Ох, пак въпросчета за захранването?

  • 1 090
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
1.Кърмим се на поискване. На обяд понякога си изяждаме 190 гр пюре, след час даваме призанци, че искаме да се кърмим, давам и следва повръщане, ние си имаме рефлукс от бебе още, но се чудя дали не я прехранвам, като давам след цялото пюрет да си цокне още! Следобяд давам каша и съответно пак си цокваме, независимо дали сме изяли цялото количество или половината и пак ни става тежичко.
2.  Притеснява ме факта, че не пием вода, а вече сме въвели две хранения, но пък се кърмим на поискване..
Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 594
Аз си мисля, че ако си изяжда дажбата за обяд (напр.пюрето) е по-добре да не му даваш после и да цока... Определено му става тежко на стомахчето и затова повръща. Можеш да започнеш да му предлагаш водичка  Peace

# 2
  • Мнения: 9 467
По принцип първо се кърми, а след това се дава пюрето Peace

# 3
  • Мнения: 6 712
Ако яде 190 гр. пюре наобяд, наистина няма нужда от "цок" Mr. Green По-скоро за успокоение си иска.
Вода трябва да даваш вече Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 742
Кърмените бебета нямат режим.Ти си длъжна да предлагаш вода.Бебето само ще си покаже кога е жадно.

# 5
  • Мнения: 6 712
Кърмените бебета нямат режим.Ти си длъжна да предлагаш вода.Бебето само ще си покаже кога е жадно.

Защо да нямат режим? Не мисля, че е лошо да има режим, даже напротив, още повече ако има вече захранване Peace

За водата съм съгласна - винаги трябва да се предлага. Peace

# 6
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз също съм "ЗА" режима и предлагането на вода.

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз лично бих дала обедното без да докърмвам, достатъчно количество е. Друг е въпросът дали искаш това ядене да е заместено напълно. Аз заместих обедното ядене на 8 месеца, вие сте на тази възраст и си кърмех пак на поискване. За водата - щом кърмиш не е проблем, предлагай от време на време, ако иска- иска, като не- кърма и така  Hug

# 8
  • Мнения: 385
А колко заместени хранения би било добре да имаме на тази възраст-8 месеца? Искам да запазя кърменето и се притеснявам, че ако заместя ще намалее кърмата, но пък същевременно се водя и по детето, като видя че му се услажда пюрето си й го давам цялото! А  и през ноща се кърмим честичко!Благодаря

# 9
# 10
  • Мнения: 67
ние също сме с рефлукс но на обяд ако изядем повече от50-60гр. пюре гледам после да не я кърмя поне 2 часа.Но това почти никога не се случва.

# 11
  • Мнения: 543
Моята бебочка също искаше да суче след доста стабилна порция пюре и после повръщаше. Но просто й трябваше повече време да свикне с мисълта, че не само от цицата тече храна Simple Smile В един момент реших да заместя кърменето със зеленчукаво пюре, май на 7 месеца беше, и  да не й давам д суче след това. Няколко дни мрънка, после прие идеята, че пюрето също е ядене.

За заместването на хранения, зависи каква стратегия си предприела - ако искаш да кърмиш дълго, не замествай. Аз понеже съм решила към годинката да я отбивам, започнах лека-полека да замествам сученето - първо обедното хранене със зеленчук, след това следобедното с каша и отскоро й давам попара сутрин. Млякото естествено намалява, но остава достатъчно за тези кърмения, които запазиш.

# 12
  • Мнения: 156
И моето момченце повръща - в първите месеци  - често, защото беше основно на кърма и нямаше как тя да се сгъсти в коремчето , защото е 88 процента вода. Сега вече по-малко  повръща, но ако го насилвам да яде или му е в повече, от време на време повръща. Мисля, че не е толкова важно, че не му даваш вода.  Ако повръщането е малко, продължавай все така, но давай по-малко от пюрето или увеличавай  интервалите. Но, ако повръща цялото пюре заедно с млякото, може да  кърмиш само сутрин и вечер, но отделно от попарите или вечерното пюре. Успех! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 385
Благодаря момичета, мисля че двенките ще се нагодим скоро Hug

# 14
  • Мнения: 130
Е как очакваш от едно кърмено кърмаче първо да суче, а ПОСЛЕ да яде ГАДНО зеленчуково пюре newsm78 Аз таков акърмаче не познавам!!! То по принцип в началото и 1-2 лъжички (дори тиква и морков) по принцип се приемат с отвращение - остава и да се насуче и тогава да яде пюре...Вие като се нахраните (натъпчете по-скоро) до край - как можете да приемете нещо след това и то - нещо, което не харесвате 9защото едно кърмаче при захранване опбикновено не се кефи на зеленчуковите така, както на кърмата...). не мога аз да я разбера тази логика!!!

Общи условия

Активация на акаунт