ВАКСИНАТА ТЕТРАКСИМ

  • 9 494
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 901
Здравейте на всички искам да помоля за една спешна информация,  някои знае ли от къде мога да закупя ваксината Тетраксим, трябва ми спешно, за да направя реимунизация на детето ми, а немога да я открия никъде.Необходимо е да бъде точно тази ваксина, защото при  същинската имунизация сме използвали именно Тетраксим.Много съм доволна от тази ваксина затова искам да я открия пак.Предварително благодаря на всички !  bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Ако я няма в най-близката аптека до вас обикновено я поръчват/от аптеката/ веднага по телефона и доставката е за часове.

# 2
  • Мнения: 1 901
Ами аз така я взех миналия път, но сега я поръчах и ми казаха, че немогат да я намерят. ooooh!

# 3
  • Мнения: 49
До колкото знам от личната докторка вече използват тетраксим по здравната каса , а не старите ваксини-с две боцкания и т.н.

# 4
  • Мнения: 1 901
Да но го слагали на 6 годишните, а на малките деца са две инжекции ooooh!.А иначе и в болницата ми казаха, че немогли да я намерят ваксината и за 6 годишните деца .

# 5
  • Мнения: 485
Плати си на някой педиатър и той ще ти я поръча-аз така направих,платих 42лв и я доставиха на педито.....макар че още седи в хладилника в кабинета,защото малкият ми се разболя

# 6
  • София
  • Мнения: 112
Плати си на някой педиатър и той ще ти я поръча-аз така направих,платих 42лв и я доставиха на педито.....макар че още седи в хладилника в кабинета,защото малкият ми се разболя

Това щях да предложа и аз.  Peace

# 7
  • Мнения: 166
От няколко месеца няма доставки на тетраксим от РИОКОЗ,ако някой лекар има все още това са "остатъци" от предходни доставки.Замисляте ли се за какво тогава плащате?!Да платите и 100лв.,ако някой лекар я няма в наличнаст,то просто няма от къде да ви я достави,а ако я има в наличност ,то тя не се заплаща.Ами идва ми на ум поговорката-не е луд който яде зелника ,ами който му го дава.

# 8
  • Мнения: 1 901
Ами да ви кажа питах  и педиатъра и в много аптеки и все не могат да я намерят.Направо вече незнам къде да търся тази ваксина newsm78

# 9
Разпространява се от Търговска лига, но понякога няма внос.Попитай в Образцови Аптеки, ако я има в склада можеш да я вземеш от Образцови Аптеки.

# 10
  • Мнения: 1 901
А като няма внос, това значи ли че вече няма да я доставят в България или това е временно ? И за колко време, че вече ми писна да обикалям и да търся безрезултатно Close

# 11
Временно е със сигурност.Но ако някъде я има може да бъде доставена в тези аптеки, защото са техни.Освен това е вярно че личната лекарка може да изиска тази ваксина да бъде доставена безплатно за детенцето.Но трябва да и се занимава, а обикновенно не е така защото има доста формалности.Твърдя че е така защото работя в тази сфера и съм запозната.От къде си.Аз съм регистрирана, но съм си забравила паролата, а съм на работа и не мога да си вляза в пощата.Довечера мога да вляза вкъщи, там влизам по подразбиране.

# 12
  • Мнения: 1 901
Ами когато слагах ме първите три приема беше преди почти 2 години и тогава трябваше да си я купим, защото от болницата тогава слагаха от живите ваксини на капки и си мислех че и сега трябва пак ние да си я отнесем.А и моето дете от тези при нашата педиатърка е единствено с тази ваксина.Иначе съм от Радомир Софииско, а ти от къде си и какво точно работиш?

# 13
Ами аз съм от Русе и работя в лекарствен склад.Има я в БГ, но не във всички градове.Ако имаш познати в Бургас , Варна или Враца можеш да я намериш по-бързо.Но със сигурност може да се изтегли в София ако помолиш в тези аптеки.Дано съм ти била полезна.Иначе и аз мога да ти я взема, но не знам как би могло да стане изпращането, тъй като се съхранява в хладилник.Амо можеш да дойдеш до Русе веднага мога да ти я осигуря.

# 14
  • Мнения: 1 901
Благодаря ти много за информацията, но всички тези градове са ми много далеч, от една аптека тук при мен където първо поръчах ваксината ми казаха днес, че нямало внос, но са им обещали след 12 ноември да я доставят, ще изчакам първо този вариант, но дали ще стане не знам. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт