Овесени ядки - как да ги приготвя?

  • 24 464
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 712
Здравейте мами!
Имам въпрос към вас - как давате овесените ядки на бебоците? С какво ги приготвяте, пасирате ли ги?
Благодаря ви! Hug

# 1
  • Мнения: 80
ЛУДРЕС, аз за мен в един био магазин намерих "пълнозърнести овесени ядки - фини". Наистина са много фини и след като се направят с мляко (аз ги направих с кисело), станаха като пюре. С една мама съм говорила и тя ги дава с АМ. Просто трябва да намериш такива фини  Hug

На мен по-скоро въпросът ми е откога може да се дават  newsm78

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 18:33 от hrisi-pisi

# 2
  • Мнения: 1 691
Аз купувам фини овесени ядки, има ги навсякъде. Варя ги с вода (1 голяма супена лъжица на 1 чаена чаша вода) докато много добре се разварят - стават направо на каша. После ги ядем - аз и малкият - с масло и сирене, като попара.
Другият вариант е сурови, добре разбъркани с кисело мляко + някакъв плод (например фино настъргана ябълка).

Откога се дават - откогато решите да въвеждате глутена. Те са с ниско съдържание на глутен и са много добър вариант за захранване.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 833
Ето една тема за овесените ядки от преди 2 дни.

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз лично купувам фини овесени ядки и ги приготвям по следния начин:
В 200 мл вряща вода слагам 5 супени лъжици фини овесени ядки, варя 5 минути да стане на каша, добавям масло. След като отбих- преди 2 месеца- добавях и АМ. Вече ги правя без да ги варя само с прясно мляко, но сме на 1 година и 8 месеца.

# 5
  • Мнения: 6 712
На мен по-скоро въпросът ми е откога може да се дават  newsm78

Ами аз мисля да ги почваме вече. Не е толкова страшен тоя глутен си мисля, а пък е полезно за бебчо. Simple Smile

Хриси, как ги направи с кисело мляко, ти въведе ли вече млечни продукти?? newsm78

Мамчета, много мерси за отговорите ви!   bouquet Идеята да се смесват с АМ ми хареса, защото ще са по-хранителни.

# 6
  • Мнения: 1 984
ЛУДРЕС, аз за мен в един био магазин намерих "пълнозърнести овесени ядки - фини". Наистина са много фини и след като се направят с мляко (аз ги направих с кисело), станаха като пюре. С една мама съм говорила и тя ги дава с АМ. Просто трябва да намериш такива фини  Hug

На мен по-скоро въпросът ми е откога може да се дават  newsm78
2 години.

# 7
  • Мнения: 1 984
На мен по-скоро въпросът ми е откога може да се дават  newsm78

Ами аз мисля да ги почваме вече. Не е толкова страшен тоя глутен си мисля, а пък е полезно за бебчо. Simple Smile

Хриси, как ги направи с кисело мляко, ти въведе ли вече млечни продукти?? newsm78

Мамчета, много мерси за отговорите ви!   bouquet Идеята да се смесват с АМ ми хареса, защото ще са по-хранителни.
момиче виждала ли си цьоликалия?
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://bp1.blogger.com/_5c … 6hl%3Dbg%26sa%3DN

# 8
  • София
  • Мнения: 1 833
tonev, защо от 2 години? И какво имаш предвид с това:

# 9
  • Мнения: 80

Хриси, как ги направи с кисело мляко, ти въведе ли вече млечни продукти?? newsm78


Не, не Simple Smile Аз за мен си ги направих така и беше мноого вкусно  Peace

# 10
  • Мнения: 1 984
tonev, защо от 2 години? И какво имаш предвид с това:

един от саитовете на организацията на болните от цьоликалия /глутенова ентеропатия, неусвояване на глутен/ у нас... има интересни снимки какво приченява глутена... и авенина...

# 11
овесени ядки - фини- варя ги във вода след това слагам масло , може да се сложи и сирене  вместо попара , или плод вместо каша

# 12
  • Мнения: 1 100
На мен по-скоро въпросът ми е откога може да се дават  newsm78
2 години.

И да въведем глутен на 2-годишна възраст ли?! Та нали късното въвеждане е най-опасно за развиването на цьолиакия!

# 13
  • Мнения: 53
Аз ги приготвям така: 150мл вода + 3супени лъжици финни овесени (на Никола са много финни), варя до сгъстяване. После добавям 5гр масло + в 30 мл вода разтварям 2 мерителни лъжички АМ. Добавям  1 чаена лъжичка мед и половин намачкан банан. Медът въведох след 1г и 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт