Как ги отгледахте тези носове?

  • 1 194
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Темата ми е израз на възхищение към познавачите на парфюми.Възхищението ми не е към тези,които просто купуват редовно,например като мен.А към тези,които усещат съставките в парфюма,отделят основното,дори могат да се изкажат компетентно и за вторичните нотки в парфюма.Аз купувам каквото ми хареса,понякога купувам просто защото е най-новото,но да ме убие човек,не мога да кажа на какво точно ми мирише парфюма.Имам приятелка експерт по парфюмите.Двете си стоим в магазина и тя като започне:усещаш ли пипера,усещаш ли мускуса,усещаш ли жасмина...Този е топъл,онзи е тръпчив,трети й напомня някой си друг.Да,по миризмата мога да усетя друг познат парфюм,но все казвам:о,на кого ми прилича,на кого ми прилича...А тя-като някоя енциклопедия по парфюми.Добре,и двете купуваме редовно парфюми,но тя просто има дарба,която аз не притежавам.И тук забелязвам такива хора,има истински познавачи на парфюми.Как го правите,какви носове сте отгледали?

# 1
  • София
  • Мнения: 38 213
Ми от прабаба ми идвало - на нея все и миришело нещо. И майка ми има чувствителен нос. И малката чушка вече почва да "миши".
Но не мислете, че винаги е приятно.
Много често усещам неприятни миризми в храна и напитки, за които другите блажено не подозират.

# 2
  • Мнения: 2 161
Аз също имам страхотно обоняние,но все усещам неприятните миризми.Дори много ми е развито обонянието,като полицейско куче съм.Обаче не мога да отделям нотките в парфюмите.В чужбина ми се е случвало продавачка компетентно да ме насочва:усещате ли нотката на....,а усещате ли  еди какво си...Казвам да,да,да,но нищо не усещам.Или ми ляга на сърцето един парфюм или просто ми е противен.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 213
Доколкото знам един парфюм е съставен от 9 миризми - 3 връхни, 3 средни и 3 основни. Аз улавям по 1 от трите понякога. Понякога само 1-2. Понякога надушвам нещо, но не знам как се казва.
Не мога да ги разгранича всички!

# 4
  • Мнения: X
Ох, Шанел, първо си помислих, че темата е за момичетата, които не могат да си затворят паспортите. Joy
Разпознавам отделни съставки на парфюм, но никога не мога да ги позная от..до. Примерно така и не можах да различа кое точно е черен минзухар или пък стрелиция, аз дето се вика, за пръв път чувам,че има подобни растения, та камо ли да им знам миризмата.
Моят талант е по-непретенциозен. Мога успешно да избера парфюм за човек, чийто вкус за аромати познавам и до там.

# 5
  • Мнения: 2 768
Ами, както казах в съответната тема за парфюмите... на един звездите му говорят, на други ароматите  Laughing

Не знам точен механизъм. Просто се случва.
Усещам във Фобур на Ерме, например, много силно портокалов цвят, ама направо го виждам пред очите си.
Проверявам после във Фрагранитика - хоп, в средните нотки портокалов цвят.

Обичам да тествам без предварителна информация за аромата и после да сравнявам с базата данни правилно ли съм усетила.
Не винаги има съответствия де, понякога обонянието играе шеги.

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моят нос, уви, не е отгледан. Трябва да е взет. Никакви средни нотки и бергамот не усещам. Избирам миризмата като дрехите - ако вика "Василиса-а-а-а!", за мен е. Пък дали в шишето има жасмин, лавандула или лайкучка, няма значение.  Laughing

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз рядко разпознавам съставки. Е убийте ме, не знам на какво мирише например бобовата тонка. И куп други. Хич не съм нос в този смисъл. Това с детайлното описване на съставките ми е много механична работа. Основните ги разпознавам, но не са ми водещи, когато си съставям отношение към даден парфюм. Води ме чувството, това, как го усещам на себе си. Трябва да ме вълнува комплексно. Да ме предизвиква и провокира. Та в този ред на мисли - не си отглеждам особено много носа  Mr. Green. Той ми служи само като трамплин към емоциите  Laughing

# 8
  • Мнения: 637
Помислих, че темата е е за хора с дълги носове Joy Wink
Аз лично усещам всякакви аромати, но главно неприятни. От малка съм така. Все нещо ми е гнусно Sick

# 9
  • Мнения: 4 187
Аз съм толкова зле с ароматите , че посмъртно дори да ми е много познат аромата на парфюма , не мога да му назова името, за съставките да не говорим  hahaha. С лошите миризми сякаш по ми се отдава  Mr. Green. Имам приятел, който като пие вино, усеща вътре букети някакви си ,билки  Rolling Eyes. Ами възхищавам му се......

# 10
  • Мнения: 2 631
На парфюмите усещам различните съставки, след като ги прочета на кутията  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 371
Аз също имам страхотно обоняние,но все усещам неприятните миризми.
Ей така съм и аз. Малко завиждам на тези с отгледаните носове Laughing

Общи условия

Активация на акаунт