 244
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
мамчета,здравейте!Обръщам се към вас,защото ме интересуват някои неща.Как се справихте първите дни с малкото бебче?Аз съм бременна в 33г.с. и вече ме обвзема страх,че няма да мога да се справя с отглеждането на бебенце?И при вас така ли е било,кои са най-важните неща които трябва да знам,някой помагал ли ви е?Предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 805
Ами те първите ти дни с бебето ще са в болницата, където няма да си съвсем сама.
А след това - (поне при мен беше така) майчинския инстинкт заработи и не съм се чудила много много.
Те бебоците в началото ядат, спят и акат. Няма къде да сбъркаш.

# 2
  • Мнения: 179
Здравей мила спокойно не се шашкай ,всичко ще се нареди с времето си ще видиш че като се приберете от самосебеси ще се организираш неусетно .Xранене, спане, преобуване, игра и xоп време за къпане пак ядене и пак спане И така дните минават неусетно и като се замислиш е вече на годинка Пожелавам ти здраво и красиво бебче и да се поxвалиш Hug

# 3
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Ами те първите ти дни с бебето ще са в болницата, където няма да си съвсем сама.
А след това - (поне при мен беше така) майчинския инстинкт заработи и не съм се чудила много много.
Те бебоците в началото ядат, спят и акат. Няма къде да сбъркаш.
Така е но не съвсем.При нас коликите започнаха от 7-я ден и освен гореизброените дейности имаше и много плач.Ти обаче не се шашкай,бъди спокойна за да се чувства бебчето сигурно с теб.

# 4
  • Мнения: 764
Всеки го обземат подобни мисли. Майчинският инстинкт обаче настина заработва бързо - аз изпитвах ужас от първата нощ с беб вкъщи - чудех се какво ще правя като заплаче. Оказа се, че не е толкова страшно - даваш му малко да хапне и то спокойно заспива. За мен поне първият месец беше най-лесния - беб само ядеше и спеше и почти не плачеше. Този период ми помогна да свикна с неговото присъствие и да започна да добивам увереност в майчинските си способности.
Като че ли едно от важните неща е да се опитваш да запазваш спокойствие, защото колкото и клиширано да звучи, бебетата усещат, когато майката е неспокойна.
Леко раждане ти пожелавам!

# 5
  • София
  • Мнения: 5 079
Първите дни са трудни, но после всичко си влиза в ритъм и режим.
Не е толкова сложно и непосилно, напротив- истинско удоволствие е. Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 9 814
Много зависи от майката, от това какво и колко е прочела и се е подготвила за появата на малкото човече.
Нормално е въпреки предварителната подготовка новоизлюпената мама да се ошашка здраво.
Все пак тя вече е поела най-голямата отговорност в живота си.

Ами те първите ти дни с бебето ще са в болницата, където няма да си съвсем сама.
А след това - (поне при мен беше така) майчинския инстинкт заработи и не съм се чудила много много.
Те бебоците в началото ядат, спят и акат. Няма къде да сбъркаш.

Не всички бебоци обаче спят, акат и ядат някои от тях за съжаление плачат по цяла нощ, често не им стига кърмата, мъчат ги колики.
И има къде да сбъркаш като започнеш да носиш бебето на ръце, да го люлееш или да го буташ напред-назад в количката.

Така че, първите дни вкъщи не са от най-лесните, трябва време и на родителите и на бебчето да се адаптират.

# 7
  • Мнения: 1 477
Нормално е първите дни да са трудни.Докато свикнат и бебето и родителите...По-голям е страха от неизвестното...

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Първите дни е адски лесно.
Храниш, сменяш памперса, то заспива и докато се завъртиш процедурата се повтаря Crazy
А после всичко си идва от самосебе си Hug

# 9
  • Мнения: 544
Не всички бебоци обаче спят, акат и ядат някои от тях за съжаление плачат по цяла нощ, често не им стига кърмата, мъчат ги колики.
И има къде да сбъркаш като започнеш да носиш бебето на ръце, да го люлееш или да го буташ напред-назад в количката.
Така че, първите дни вкъщи не са от най-лесните, трябва време и на родителите и на бебчето да се адаптират.

И аз мисля че в началото има трудности, но не съм съгласна че новороденото може да се свикне на ръце, или в количка. Чела съм че това свикване става след третия месец. Освен това ние сме жив пример-моят син денонощно е люлян, разнасян на ръце и т.н., заради коликите и след 3-ия месец като преминаха от раз започна да си заспива в леглото.

# 10
  • Мнения: 489
Аз още от сега имам такива притеснения, понеже съм в чужбина и не се знае дали мама ще успее да дойде навреме. Свекито пък ще е в БГ най-вероятно, защото и зълва ми ще ражда горе-долу по същото време.
Но пък все си мисля, че ще се справя някак. Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 2 172
Първите две седмици така се бях филмирала,че не знаех къде съм  Crazy Свалих 5 кила от недояждане и недоспиване.Толкова бях ангажирана с бебто,че единственото за което имах време е една вафла и една чаша с мляко за закуска  Tired .Будеше се през нощта,искаше да суче постоянно.И цял ден висеше на гърда, памперси сменях по 8 пъти  Crazy След това вече свикнах и се поокопитих.А от момента,в който мина на адапте се родих наново.
  Не се притеснявай.Цялото ошашкване трае точно седмица-две.Адаптиране към новия начин на живот.Вече всичко ще е различно  Peace Преди се гримирах и си правих прически по 2 часа на ден,лакирах се,глезих се,гледах само себе си .Откакто се роди бебето си крада минутки за мен.Е,никога не съм била неугледна и не съм си променяла навиците,но просто сега ми е страшно трудно да намеря време за себе си.Свързано е с някакви предварителни планове и вмъкване в програмата  Flutter

# 12
  • Мнения: 9 973
не бях се замисляла,но първите дни бях сама с детето-яде,спи,яде,спи....чак ми беше скучно Joy

# 13
  • Мнения: 6 711
Аз също не съм се терзала много-много от такива въпроси, по-скоро ми беше странно как ежедневието ти се променя много, и дали ще успея да направя добър режим за бебето. Бяхме обърнали деня на нощ и затова се чудех как ще я караме.  Laughing

На нас ни помага свекито, тъй като бяхме в чужбина, но ако си бях в България, щеше да ми е къде къде по-лесно, защото мога да разчитам и на майка ми. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 575
Не съм имала такива опасения. Не се притеснявай, ще се справиш. Майчиният ти инстинкт ще те води във всичко.
Аз се справях сама, никой не ми е помагал.

Общи условия

Активация на акаунт