Как може бебе да замине в чужбина с единия родител?

  • 910
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 376
Здравейте, сигурно и друг е питал , но не намерих. Накратко.

За Коледа ще посетим семейството на мъжа ми в Холандия. Ще пътуваме - аз и бебето. Трябва ли таткото да подписва декларация , че е съгласен да го посетим  Laughing , т.е. че е съгласен да изведа детето от страната? Тази декларация трябва ли да е нотарялно заверена? Какви други документи ни трябват?

# 1
  • Мнения: 3 880
Уточни с какво гражданство са бащата и детето...

# 2
  • Мнения: 2 376
Бащата е с холандско, а бебето засега само с българско. И аз съм само с българско. Благодаря !

# 3
  • Мнения: 3 804
ами на мен ми искаха,и то не само на мен-декларация от бащата преведена и заверена в българското посолство-и то изпратена не по факс или мейл ,а  в оригинал

# 4
  • Мнения: 5 183
Брит, щом детето е с българско гражданство и излиза от страната само с единия родител, трябва пълномощно.
Но пък татито ви не е българин, така че не знам и аз. Дано се вклучи някоя мама с подобен опит. При нас пък е обратно - дечко е раждан в странство и има чуждо гражданство, а татито е Българин. Та никъде нищо не искат. Нали не е българче ... (а той си е, но аз показвам другия паспорт).
Много ти е сладка принцеската! Hug

# 5
  • Мнения: 3 804
Брит, щом детето е с българско гражданство и излиза от страната само с единия родител, трябва пълномощно.
Но пък татито ви не е българин, така че не знам и аз. Дано се вклучи някоя мама с подобен опит.


при нас слу4ая е такъв-таткото е 4ужденец,а децата са само с бг гражданство

# 6
  • Мнения: 2 376
Мерси на всички за отговорите  Hug
А къде мога да питам какво точно искат?
Не може ли декларацията да е заверена от български нотариус?  newsm78
Веднъж да и извадим чуждия паспорт и аз така ще показвам - него. Аман от бюрокрация  #Cussing out

# 7
  • Мнения: 3 804
ако сте в БГ -може и от нотариус,но ако пътуваш с бащата декларация няма да ти е нужна
а декларацията е в свободен текст
ако отдите при нотариус той ще я напише-но ако мъжа ти не разбира езика ще ти поискат и превода4 за да е сигурен нотариуса дали мъжа ти разбира за какво става въпрос

# 8
  • Мнения: 2 376
Благодаря!  Hug
А нещо друго необходимо ли ми е или само здравна карта, паспорт и декларация?

# 9
  • Мнения: 3 804
Благодаря!  Hug
А нещо друго необходимо ли ми е или само здравна карта, паспорт и декларация?

за да излезеш от страната с детето ли newsm78-не

# 10
  • Мнения: 2 376
Мерси!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт