Нормално ли е?

  • 1 471
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
Синът ми е на 1,5г. но когато е седнал на земята не може да се изправи сам. Неговите връстници нямат този проблем Sad
Дали това е нормално?
И как да го науча да става директно от земята без да лази до някакъв предмет на който да се хвани и да се изправи Tired

# 1
  • Мнения: 9 814
Едва ли сама можеш да го научиш.
Моето дете проходи на 9 месеца, но се научи да се изправя сама от седнало положение една на  1г. и 1 м.

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
подавай му отгоре играчка която иска да стигне за да има стимул. с времето ще се научи. не се притеснявай.

# 3
  • Мнения: 1 900
Ние се научих ме около 1 месец след като проходи. Тоест на 1,1г. Може да става сам от клекнало положение. Когато е седнал започва едно дупене, едно подпиране с ръце на земята и така се изправя.
Ако сериозно те притеснява говори с педиатъра си дали има някакъв проблем детето с двигателното развитие.
Не ми се вярва да е така, просто някой деца по-рано се научават друго по-късно.
Успех.

# 4
  • Мнения: 961
Според мен е напълно нормално!
Моята дъщеря се научи да сяда от легнало положение, но не директно още на 9 месеца. Застава в поза за лазене и тогава посяда, е все още си сяда така! Изобщо не ще да си пъне коремните мускули или просто не се сеща!
Някои дечковци си намират някакви начини за справяне и ако те ги устройват, не се юркат много. На моя близка детенцето й се е научило да се изправя на 3 години! Няма двигателни проблеми, нито пък умствени! Просто е по мързеливичка!  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 554
Синът ми беше по същия начин,аз му показах няколко пъти как да се изправя,после му помагах като му сгъвах кра4етата и така се нау4и за 1 седмица Peace проходи на 9 месеца на 1г и 1 м.почна да се изправя от седнало положение,но много пъти му правех забележка като тръгнеше да лази Embarassed

# 6
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 654
подавай му отгоре играчка която иска да стигне за да има стимул. с времето ще се научи. не се притеснявай.
Успех! Тоо време му трябва на детето.

# 7
  • Мнения: 8 905
Не се притеснявай! Нормално е!

# 8
  • Мнения: 4 555
А кога е проходил?
С какво е облечен и обут, докато се опитва да се изправи? Дебелите дрехи и обувки или тесни панталони много ограничават движенията.
Моята дъщеря първо се научи да се изправя и чак след това проходи, но като гледам често се случва и обратното.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не се притеснявай,дай му време.

# 10
  • Мнения: 2 336
Притеснявам се защото проходи преди около 3 месеца.  Tired
В къщи е с пантофки които не са твърди, а и дрехите винаги са му широки, дори и само по чорапки да е няма намерение да се надупи и да стане ами пролазва хваща се за секцията, масата или каквото му е удобно, понякога и за моят крак и се изправя Tired
Но дрехите и обувките смятам че не би трябвало да са от значение ,нали като е навън той е с по твърди обувки. Не знам вече какво да мисля, но иначе се катери като коза Grinning
Ще пробвам със всички съвети които ми дадохте Peace

# 11
  • Мнения: 209
здравей, моят син е на 1,7. според мен е нормално - децата се развиват различно и ще ти дам пример за това. имам племенник, който е с три месеца по-малък от моя син. преди три месеца ни бяха на гости (не живеят в България) и аз като теб изпаднах в ужас. той ходеше и се изправяше доста по-добре от моя син. ставаше си сам от място, само с крачетата - без дори да се подпира с ръце. опитах се да покажа на моя син как да става, без да лази до някъде както ти си написала, за да се хване и изправи. е нищо не помогна. чак след около две седмици ми направи впечатление, че прави опити самичък и ето, резултата е вече на лице - изправя се без проблем. не се притеснявай, ще започне да го прави в момента в който се почувства сигурен Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 489
Ted_, на моя Стефан едно детенце му показа как, неволно. Той проходи на 10 м., но до година и 2-3 мес. не знаеше как да се изправя. Една вечер бяхме на гости, имаше момиченце колкото него, която 2-3 пъти се изправи и на следващия ден Стефан вече ставаше сам от земята.  Grinning Максим проходи по-късно, на 1.2, обаче е много стабилен и може много неща, точно защото гледа от батко си.
Не се притеснявай, нямаш поводи за страхове!  Hug

# 13
  • Мнения: 58
И ние първо се научихме да се изправяме и после проходихме.Но за изправянето я учих аз и се дупех заедно с нея да й покажа как да става. GrinningДоста време ми отне да й показвам,но не се отказах.Децата са като малки кученца.Трябва да им обясняваш и повтаряш постоянно,колкото и да ти е писнало.Не се притеснявай!Ще се научи! Wink

# 14
  • Мнения: 2 960
подавай му отгоре играчка която иска да стигне за да има стимул. с времето ще се научи. не се притеснявай.
Успех! Тоо време му трябва на детето.
Само допълвам ,че когато се почувства готово "ще го направи"

Общи условия

Активация на акаунт