Търся рецепта за млечна супа

  • 40 514
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 679
Това ми беше любимата супа в детската градина, като се сетя долкова ми се дояжда, но и идея си нямам как се прави.

# 1
  • Мнения: 5 183
Никога не сам я правила, но и на мен ми беше любимата супа в детската градина. Имам мисля някаква рецепта записана...

# 2
  • Мнения: 5 183
Млечна супа със сирене (100 г)

Продукти: Мляко 50 мл, ориз (грис) 3 г, сирене 10 г, масло 3 г, яйце 1/4.

Оризът се вари в леко подсолена вода до омекване. След това се прибавя млякото. Сиренето се натрошава, прибавя се към разбитото яйце, размесва се добре и с него се застройва супата. В горещата супа се слага и кравето масло.
Препоръчва се в детското хранене

# 3
  • Мнения: 5 183
Млечна супа с картофени топчета

Продукти:На 1 л мляко 3 – 4 картофа, 2 яйца, 3 – 4 супени лъжици брашно, 1 супена лъжица масло.

Сварените и пасирани картофи се смесват с разбитите жълтъци и малко сол.
Белтъците се разбиват на сняг и се прибавят към сместа. От нея се взима със супена лъжица, а с чаена лъжичка се оформят топчета, които се пускат във врящото мляко. Супата се оставя да ври на слаб огън десетина минути. Преди поднасянето и се прибавя маслото. Може да се приготви и с топчета от грис.
Препоръчва се при всички възрасти, но особено за деца и за възрастни хора с болести на стомаха, сърдечно-съдовата система, черния дроб. Препоръчва се като богат източник на витамини от група В за малки деца и възрастни хора.

# 4
  • Мнения: 5 183
Млечна супа с цветно зеле

Продукти:Мляко 200 мл, карфиол 100 г, картофи 100 г, ориз 20 г, масло 10 г, вода 400 мл.

Цветното зеле и картофите, нарязани на малки парченца, се варят на тих огън. Когато омекнат, се пасират. Оризът се почиства и измива, след което се вари във вода до пълно омекване, след което се пасира и се прибавя към пюрето от зелето. Прибавя се врящото мляко, разбива се добре и се оставя да кипне. Преди поднасянето на супата се прибавя и маслото.

Препоръчва се за малки деца, при болести на стомаха, черния дроб, сърдечно-съдовата система.

# 5
  • Мнения: 5 183
Как не съм се сетила да я спретна тази супи4ка на моето дете...Но никога не е късно:)

# 6
  • Мнения: 5 183
А ето и нещо подобно:
КРЕМ-СУПА С ОРИЗ
Продукти: 1,5 ч ориз, 1 ч прясно мляко, 3 жълтъка, 3 с л масло, 10 гр месен бульон, магданоз,олио, 4ерен пипер, сол.
Измитият ориз се поставя в бульона да ври, като се разбърква добре. Разбиват се с миксер жълтъците, прибавя се горещото прясно мляко, 4ерен пипер, сол, а накрая и маслото. Полу4ената застроика изсипваме в сварения бульон с ориза и разбъркваме продължително.

# 7
  • София
  • Мнения: 679
Много благодаря за рецептите, мисля, че тази първата е точно тази която търся и скоро ще пробвам.
 
Да споделя и аз една много вкусна млечна супа с грис:

2 ч. ч прясно мляко и 3 ч.ч вода
4 с. л. грис, 2-3 картофа нарязани на малки кубчета, сол и други подправки на вкус, масло 2с.л. всичко се слага на котлончето за 20 мин.

# 8
  • Мнения: 1 215
Аз ще предложа рецептата на една традиционна турска млечна супа

Сютлю чорба

Продукти:

1л пр. мляко
250 г фиде или кус кус, дребни макарони
250 г пилешко месо
олио, сол, червен и черен пипер

Пилешкото месо, млякото и фидето се сварявят поотделно. Нарязаното на малки хапки пилешко месо и фидето се прибавят към млякото и се вари на бавен огън около 20-25 мин. Прави се запръжка от червения пипер и 3 с.л олио и се залива супата.
Преди поднасяне се наръсва с прясно смлян черен пипер!

Супата става хубава и без месо.

Да ви е сладко    chef

# 9
  • Мнения: 5 183
Много благодаря за рецептите, мисля, че тази първата е точно тази която търся и скоро ще пробвам.
 
ДА, и аз мисля 4е първата рецепта е за супа такава, каквато ни даваха преди години в детските градини /не знам дали и сега дават такава/. Другите рецепти ти ги написах за идеи за разнообразяване  chef Имам си ги отнякъде, но никога не съм ги правила  Embarassed

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 679
Тази първата е! Сложих всичко по рецепта умножено по 10 и добре си хапнах.
Почувствах се като в детската градина Laughing Laughing Laughing

# 12
  • Мнения: 5 183
Тази първата е! Сложих всичко по рецепта умножено по 10 и добре си хапнах.
Почувствах се като в детската градина Laughing Laughing Laughing
Е, подмлади се, а? baby_neutral
И аз ще си я спретна скоро.  chef

# 13
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Много благодаря за рецептите, мисля, че тази първата е точно тази която търся и скоро ще пробвам.
 
Да споделя и аз една много вкусна млечна супа с грис:

2 ч. ч прясно мляко и 3 ч.ч вода
4 с. л. грис, 2-3 картофа нарязани на малки кубчета, сол и други подправки на вкус, масло 2с.л. всичко се слага на котлончето за 20 мин.


Вили, Господ здраве да ти дава за таз рецепта чудна!!!!!! Честно да си призная изобщо не вярвах, че толкова ще ми хареса, ама нес тига че вкусна много , ами врътня никаква и време никакво отнема.
 Пак да напишеш рецепта.

# 14
  • София
  • Мнения: 679
Много благодаря за рецептите, мисля, че тази първата е точно тази която търся и скоро ще пробвам.
 
Да споделя и аз една много вкусна млечна супа с грис:

2 ч. ч прясно мляко и 3 ч.ч вода
4 с. л. грис, 2-3 картофа нарязани на малки кубчета, сол и други подправки на вкус, масло 2с.л. всичко се слага на котлончето за 20 мин.


Вили, Господ здраве да ти дава за таз рецепта чудна!!!!!! Честно да си призная изобщо не вярвах, че толкова ще ми хареса, ама нес тига че вкусна много , ами врътня никаква и време никакво отнема.
 Пак да напишеш рецепта.

Радвам се, че ти е харесала

Общи условия

Активация на акаунт