Високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета

  • 127 055
  • 264
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Обмислях струва ли си да пущам таквазе тема, ами що не пък! Sunglasses
Искам да си споделям и разпитвам форумки, да обменяме мерки, теглилки и да се вразумяваме ...
За непросветените, ще приложа специален форум за този режим на хранене.
Почти месец я карам на мазнотия, с мъничко въглехидратни и много съм щастлива, че отслабвам бавно и славно, лека-полека. Е, имам някакъв застой с килограмите, но сантиметрото показва по-малки обиколки!
Та така. Ще ми е особено приятно да обсъждаме тук ВМ НВД, ще се радвам ако и на някоъ мамка й хареса идеята и започне отслабване по тази метода.
В този форум ви чувствам доста по-близки, та затова смея да обсъждам диетата и с вас.
Мда. Това в общи линии. Flutter

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Небесна прелестна Heart Eyes, опитвам се от две седмици да убедя сестра си да започне такава диета...никакъв шанс.Напиши си постиженията, моля...Може пък хорският успех да я амбицира newsm78

# 2
  • Мнения: 505
И аз съм била на тази диета и съм  много доволна от резултатите. Свалих 8  кг,  в интерес на истината имам още за сваляне, но ще я правя отново зимата.

# 3
  • Мнения: 6 472
До като спортувах съм била на тази диета. Определено се отрази добре на фигурата ми, но честно казано на мен ми беше голям зор да я спазвам Thinking
Сега ще видим като родя на какво топче ще съм се превърнала и дали ще се налага пак да се гърча с нея Grinning
Този тип хранене е много подходящ за хора, които спортуват активно Grinning

# 4
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Мацка, аз съм на таз диетка от три месеца Mr. Green
Свалила съм "само" 6 кила, но обиколки яко се топят. Естествено и малко тренировки не са излишни.
Да кажа, че доста често ям въглехидратни храни и въпреки това действа супер...
На мен и в онзи форум ми е същия ник-а.
Аз съм в застой от месец и половина, но дрешките показавт друго newsm47
Да кажа че съм засекла още минимум 5-6 мами дето са запознати с тоз режим.
И да похваля Милко и Галя, които помощ на никого не са отказали newsm51
И ЧРД на Милко  newsm67
Вчера добави още една година към сметката

# 5
  • Мнения: 2 241
Сега си погледнах тефтера - аз съм на НВД от 8 юни, свалила съм 6-7 кг, ама една седмица се опитах да съм на череши, но мн зле се почувствах и ги спрях на петия ден - нищо не свалих тогава. Та си продължих с НВД-то.

Ти ядеш ли много месо, защото аз не обичам и повече ям млечни продукти - кисело мляко най-вече и различини сирена, риба чат-пат?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Белинда, скъпа! Heart Eyes
Аз основно се радвам не на кантаря, а на сантимертъра.
Свалила съм всъщност4 кг приблизително, за този почти 1 месец, като нали казах, че последните 2 седмици не мърдам.
Но! В сантиметри ще опиша, че ми няма мазнотията на:
глезен: -0,5 см
коляно: -0,5 см
бедрото: -1,5 см
талия: -6 см
ханш: -4 см
бюст: -1см (дано не намалей много, че освен за шал, ше има и за тюрбан! Sick)
Такиви ми ти работи за един месец всъщност. Обаче имаше доста дни, в които не съм била съвсем стриктна, не можех да си наваксам калориите.
Ама много съм доволна от тая джаджа значи, ядеш, тъпчеш вкуснотия и се намаляваш.
О, чудо!! newsm47

Гюмнастика правех, много добре се съчетава спорт с такъв режим на хранене, но напоследък нямам време и не правя нищо. До фитнес няма стигна скоро. Confused
А месо ям доста, млечните са основно кашкавал и сметана, щото калорични. В тоя жега нищо не ми се яде. Да ядеш насила и да отслабваш, до къде я докарах!! Laughing

# 7
  • Мнения: 2 241
Ох, с гюмнастиката съм пълна дупка - чудо трябва да стане да се наканя, за фитнес да не говорим. Като отида на море (и аз съм от Варна, нищо, че се подвизавам в София) - ще плувам до пълна изнемога.

Сега си ходя пеша по около час на ден и това е.

И аз имах зверски издънки - сладоледи, 2 корнита едно след друго и прочее. Пуста лакомия Laughing

# 8
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Мда и аз съм била на този режим. И във онзи форум съм регистрирана пак със същия ник.
Режима е супер. Свалх около 3 кг, но имах малко за сваляне. И сега имам 2-3 излишни кг, но временно съм спряла НВд-то, защото много обичам летните плодове и не мога да се лиша от дини, пъпеши праскови в големи количества  Embarassed
Мога само хубави неща да кажа за НВД, Милко и Галя от форума. Много здравословен и лесен начин за сваляне е, а най-важното наистина топиш мазнини, а не изхвърляш просто вода. Вече от 2 месеца не съм на НВД, но не съм качила и грам т.е. явно се задържат килограмите.
Айде и аз ще се присъединя към вас като мине сезона на плодовете  Wink

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Къде мога да почерпя повече информация за какво аджеба точно става въпрос?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ето какви храни могат да се ядат.
Тук се изчислява колко калории са ти необходими дневно, за да си направиш сметка по голко калории да ядеш (трябва да се намалят с 20 %, но не тряба да са съвсем оскъдни, защото организма привиква към липсата и не гори мазно), има таблица(калкулатор какво и по колко ядеш... Изобщо този сайт дава  доста информация, част от която ми излиза с йероглиф и не мога да чета, но като цяло знания за ВМ НВД получих от форума на Галя и Митко, разпитах Мамица (за което тенку),щото я видях, че и тя на такава диета и била, после намерих това.онова тук в Красивата мама и тъй сгглобих нещата.
Зорът беше първите дни, докато свикна да смятам калориите, но се оказа много лесно, вече наум смятам. А ,и домашно кантарче е добре, да се тегли храната.. Аз и нея на ум смятам.. Понеже една батерия чакам за ел.везната..
И така де.
За каквото и да - питайте. Никой не се е родил научен пък! Wink

# 11
  • Мнения: 2 529
Аз се храня по принципите на тази диета, от около 2 месеца вече  Grinning Почти до средата на април кърмих и честно да си призная не съм се ограничавала въобще в храната.  Embarassed После се свързах с Галя от Спайдър-а и тя страшно отзивчиво ми даде телефона си, за да се срещнем и да ми направи режим за тренировка Grinning, ама за съжаление тогава нямаше кой да ми гледа детето и засега съм поотложила нещата, като продължавам да си се храня така Simple Smile Определено взимам по малко въглехидрати (изчислявам си ги), защото целта ми не е изпадане в кетоза както е по Аткинс, която диета не харесвам въобще. Като килограми аз съм в норма, но имам да оправям %-а мазнини в тялото си Confused
Диетата има ефект и ми се струва и доста здравословна

# 12
  • Мнения: 46 430
Аз 2 седмици бях на НВД и свалих  7 кг., от 2 седмици му отпуснах края, но въпреки това съм качила по-малко от кило. От вчера пак съм на нея и ще се радвам да си имаме тема, за да се стимулираме и да се отпускаме  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 3 328
Това с топенето на мазнините и оформянето на тялото и аз го наблюдавам, откакто от около 3 месеца се опитвам да спазвам принципите на ВМ НВД, макар и с някои пробойни в строгото си отношение към тази дейност Laughing Килограмите вървят много бавно надолу, но пък фигурата ми някак не е същата, дрехите стоят по друг начин, почват да ми стават широки, без да съм отслабнала драстично. Даже се питах наскоро аз ли си внушавам нещо, щом кантарът не мърда така бързо, както ми се иска, а пък има положителен ефект налице.
Извод: продължавам смело с този начин на хранене. С него, а пропо, баща ми преди доста години свали за много кратко време много килограми, около 15-20. Тогава наричаха този начин на хранене "диетата на американските космонавти". Месо, месо и пак месо - това ядеше той.

# 14
  • Мнения: 2 013
Аз също от месец отново съм на НВД, след като папах цяла зима въглехиратки....
Нямам кантар, но определено всички дънки ми са широки, мъжът ми казва, че съм отслабнала, чувствам се доста по-стегната, без да съм правила някакви упражнения, като изключим плуване от време на време, ама не много.
Аз не изчислявам калории, меря ги "на око", както и количествата - нямам везна тук.

За да е полезна темата предлагам да си пишем рецепти.

Доста от вас го знаят това, но за тези, които започват сега

Когато много ми се дояде сладко - в половин малка чашка сметана разтварям прахче за сок, тип "Степ", разбърквам, може малко да замразя и хапвам Simple Smile Simple Smile
Сметаната е разрешена при НВД, разбира се в малки количества, защото е много калорична.

Друго спасение при желание за сладко е кока-кола лайт.

Естествено, нито степът, нито колата лайт са полезни, заради аспартама и др. подсладители, ама в малки количества може.

Аз не въжделея много сладости, но понякога ми се прияжда хляб, особено този, който правят тук - тънък, само вода и брашно, но печен на стената на глинена печка - ауууууу - като е топъл е такава вкусотия....

Общи условия

Активация на акаунт