консултант по кърмене във Варна?

  • 2 552
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Искам да намеря консултант по кърмене във Варна, но не знам как да го намеря и къде да търся. Опасявам се,че бебка не суче правилно и затова имаме толкова много проблеми с храненето. Ако някой знае нещо , моля ви за съдействие. Rolling Eyes

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Консултант по кърменто не само във Варна, но и в цяла БГ едва ли ще намериш.

По-скоро помоли някоя кърмеща майка с опит от вашия град да ти даде някои нагледни съвети или пък педиатър или акушерка със съвременни познания по въпроса. За съжаление с опитната майката ще ти е по-лесно май Wink

# 2
  • САЩ
  • Мнения: 323
Jade правилно ти е казала. Дано се включи някоя мама от Варна, а дотогава може да погледнеш тези видеоклипчета за правилното поставяне на гърдата, дано ти помогнат:
http://www.breastfeeding.com/helpme/helpme_video.html

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Можеш да отидеш в Окръжна болница, в Родилното, където една дама води нещо като курс на току-що родилите (не знам дали е лекарка, акушерка или с друга квалификация, курсът е кратичък, час-два на ден по време на престоя им). Принципно там акушерките проверяваха кърмачките как се справят. Надявам се, че няма да ти откажат помощ.
Желая ти успех!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Да! Идеята на malina_m е чудесна. Като раждах именно тази госпожа ни води лекция за кърменето и съблюдаваше как протича. Много приятна жена, страхотна даже, за жалост й забравих името. Blush А го помнех до скоро. Нещо с Д да беше... Съжалявам, че не помня. Дано някоъ се сети!
Успех!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 340
Можеш да отидеш в Окръжна болница, в Родилното, където една дама води нещо като курс на току-що родилите (не знам дали е лекарка, акушерка или с друга квалификация, курсът е кратичък, час-два на ден по време на престоя им). ..

Акушерка е и се казва Савова, ако не ме лъже паметта  Embarassed.

# 6
  • Мнения: 2 784
Тази въпросната акушерка ми показа как да се цедя- отгоре от гърдата и по този начин си възпалих някакъв мускул ли беше,канал ли,та се наложи да ходя на мамолог. Също обясняваше как детето трябва да се държи на гърда най-много по 15 минути, да се изважда като се дърпа от гърдата, гърдите да се мият преди и след кърмене с антибактериален сапун, да не се храни нощем, да се храни на 3 часа. Даването на вода и изцеждането след всяко хранене няма да ги споменавам. Всеки сам си решава,но лично за мен не е никакъв консултант и аз не бих я препоръчала.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Да, Савова, обаче тия работи, дето Цвети ги е писала, аз не съм ги чувала от нея. Напротив, даваше ми съвети, които по-късно съм чела и тук, вярно, че нямаше възможност да ми обърне най-много внимание на света и да се занимава с мен, но все пак ми помогна.

# 8
  • Мнения: 2 784
Абе, да не би за друга да става дума newsm78Тази за която аз говоря е на средна възраст, над 40 годишна, с малко груби черти, но иначе много приказлива и отзивчива. Не съм сигурна дали точно тази е Савова, но поне тя водеше курса за родители, докато бях в болницата. Ако е същата, принципно нямам нищо, против жената, но съветите и не само не ми донесоха полза, ми докараха и проблеми. За възпалението вече казах, а също и ужасни рагади, от които пък тръгна и мастит (поне според мамолога, за мен мастита се дължеше на нощните паузи,които Калина взе да прави сама, защото само това не спазвах от съветите на акушерката- струваше ми се много жестоко да държа гладно няколко дневно бебе) .

# 9
  • Мнения: 3 042
На мен курса за кърменето (то силна дума курс де) го води Божинова - акушерка в родилното на Окръжна. С много приятен глас, спокойна, обаче на външен вид вече не си я спомням, май с по-къса коса беше тогава (дек 2003) та към днешна дата не знам как изглежда. newsm78 Съветите се различават от тези, които съм чела тук. Поне в частта си за миене със сапун, изцеждане след кърмене, предлагане само на едната гърда. Но тогава ги спазвах, като не знаех други. Най-важното е бебето да захапва добре, а не само зърното.

# 10
  • Мнения: 1 629
Михалева се казва въпросната акушерка, много е отзивчива, препоръчвам ти я. С радост бих ти помогнала и аз с практически и нагледни съвети, но едва вчера излязохме от болницата, Климент беше с вирусна чревна инфекция.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ами аз бих могла да бъда мъъничко в помощ, по принцип,щото нали все пак съм бил кърмач толкоз време и имам лека практика, обаче не се кърмим вече, пък и нямам чак толкова познания, че да съветвам компетентно, затова не си предлагам услугата. Самата аз съм почерпила най-много информация от този форум и Библиотеката му.
Тряба да си обучим специалист, мисля. Дали няма ентусиаст? Wink

# 12
  • Мнения: 6 243
Краставичке, и ти, и Павлина спокойно можете да покажете на "колежката" някоя Фатка. недейте да скромничите. За тая работа може да нямате кетапи, ама имате опит. Айде направете една среща - гореща с момичето (през деня, по възможност, да не я завлечеш по максимуси)

# 13
  • Мнения: 3 042
Хм, ако остане на Краставицата наистина на Максимус ще замъкне момичето! Crazy
Така че на колко е бебето и къде живееш? Дай на лични ако не искаш да изнасяш прайвит информация във форума.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 Embarassed Въй, вай, какво име ми се носи.. Срам!
Аз се сетих, че имам книга за кърменето на Хана Лотроп, чудесно четиво, мога да ти я услужа siana_iren.

Общи условия

Активация на акаунт