НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПОД НАСЛОВ ''СПРЕТЕ АПАРТЕЙДА"

  • 2 566
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 262
На 10.11.08г. в 11.00ч.пред  Министерски съвет ще се проведе национален протест под наслов ,,Спрете апартейда"!
Организатори: Националният съвет за интеграция на хората с увреждане.

Срамно е да има такава тема в клюкарника, а в нашия подфорум да оставаме неинформирани какво се организира! Дано повече хора се включат и изкажат по този начин искането си за право на живот наравно с другите. Децата ни имат бъдеще, децата ни трябва да имат бъдеще! Всичко зависи и от нас!

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 23:01 от Mama Igi

# 1
  • Мнения: 3 835
Pogar, Ajeliya, Nandi, аз  и всички други, които казаха, че ще дойдат, сме решили да отидем, защото ако наистина този протест е проформа, както някои твърдят, за отчитане на дейност, то тогава НЕприсъстието ни означава съгласие с това, и ще е твърде удобно за някои. Няма как да разберем, ако не отидем. Аз лично се питам дали всъщност не се разчита точно на мълчаливото ви несъгласие, за да си протече мероприятието по план и програма, ако е така изобщо. Не знам, това е "Протест на хората с увреждания", а отдолу под официалното инфо са изредени 18 организации, ако това няма да е истински протест, а спектакъл по предварителен сценарии, то не бих пропуснала да го видя. Дори някои от нас могат и да се включат в него. Mr. Green Hug

# 2
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Аз нямам възможност да присъствам на протеста. Просто си нямам детегледачка  Mr. Green. Дано се съберат хора защото иначе и моите опасения за проформа ще се сбъднат. А не искам да е така. До сега имах розови очила и вярвах на организациите на ХУ но май вече съм ги изгубила. Wink

Ето и част от ПРОТЕСТНА НОТА ОТ НАЦИОНАЛНО ПРЕДСТАВИТЕЛНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ НА ХОРА С УВРЕЖДАНИЯ И ОРГАНИЗАЦИИ ЗА ХОРА С УВРЕЖДАНИЯ


Национално представителните организации на хора с увреждания и организации за хора с увреждания отправят протест срещу правителството на Република България за незачитането на правата и засилващото се ограничаване на възможностите за интеграция и достоен живот на хората с увреждания.
Все по-осезателно чувстваме популисткото и пренебрежително отношение към нашите справедливи искания. Не последваха действия и не получихме отговори на връчения Меморандум от нас през декември 2007 г. за зачитане правата на хората с увреждания и предприемане на адекватни действия за тяхната интеграция в духа на Конвенцията на ООН за правата на хората с увреждания. На 3 декември 2007 г. на среща с нас Министър-председателят обеща, че до 03 декември 2008г., Протоколът към Конвенцията ще бъде подписан. Не получихме отговори и на писма, предложения, протестни изявления за нередности, нерешени проблеми, пренебрегване на нашата позиция по нормативни актове, което приемаме като мълчалив отказ на правителството да насочи вниманието си към хората с увреждания. Нещо повече, в нарушение на ЗИХУ се приемаха изменения в нормативни актове без знанието и становище на Националния съвет за интеграция на хората с увреждания – законния партньор на правителството. Това за нас е форма на дискриминация.
Продължението както и организациите които организират протеста и коментари по темата може да видите http://network-hv.com/index.php?option=com_content&task=view … =1#akocomment3264

# 3
  • Мнения: 1 037
До сега имах розови очила и вярвах на организациите на ХУ но май вече съм ги изгубила. Wink
Не си сама в илюзиите Раче, нека да видим какво са сътворили.
teo7777,  Hug

# 4
  • Мнения: 1 271
и аз ще пропусна
децата и двамата са клинична пътека на рехабилитация - процедурите са им сутрин а и татко им е на работа този ден
съжалявам момичета

# 5
  • Мнения: 1 877
Аз мисля да не пропускам.

# 6
  • Мнения: 1 877
Момичета,коя от вас ще ходи?Хич не ми се иска да съм сама.Затова ви моля да пишете дали ще присъствате!

# 7
  • Мнения: 3 540
Хелта,ето при този плакат ще бъдат майчетата от форума:

http://media.snimka.bg/1270/008794848-big.jpg.
И аз ще идвам ,но ще трябва да съм сред хората от нашата организация!

# 8
  • Мнения: 1 877
Ванче,благодаря че се отзоваваш!А ти от коя организация си?Аз,както се разбира от подписа ми,подкрепям хората,нуждаещи се от бъбречна трансплантация

# 9
  • Мнения: 1 877
Всъщност разбрах  Embarassed от подписа ти...Извинявай за въпроса  Hug

# 10
  • Мнения: 3 835
Хелта,ето при този плакат ще бъдат майчетата от форума:

http://media.snimka.bg/1270/008794848-big.jpg.
И аз ще идвам ,но ще трябва да съм сред хората от нашата организация!

Да, точно така, ще държим този плакат. Hug Решихме да го пуснем, за да ни служи като сборен пункт и по-лесно да се намерим.  bouquet

# 11
  • Мнения: 572
И аз съм там с Наталия, може да е всичко само показно но за сега само това мога да направя!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 262
Хелта, и ние ще дойдем с Лъчко! Мишо е на училище!

# 13
  • Мнения: 1 877
Хелта, и ние ще дойдем с Лъчко! Мишо е на училище!
Значи ще се намерим пред плаката

# 14
  • София
  • Мнения: 2 262
Много се радвам да се запозная с момичетата, които дойдоха, страхотни сте!
Надявам се пак да се видим, и да събудим нашия форум за нов живот!
 Hug   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт