Как помагате в семейният бюджет?

  • 5 451
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте момичета, аз съм в майчинство и като си помисля че ще дойде време да спра да получавам болнични, а само 240 лв. на месец ме обхваща тревога. Имаме две деца и кредит от банка и с една заплата ще е трудно . Искам да работя нещо в къщи и да изкарвам някакви пари, защото няма кой да гледа детето ми за да се върна на работа. Моля ви за идеи и съвети къде и как да намеря такава, но наистина сериозна. Чудя се защо никой не е създал такава борса. Сигурна съм, че има много майки в моето положение. Благодаря ви предварително да отговорите.

# 1
  • на майната си
  • Мнения: 424
Не помагам - равностоен партньор съм от 6-ия мес. след раждането.
В Пловдив мисля, че се намират по-лесно места в ясли/градини от колкото в София примерно.
Аз от вкъщи така и не намерих начин - въпреки че професията ми го позволява.

# 2
  • Мнения: 1 896
Откакто синът ми навърши 5 месеца започнах работа по граждански договор от вкъщи, докато ползвах отпуска си по майчинство.Така подпомагах значително семейния бюджет. Спецификата на работата ми обаче е такава,  че позволява да практикувам професията си, работейки от дома.

# 3
  • Мнения: 218
с риск да те разочаровам - не са 240, а 220 лева след болничния... ама то 20 лв. квото с тях, туй и без тях... 2 кутии адаптирано мляко...

# 4
  • Мнения: 46 436
Подпомагах го като работех като детегледачка, т.е. останах вкъщи и гледах детето ни.
Така спестявахме по около 600 лв. на месец за детегледачка.

Последната година от майчинството и аз като Ulia с работа от дома, защото ми беше приятно и ми харесва да се занимавам конкретно с това, а не заради лошо финансовото положение.

# 5
  • Мнения: X
Активно.

# 6
  • Мнения: 4 965
Откакто синът ми навърши 5 месеца започнах работа по граждански договор от вкъщи, докато ползвах отпуска си по майчинство.Така подпомагах значително семейния бюджет. Спецификата на работата ми обаче е такава,  че позволява да практикувам професията си, работейки от дома.

Същото, само дето от 2-рия месец на децата. Работех така през бременността, понеже трябваше да лежа и прекъснах само 1-вия месец, защото го изкарахме почти целия в болницата (децата ми се родиха 1 месец и 1 седмица по-рано).
И моята професия е такава, че ми дава възможност за допълнителна работа, вкл. и сега в "свободното време" у дома...

# 7
  • София
  • Мнения: 3 123
ами никак в момента,даже майчинство нямам.Но интерпретацията на Никол ми хареса. Mr. Green Whistling

# 8
  • Мнения: 4 187
В момента нямам принос към семейния бюджет, даже не знам, дали въобще някога съм имала  Mr. Green.
Е, това, че нямам домашна помощница, е един вид облекчение така да се каже  Crazy.

# 9
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Печелим еднакви пари,и еднакви пари харчим,професията ни е свободна и освен да я работим надомно няма друг вариант...а мъжът ми също така прави и преводи  от време на време,понякога продължава да помага на баща си в семейния бизнес,когато се събере много работа,в тези моменти моят принос е че работя като домакиня... Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 164
С финикииски знаци не го подпомагам-но облекчавам разноските по:
детегледачка
уроци по англ.
дом.помощница

# 11
  • Мнения: 2 556
Подпомагам го, като работя ефективно нон стоп . За целта обаче от детегледачка не мога да спестя. Wink Една година гледах сама по цял ден бебе (баткото вече беше на градина) и работех едновременно с това вкъщи и сега се чудя как изобщо съм извършила този подвиг... просто бебето беше възможно най-кроткото, с нищо не ми пречеше на работата. Ако беше някое ревливо, не знам как бих се справила.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 550
Откакто синът ми навърши 5 месеца започнах работа по граждански договор от вкъщи, докато ползвах отпуска си по майчинство.Така подпомагах значително семейния бюджет. Спецификата на работата ми обаче е такава,  че позволява да практикувам професията си, работейки от дома.
Същото, само дето от 2-рия месец на децата. Работех така през бременността, понеже трябваше да лежа и прекъснах само 1-вия месец, защото го изкарахме почти целия в болницата (децата ми се родиха 1 месец и 1 седмица по-рано).
И моята професия е такава, че ми дава възможност за допълнителна работа, вкл. и сега в "свободното време" у дома...

Същата история. Само че Калоян беше на 3 месеца, когато започнах да работя по 12 часа от вкъщи. Работата ми позволяваше това. Като детето беше на 1 година и 3 месеца се върнах на работа.

# 13
  • Мнения: 1 763
Ние всякак го мислихме, но не можах да намеря начин да работя от вкъщи. Мъжът ми си намери първо втора работа, а после пък му попадна оферта за по-добре платена  работа, напусна предишните две и сега е на нова. А на мен ми платиха доста голяма сума за минала свършена дейност, която не очаквах или поне не в такъв размер и до Нова година може да се каже, че сме позакърпили бюджета. Обаче и на мен ми се иска нещо да поработвам от вкъщи, имам много свободно време, детето ми е кротко. Така не смея една блузка да си купя, после ми е съвестно, че мъжът ми се скъсва от работа, а аз харча за глупости. Не, че ми е казал нещо, ама все пак... Записах и магистратура, а  те са толкова скъпи. Дано пък после да мога да намеря по-хубава работа и да си избия парите, все пак ще съм магистър.

# 14
  • Мнения: 172
И аз не подпомагам бюджета,защото не работя,но пък гледам да харча много икономично.Слава богу оправяме се с една заплата,без да се стискаме много.Тук да дадеш детето си на детска градина е доста скъпо и освен ако нямаш много добра заплата ,няма смисъл да се връщаш на работа,защото заплатата ще отива за детска градина.

Общи условия

Активация на акаунт