Ужасна аритмия! Помощ!

  • 336 476
  • 760
  •   2
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 840
Тази тинктура е класика Mr. Green

В кризисни моменти лекарката ми беше казала, да поемам дълбоко въздух, задържам, хващам си носа и се опитвам да издишам през него. И така няколко пъти. Сърдечният ритъм се забавя.
Имаше и някакво, дето се слагаше главата към краката, но не го помня и няма смисъл да импровизирам.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 131
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА!
Искам и аз да споделя тук за мойте проблеми.Преди 3 дни имах изпълнение дето ми обърка дните.Вкараха ме в ИКО-то и там ме даврандисаха с електрошок.Ходя като маносана и се чеша по главата кво да правя от тук насетне.Изследванията ми са като на космонавт,демек прекрасни.Ехо-то на сърцето-и то.Ха сега де!Казаха ми ,че е трудно да се установи причината .А кръвното ми е ниско и нямам голям избор от лекарства.Пък и нямало гаранция че всичко ще се оправи,ако пия нещо .Явно всичко е в главата.Верно,че имах стрес в по-вечко,но уж го преодолявам.
Не правя за сефте подобен пристъп,и ми се ще да споделя с какво ме даврандисаха миналия път в Терапията (болница във Варна)-Атрифос.Другото му име е АТФ (аденозин три фосфат ако се нелъжа),има го под името и Фосфобион.Тогава нищо друго не ме вкарваше в ритъм.Но за съжаление го няма никъде в аптеките.Спрели са го отдавна.Имало го в Румъния Турция и Русия май.Попитайте чичко Гугъл за повече инфо.
Когато ме лекуваха в болницата ми слагаха много лекарства,но венозния ми път не беше хванат като хората.Като им казвах,че ме боли ръката не ми вярваха.Изкараха ме истерясала.Чак когато видяха че не заспивам от конската доза упойка дето ми сложиха за електрошока,решиха да ми сменят венозния път.Каръшка му работа.Пък и аз нямах сили да се разправям много много.
А тая проба с надуването на носа-наистина е нещо добро.Много често хваща дикиш!
Стискам ви палци! Hug Hug Hug

# 92
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
lushansa, на колко години си? Говориш за прескачания на сърцето или за сърцебиене? С хапчета преди това пробва ли или направо в болницата попадна?
Била съм на прегледи там при д-р Пенев, но като че ли най- доволна съм от доц. Светослав Георгиев, от д-р Цветков...който не го е изпитал не знае какво е.Да си в постоянен стрес да не ти се случи нещо, или пък да се случи където не трябва, малко като страхова невроза се развива, а всички казват - нищо ти няма. Гадно е и си мислиш наистина ли съм се луднала нещо, всичко от внушение ли е, почваме и в лекарите да се съмняваме...

# 93
  • Варна
  • Мнения: 131
madam23  Hug
На 40 години съм.За доц.Георгиев съм чувала само добри неща.Трябва да се наканя да отида и аз при него.При доц.Пенев съм била и честно казано дано не ми се налага повече.Имаше едни опити са свалки дето ме поставиха в крайно неудобно положение.
Правя пароксизмални тахиаритмии.Не знам все още какво ги провокира.Веднъж ме разлюля от едно навеждане,веднъж от преяждане с грозде.Последния път просто седнах на масата да закусвам и ...
А за това че който не го е изживял не може да те разбере-съм абсолютно съгласна.Мислили са ме за кукумицин сигурно,ама кво да правя.Супер са неприятни усещанията,а тревогата че може да ти се случи всеки момент....абе не ми се говори.Който не е патил нищо не знае.
Доколкото си спомням ти също си от Варна.Ако искаш изпрати ми телефона си на лични да се чуем. Hug

# 94
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Горещо ти препоръчвам прегледа при доц. Георгиев. Последно бях при него, не можеш да си представиш какво добро отношение има, как обяснява, хареса ми и като човек и като специалист, а при колко други съм ходила... Той ми вдъхна кураж и сили да се справя без хапчета докато съм бременна, дано всичко е наред, моля се...Но час при него се записва ужасно трудно. Аз ходих в терапията - на 8 ет. е кабинета му. Но часове се записват месец предварително, първо трябва да звъниш да разбереш в кой ден записват, а като дойде деня най-добре или на място да се запишеш или да не пускаш телефона от сутринта докато стане. Иначе преглежда и в дом Младост, там записването е по същия начин, първо пак се пита в кой ден се записват часове и т.н. Аз бях упорита и на втория месец успях да се запиша. Скъпичък е прегледа обаче, ще ти пиша... Wink

# 95
  • Мнения: 3 804
lushansa не знам дали чете при мен какъв е проблема-но щом пишеш ,4е се проявява при навеждане и ядене-защо на минеш при гастроентеролог-да те проверят за хиатална херния,като при мен  newsm78,напред в темата някой беше пуснал и линк към статия за този вид херния-малко трудно се открива-само с маркуч ,а и малко лекари ще се сетят какво да търсят

# 96
  • Варна
  • Мнения: 131
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА
dtti Благодаря ти за съвета! HugВчера точно това правих-гълтах каша и ме снимаха на рентген.Освен това си пуснах изследвания за проверка на гушата.Оказа се че всичко е наред.И май останах леко разочарована,щото сега ми е ясно че всичко е от нервата.А там най-трудно се постига разрешаване на проблема.Защото трябва да се научиш да живееш със неприятните неща които съпътстват живота ти,и да не им позволяваш да влияят на вътрешното ти равновесие.А как да стане тая работа -търся формулата,за сега безуспешно.'Преди 40 дни почина баща ми.На работа се гаврят с нас -заплатите ни са смешни.У дома живея насила с мъж,когото не обичам.Еее-все някъде трябва да даде фира.
vivi_an излишно упрекваш dtti.Идея си нямаш колко често се среща този проблем-диафрагмалната херния.Аз съм операционна сестра и много често откриваме такава херния на болни легнали по друг повод на масата. Явно симптомите са много специфични,и последното нещо за което се сещат докторите е тая херния.Аз поне имам двама познати,които се оперираха и имаха огромни дефекти.
Хубав ден ви желая!

# 97
  • Мнения: 1 027
lushansa, радвам се, че нямаш проблем със стомаха щитов.жлеза.  Hug
А за нервите- всичко оттам идва...всички болести от нерви, ядове и притиснения си ги лепваме... Tired

# 98
  • Мнения: 175
Здравей,

И аз имах силна тахикардия някъде около една година. Не се установи от какво, но аз си знам от какво беше - от силен стрес. Съветвам те, ако имаш възможност да си починеш повече, но не лежейки вкъщи, а активно - с разходки сред природата. Помага и плуването - по-точно бавни и плавни движения във водата.
И още нещо - тогава ми предписаха шепа лекарства - отказах да ги пия. Заложих на по-здравословно хранене.

# 99
  • София
  • Мнения: 2 840
Споделям, че и моето се върна.
Но при странни обстоятелства - след хранене. Не че не ми е ясен този синдром, но при преяждане е характерен. При мен се появи след една салата. Или нещо друго, но в нормално количество.
Все пак ще заложа на нервите, защото и гърлото ме стегна с глобус хистерикус и изобщо...замина, та се не видя. И вода като пийна повечко и тогава получавам.

Ще се замисля за тая херния май.

Много е неприятно, че пак ми се случва, но к'во пък, пак ще го преживея Whistling

# 100
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Тези дни и аз нещо сдадох фронта.
Тежко ми е на сърцето, задъхвам се, вие ми се свят понякога...
Явно е нещо от времето, де да знам....

# 101
  • София
  • Мнения: 2 840
И аз съм така, Гери. Плюс спорадично сърцебиене. Чувствам се странно изтощена, сякаш не съм си доспала.

# 102
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Явно всички имаме периоди на подобрение, после на влушаване на симптомите... не знам. Може нещо от времето да е. newsm78

# 103
  • Мнения: 1 027
оф, незнам дали е от времето, но е много неприятно...Напоследък мн си усещам прескачането и то много странно, но вечер или дори през нощта, сепвам се ... мен лекичко са ме хванали нервите и някакъв психо ужас ме е обзел, та и неспокойно спя- само лоши мисли... и имам учестено сърцепляс... на моменти даже имам чувството, че въздух не ми достига и сърцето ми ще изхвръкне... Иначе всеки ден профилактично си пия чайче от мента, та поне малко да ме успокоява, че иначе полудявам Crazy
м/удругото Неуропан  помага ли ви????

# 104
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
м/удругото Неуропан  помага ли ви????

На мен - да!
Но го пия съвсем като стана зле.
Не знам защо чакам последния момент, та съвсем зле да стана.

Общи условия

Активация на акаунт