Гестационният диабет

  • 1 212
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 296
Що е то? Задължително ли се появява? Как се регулира,докога продължава и все подобни питанки около него имам newsm78

# 1
  • Мнения: 7 803
ами води се диабет от 2 вид появява се най ве4е 3 триместър и продължава до края 4е и малко след това регулирането е 4рез диета ако захарта е само леко пови6ена или инсулинови инжекции ако е много пови6ена важно е да се открие на време за да може да се реагира бързо тогава няма проблем нито за мама нито за бебо

# 2
  • Мнения: 6 472
Не само, че не се появява задължително, ми не е желателно да го има изобщо! В повечето случаи изчезва след раждането. Може да се избегне с балансиран и правилен хранителен режим.

# 3
  • Мнения: 7 803
оо да хранителния режим е ме4та на всяка бременна
ограни4ение на въглехидрати и мазнини и никаква захар включително и някои плодове са забранени така че хапвай си каквото искаш ако ти открият диабет тогава диета малко са жените които го получават

# 4
  • Мнения: 6 472
Никога не съм била привърженик на безразборното хранене, тъй че и сега не ми пречи Grinning
Да не говорим, че бременността е период в който освен себе си, храниш и още някой, т.е е желателно да се поема качествена храна!

Последна редакция: чт, 14 юли 2005, 12:10 от Змей

# 5
  • Мнения: 7 803
не мисля че можеш да се храниш с не смятам че такава може да се купи в магазин нито за плодовете нито за зеленчуците можеш да кажеш че са качествени да не говорим за млечни продукти и други храни в този дух водата и въздуха също не влизат в категория качествени  Wink

# 6
  • Мнения: 6 472
Аз за това се старая да не си ги купувам от там Laughing Но дори и от там си я купувам пак е 100 пъти по- добре да изям една диня с неустановен произход, от колкото един шоколад  Grinning

# 7
  • Мнения: 7 803
да но в динята има захар почти колкото и в един шоколад тя е забранена при диабет както и гроздето и узрели банани  Wink

# 8
  • Мнения: 6 472
От ядене на диня няма да си докараш диабет, нито наднормени килограми - тук говорим за превантивни мерки Grinning
Спора стана дълъг и безмислени ако ще го продължаваме давай на ЛС Grinning
На мен лично стратегията кльопай каквото ти падне щот си бременна, пък като го закъсаме ще се лекуваме не ми допада. Все пак всеки има право на лично мнение и решава какво да прави Grinning

# 9
  • Мнения: 456
Аз бях с такъв диабет по време на бременността. Предписаха ми диета, която излклЮчваше концентрирани захари като шоколад и други подобни, но за плодовете ми казаха, че няма проблем. Наистина като родих, всичко си дойде на мястото само дето бебето ми тежеше 4.400 при раждането newsm30 . Това е всъщност възможния резултат от този диабет - едро бебе... Бих казала, че това е бял кахър , както се казва... newsm53. А самият диабет не се появява в следствие на преяждане със сладко или изобщо неправилно хранене. Поне така ми го обясниха на мен.Успех!!! Grinning

# 10
  • Мнения: 6 472
Много се радвам, че на бебчо му е нямало нищо Hug
В по- тежиките и нелекувани случаи диабета може да се предаде на бебето Cry

# 11
  • Мнения: 7 803
Ema абсолютно си права с едно изключение не само едро бебе е проблема а това че бебето е свикнало да получава голямо количество захар и когато се роди не я получава това точно води до проблеми
А самият диабет не се появява в следствие на преяждане със сладко или изобщо неправилно хранене. Grinning


100 % е така
а диабет се предава само ако е от 1 вид

# 12
  • Мнения: 6 472
Цитат
Профилактика:

Няма известен метод на профилактика на диабета, основно защото гестационния диабет се дължи на ефекта от нормалните хормони на бременността. Но ефекта от инсулиновата резистентност може да бъде компенсиран чрез внимателно спазване на диета, избягване на наднорменото тегло през целия живот и поддържането на разумна физическа активност.

Това е цялата статия.

Да гестационния диабет не се предизвиква от неправилно хранене, но при правилно хранене е почти 100% сигурно че няма да се появи Laughing

Последна редакция: чт, 14 юли 2005, 15:55 от Змей

# 13
  • България-София
  • Мнения: 573
Аз бах с гестационарен диабет, при това доказан с теста за 100 грама глюкоза. Никак не беше свързано с това, което ям - сладко не обичам, не съм с наднормено тегло - напротив, чисто и просто - наследствена обремененост. Казвам го не в смисъла, че храненето нама връзка, а че дори и до не пипваш сладко - диабета да е налице. Затова в Израел тест на 50 грама е задължителен мисля в 26 седмица, а в БГ правят само на урина с лакмуси. При мен в урината нямаше /или по-скоро не показваше/.
Моят съвет - да се прави от всяка майка, ако има възможност.

# 14
  • Мнения: 7 803
ами захарта се вдига не само от сладко както си мислят повечето хора
въглехидратите и мазнините има същия ефект както и прекаляването с плодове
за сведение чаша пресен ябълков сок (като ябълката се знае че има най малко захар) е равна на чаша кока кола  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт