повръщане

  • 1 034
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 604
Здравейтед-р Слънчева.
Пак съм притеснена за моята бебка. В началото на миналия месец бяхме болни от бронхиолит и пневмония. След престой в болница,където повръщахме ,за да вадим храчки,ни изписаха здрави. Но повръщането си остана. Казаха ми ,че сме раздразнили рефлукса(имаме го от малки) и затова повръщаме. Затова от седмица пием прахчета Мутилиум. Детето изглежда жизнено и няма темп. Но повръща на почти всяко хранене вече от почти месец и  от 3-4 дни пак започна да кашля. Кашлицата е суха. Педиатърката ни каза,че дишането ни е ок,но мен ме е страх с това повръщане да не засилим кашлицата и пак да направим бронхиолит. Възможно ли е без други симптоми да сме здрави или това е някаква болест? На какъв лекар да я заведа? В носа капем капки с кортикостероиди.Хремата ни е задна. Малко дълго се получи,за което предварително се извинявам.
Благодаря ви за бързия отговор.
П.С. Родени сме 27 г.с. В момента ни никнат и зъби.На едно място венеца е подут и син.

# 1
  • Мнения: 5 760
Повръщането дори и като рефлукс дразни хранопровода(повърнатите материи са с повишена киселинност) и това води до кашлици. Консултирайте се с детски гастроентеролог за дозата на Мутилиума и продължителността на приема.

# 2
  • Мнения: 6 604
Благодаря ви Hug

Общи условия

Активация на акаунт