Помощ! Костюм за едър мъж

  • 1 130
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте всички! Във вас е последната ми надежда да ми помогнете да намеря костюм на мажа ми.Проблемът е, че е доста едър в раменете, а  по-големите сака са доста дългички.
Обиколихме половин София, но явно не знаем каде да търсим.Тук със сигурност има хора със същия проблем-моля, споделете. Confused

# 1
  • Мнения: 3 993
Щом стандартните размери не му пасват, не му остава нищо друго освен да му ушият по поръчка. Моят мъж е същия случай и му шият костюмите по поръчка - в Денил (и ризи), в Толи-М, в Ролман. От Ролман не е доволен, Толи-М са окей, Денил също, но са най-скъпи мисля.

# 2
А на Парушев пробвал ли е? Един познат си е взел от Асеновград,там имало голям избор, но тук в София намерих само един магазин на Пиротска и нямат нестандартни костюми.

# 3
  • Мнения: 3 993
Не, мъжа ми не е купувал Парушев. Само от тези,които ти изброих. В Толи-М са му шили най-много костюми, а също и няколко ризи, но не беше много доволен от ризите, затова тях ги поръчва само в Денил - естествено, на тях ризите са им специалитет Laughing. Навсякъде имат каталози с мостри и си избира материите и съответно се разбират за моделите. Взимат му мерки, после ходи веднъж-два пъти на проби, колкото се налага, и накрая плаща.  Laughing
Между другото навсякъде в изброените магазини правят корекции, ако има дреха, която става на мъжа ти, но не пасва добре, могат да я коригират, ако дрехата позволява. Често го правят, особено с дължините на панталоните. На мъжа ми така са коригирали ръкави на ризи.  Peace

# 4
  • Мнения: 834
В Интенданското. На гърба на х-л Родина. Там шият по поръчка всичко на смешни цени. Сина ми имаше за абитуренстския си бал почти същия проблем. Само, че той е много висок и слаб. Ако му ставаше костюм на дължина- му беше пък къс Wink
В интендаското си шият дрехите цялото армейско войнство. Не само униформите, а и цивилните дрехи. Нали знаеш какви огромни мъже има между офицерите?
Отидох, разпитах, казаха ми колко плат да взема, взеха мяра на сина ми и с 2 проби всичко беше излято по него. Е, плата ти ще си го избереш и купиш, там нямат. Шият палта, шлифери, всичко. Дамско също. Най- големия майтап беше, че шева ми струваше към 40 и няколко лв., като подлепващите материали си бяха техни.

# 5
Благодаря ви много момичета!

Общи условия

Активация на акаунт