Въпрос за една салата с фасул,печени чушки,моркови и т.н

  • 4 414
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Извинявам се,сигурно я има писана,търсих в готварската книга на форума,но незная как се казва точно,а пък може и да не е в раздела за салатите..Знам ,че се прави от сварен фасул и моркови,печени червени чушки,кисели краставички и лютеница.Ако може да ми кажете съотношението,дали се добавят някакви подправки и тъй като ще правя повечко,като я сложа в бурканчета с винтови капачки трябва ли да се стерилизират и ако да колко време се вари?

# 1
  • Мнения: 929
По съставки ми прилича на "Ропотамо" без риба. Би трябвало да се завари според мен. На останали те ти въпроси не мога да отговоря  Embarassed - някои по вещ ти трябва.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 191
Ето и съотношението, с което майка ми прави тази салата:
1 кг стар фасул (сварен);
5 кг печени червени чушки
2 буркана кис.краставички
2 буркана грах;
2 буркана доматено пюре
1 кг моркови

Морковите и граха се сваряват. Всички продукти се смесват и престояват в следната марината: 400 мл олио, 400 мл оцет, 1 ч.ч.захар; 1/2 ч.ч.сол, 1/2 пакет дафинов лист, 1 пакет чер пипер на зърна. Вари се докато се стопят захарта и солта. Всички продукти (предваритело нарязани) се заливат с изстиналата и прецедена марината. Престояват 1-2ч и се стерилизират за 10 минути.
Дано да съм била полезна!!! Добър апетит!!!

# 3
  • Мнения: 154
 Много ти благодаря millasan  bouquetТова ме интересуваше,само дето съм я яла без грах.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт