Пастички от готови блатове - сметана?

  • 5 779
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета! От много време чета този форум, но едва днес се реших да се регистрирам! Hug
Отварям тази тема, защото ми е нужен съвет.
В събота имам рожден ден и ще правя парти вкъщи. Вече съм решила каква торта ще си направя, но въпросът е, че за нея ще ми трябва само един готов блат. По магазините попадам само на тройка блатове в кутия и за това реших, че останалите два мога да ги направя на пастички. Рецептата за пастичките си я измислих сама - ще нарежа блатовете на кръгчета/квадратчета, всяко ще намажа със сироп от сладко от вишни, отгоре паста от смачкан банан и отгоре друго кръгче блат. За да не се разпадат мисля да им сложа по една клечка за зъби с по 1-2 вишни, а отгоре да украся със сметана. Та сега по същество - искам да използвам шприц, за да стане украсата по-прецизна.  Flutter Въпросът ми е каква сметана да купя? Струва ми се, че тази течната, която се разбива с миксер, ще е твърде лека, за да я сложа в шприц... Чудя се да купя ли квасена сметана, защото е по-плътна, но пък не знам, дали ще е достатъчно сладка... Thinking Какво мислите като цяло за идеята и в частност по въпроса?  Blush

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
Според мен нито едната, нито другата сметана са достатъчно гъсти за целта. По добре намажи със сметана, а украсата я направи от маслен крем ако искаш да е със шприц, или украси с шоколад, пръчици, смлени орехи, плодове.

# 2
  • Мнения: 1 122
Alexandra_ точно течна сметана ти трябва за шприца. С квасена не става. Peace
Ако искаш влез в тортената тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=344340.0 Там има много неща за научаване.

# 3
  • до морето
  • Мнения: 494
Ако държиш да ги украсиш със сметана можеш да си купиш сметана в спрей, тя излиза като розичка, а останалите два вида мисля, че ще се обезформят.
Масленият крем става лесно, по-добре направи него. Весел празник!

# 4
  • Мнения: 4 358
Сметаната от спрей е добра само ако се използва непосредствено преди сервиране.И при най малкия престой независимо дали отвън или в хладилник се разтича.Лека е с нея бордюри за украса не мотаг да се правят.От опит го казвам Peace
Стаси вече ти е отговорила  Hug.Аз да допълня.За прецизна украса - течна сметана на Хопла или Президент.Малко опаковка мисля е достатъчна.Разбиваш я с миксер първо на слаба степен като добавяш по 1-2 с.л  кристална захар.Захарта прави сметаната още по твърда.
Внимавай да не я пресечеш.Тогава няма спасение.
Успех ти желая  Peace.А в тортената библиотека погледни - има видео и линкове за украса точно със шприц.

# 5
  • Мнения: 38
Ах, момичета, много ви благодаря!  bouquet
В събота сутринта ще ги направя и ще пиша какво е станало! Blush Имам голямо желание, дано да станат хубави!

# 6
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Има и втърдители за сметана, като си я разбиеш течната и се добавя към нея и става бетон  Peace

shoshi, не си права, ставааа, ставааа!

# 7
  • Мнения: 38
Какви са тези втвърдители за сметана? От къде мога да се снабдя с такъв? newsm78

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Какви са тези втвърдители за сметана? От къде мога да се снабдя с такъв? newsm78

В големите хепермаркети го има, обикновено при подправките, бакплувера, есенциите. Сгъстител за сметана се води. Ползва се при течна сметана, след като вече си я разбила с миксер.

# 9
  • Мнения: 22 867
Ето този купих от Кауфланд.

# 10
  • под тепетата
  • Мнения: 9 265
Мене и друго ме озадачава- пастата от банана ще почернее бързо на въздуха  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 2 019
Има и втърдители за сметана, като си я разбиеш течната и се добавя към нея и става бетон  Peace

shoshi, не си права, ставааа, ставааа!
Да, с втвърдител не съм пробвала. Без него обаче, като престои тортата контурите на украсата се развалят. Благодаря за съвета, ще пробвам като ми се наложи.

# 12
  • Мнения: 1 854
Аз бих направила следното:

Правя смес от заквасена сметана и добавена кьм нея течна, разбита до готовност,като кьм двете слагам желатин, да ги "бетонира", а банана може да се прибави или кьм сметановия микс сьс желатина, или блат, намачкан банан,сметани, блат.Оставям да стегне добре поне 12 часа.На другия ден украсявам горния блат с разбита сметана и шок.прьчици или каквото има като идея според вкуса, може вьрху сметаната и какао да се порьси, може кокос и шок.прьчици.И тези блатове се режат на малки пастички и се поднасят с прикрепена кьм тях клечка с плод(както вече си споменала).

Кьсмет с подготовката и весело купон!

# 13
  • Мнения: 38
Мерси за идеята, Оранжево небето! Simple Smile

Цитат
Кьсмет с подготовката и весело купон!

Ще ми е нужен! Днес се прибирам от лекции и си мисля как ще започвам да правя тортата и що да видя!? Няма вода!!!  ooooh! Дано дойде скоро!  Praynig


# 14
  • Мнения: 38
Ето го и резултатът от обсъждането:



Едното триъгълниче мазах със сироп от сладкото, а другото с бананова паста; отгоре украсих с по 2 вишни от сладкото, сметана от спрей и капчици сироп. Препоръчвам комбинацията банан и сладко от вишни Peace
Притеснявах се, да не се развали бързо бързо сметановата украса, както ме предупредихте, че става когато се ползва сметана спрей, но пастичките се изядоха за минути, така че нямаше проблем. Flutter Благодаря на всички за съветите!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт