Сокчета - кога ги давате???

  • 1 022
  • 17
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 239
Момичета, кога давате на бебчовците сокчетата?Преди, след или между яденето?Аз до вчера го давах между храненията, но бебка не се задоволява с 40-50 мл, а иска още и още.Вчера изпи 100 мл и чак тогава се успокой, но на мен ми се струва , че е малка за това количество,а и не знам дали е съвпадение, но цяла вечер я боля после коремчето smile3518.Та си мисля да започна да й го давам преди ядене и след това да продължим с мляко newsm78
Споделете вашия опит newsm03

# 1
  • Мнения: 65
Laty, az davah sok4eto predi mliakoto. I ako se hrani sus 120 ml mliako naprimer, davah 30 ml sok i 90 ml mliako v 10 h i v 16h pak taka. Sok4eto za denia stavashe obshto 60 ml. A kogato soka stigna do 40-50 ml dva puti dnevno i go davah m/u hraneniata s mliako. Uspeh!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 025
Здравей,
Аз лично давам сокче поне 1ч след хранене или да бъдем точни м/у храненията. Рали също плаче когато изпие 50-60мл ,но го прави и след 160мл мляко докато не се оригне-като че ли след това разбира че е пила нещо. Според мен 100мл на 2 месечно бебе за един прием му е малко множко-но това си е мое мнение. Но то най-добре бебо ще си покаже. Успех

# 3
  • Мнения: 1 320
А защо не го разреждаш / аз така правех и малкия не се задоволяваше с малко сок ... по скоро беше на принципа  - всичко или нищо / ..... 100 мл да съдържат 50 мл сок+50 мл вода .... така количеството сок ще е по малко , а общото изпито количество течност ще е по голямо и ще задоволява нуждата на бебчо. Така хем бебчо е доволен , щото пие много сок Simple Smile , хем ти ще си доволна защото няма да му докарваш колики Wink.
 Забравих .... сока го давам / все още / между храненията .

# 4
  • Мнения: 5 183
?! Rolling Eyes Shocked
Ама какви сок4ета изобщо? И защо?
Аз знам 4е е изобщо непрепоръ4ително да се дават сокове на бебетата. та моя син, които е на 2 години и 8 месеца, все още пие преди вси4ко и най-ве4е вода. Сокове - изцедени или "псевдо"натурални - само по сте4ение на обстоятелствата - на гости, заведения, кадето има и други деца, пиещи сладки жредни те4ноисти и така ... Какъв е смисъла?! #Crazy newsm78
Ако се налага да пие /на гости сме например и няма как да кажа на домакините да разкарат гадните сладки те4ности от масата/, му го разреждам с вода и гледам да му отвлека вниманието с нещо друго. Тук постоянно се тръби ж медиите за това 4е даването на сладки, неразреени, те4ности има голяма роля за повредените още в крехка вазраст зъбки. да не гоеорим 4е соковете подтискат апетита и тъп4ат детето със захар...  Naughty

# 5
  • Мнения: 46 437
Maika, виждам, че не живееш в България  Wink По цял свят е така, както ти казваш, но в България е различно. Както виждаш двумесечно бебе пие сокове ...... и аз не го разбирам, но нищо не може да се направи, защото бг-педиатрите, с малки изключения, не се интересуват от световния опит, за съжаление.
И не се очудвай, сигурна съм, че доста бебета от форума са осолявани и мъчени по всевъзможни начини ....

# 6
  • Мнения: 5 183
Бях си в България за 4 месеца. Между 6-тия и 10-тия месец от живота но моето сладко мом4енце. Едва устоях на атаките на свеки, която постоянно ми носеше какви ли не сокове у дома и настояваше да му ги давам да ги пие. Даже звъннала на сина си, които си беше останал в НЗ, да му се опла4е колко съм твърдоглава и как лишавам детето си от прекрасните сок4ета. Идвала е с какви ли не бутилки, а сащо и с прясно изцеден сок /живее в съседния вход/. Купила бутилка с биберон, сипала сок от ябълка и ми го носи по време, в което тя смятя за "време за сок4е" и настоява да му напъхам шишето в устата. Понякога /мразя се за това/ от неудобство скланях, но тои /на мама умника/ твърдо отказваше и плюеше биберона Peace Joy

# 7
  • Мнения: 5 183
Пропуснах да уто4ня 4е на вазраст 7-8 месеца Томи с удоволствие си хапваше пресни плодове/нама4кани/, които изобилстваха на пазара, защото си бяхме в България цяло лято - хем да избегнем тукашната зима, и така му се събраха три лкета наведнъж:) Не беше виждал зима, докато не стана на годуина и половина. Отплеснах се... та след като яде плодове, какъв е смисъла от сокове?! newsm78

# 8
  • Мнения: 1 032
Е, на два месеца е трудно да яде плодове  Wink, но нищо не пречи да забавиш малко сокчетата. Аз давам на мойта от круша, но само защото е със запек горкичката и това донякъде помага /ама не винаги/. Когато й давам сок гледам да е около час след хранене. Вчера направих грешката да й дам сокчето преди млякото и после половин час Петя плю биберона, но така и не пожела да яде и си пропусна едното хранене

# 9
  • Мнения: 1 427
Maika, виждам, че не живееш в България  Wink По цял свят е така, както ти казваш, но в България е различно. Както виждаш двумесечно бебе пие сокове ...... и аз не го разбирам, но нищо не може да се направи, защото бг-педиатрите, с малки изключения, не се интересуват от световния опит, за съжаление.
И не се очудвай, сигурна съм, че доста бебета от форума са осолявани и мъчени по всевъзможни начини ....
Извинявай,Никол.но не мислиш ли Че си много крайна?Това ,че захранваме рано,не значи че гледаме децата си по методи от каменната ера.Нито ги осоляваме,нито ги повиваме,уверявам те.Изчела съм достатъчно материали и не мисля да се доверявам безрезервно на всичко прочетено.Може да ме анатемосате ако искате

# 10
  • Мнения: 46 437
Извинявай,Никол.но не мислиш ли Че си много крайна?Това ,че захранваме рано,не значи че гледаме децата си по методи от каменната ера.Нито ги осоляваме,нито ги повиваме,уверявам те.Изчела съм достатъчно материали и не мисля да се доверявам безрезервно на всичко прочетено.Може да ме анатемосате ако искате
Цитат

Не, не мисля, редовно има теми за осоляването и за другите неща, които съм изредила, само следи форума на Майките и ще ги видиш.

# 11
  • Мнения: 1 181
отначало давах след хранене, един вид като десерт, но сега давам мехду храненията. Но никога преди ядене. То и аз ако изпия един сок на гладен стомах и ще ми бъде зле и неприятно. Пък и после може да не си изпие всичкото мляко.

# 12
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
И аз давам сокче между храненията - преди и следобяд. Разреждам 80 мл с водичка и така се получава по около 50-60 мл, два пъти на ден. Laughing

# 13
  • Мнения: 5 183
Е, на два месеца е трудно да яде плодове  Wink, ...Вчера направих грешката да й дам сокчето преди млякото и после половин час Петя плю биберона, но така и не пожела да яде и си пропусна едното хранене
да, много ясно 4е на 2 месеца няма как да яде плодове, но то не е и нужно. Така 4е ... млякото е безценно тогава, а сока само пълни стомах4ето с ненужна те4ност и създава усещане за ситост. Кому е нужно това?! newsm78

# 14
  • Мнения: 514
Maika, виждам, че не живееш в България  Wink По цял свят е така, както ти казваш, но в България е различно. Както виждаш двумесечно бебе пие сокове ...... и аз не го разбирам, но нищо не може да се направи, защото бг-педиатрите, с малки изключения, не се интересуват от световния опит, за съжаление.
И не се очудвай, сигурна съм, че доста бебета от форума са осолявани и мъчени по всевъзможни начини ....
Извинявай,Никол.но не мислиш ли Че си много крайна?Това ,че захранваме рано,не значи че гледаме децата си по методи от каменната ера.Нито ги осоляваме,нито ги повиваме,уверявам те.Изчела съм достатъчно материали и не мисля да се доверявам безрезервно на всичко прочетено.Може да ме анатемосате ако искате

Абсолютно съм съгласна с marianna! 

Общи условия

Активация на акаунт