може ли да се приготви нещо от царевични пръчици?

  • 1 434
  • 9
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 379
вкъщи постоянно носят на щерката лъки бой, зайо байо и други подобни снаксове, които никой не яде и се чудя какво да ги правя. имате ли някакви идеи?

# 1
  • Мнения: 5 183
Помня, като бяхме малки, още в основното училище ... на рожден ден на една съученичка ядохме карамелизирани царевични пръчици. Мноооооооого беше вкусно и ефектно, поне така ми се беше сторило тогава и ми е останало в съзнанието.

# 2
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Според мен нищо не може да се приготви- те са толкова въздушни и пълни с подобрители, че ако се навлажнят с каквото и да е, едва ли ще стават за ядене.
Ако обаче измислиш нещо, пробваш и е сполучлив0 пиши.

# 3
  • софия
  • Мнения: 379
Помня, като бяхме малки, още в основното училище ... на рожден ден на една съученичка ядохме карамелизирани царевични пръчици. Мноооооооого беше вкусно и ефектно, поне така ми се беше сторило тогава и ми е останало в съзнанието.
аз съм пробвала само карамелизирани пуканки, баба ми ги правеше с масло и разтопена захар, но зрънчовците не знам как ще станат.

# 4
  • Мнения: 5 183
И аз не знам сегашните зрънчовци на какво ще станат.
Тогавашните царевични пръчици си бяха класика просто!  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 4 866
Май от тях може да се направи само лепило - като се разбъркат с малко вода. Не мисля, че стават за ядене.

# 6
  • Мнения: 707
Тези карамелизирани царевични пръчици и на мене ми бяха много вкусни някога.
Така, както на мен ми обясниха тогава (и това, което сега си спомням) е, че се карамелизира захар, добавя се масло и се изсипват пръчиците. Объркват се хубаво, изсипват се в плик и се слагат в хладилника. Като се втвърдят се режат на колела (то става като руло). Беше супер вкусно.
Ако ти се занимава - опитай  Wink.

# 7
  • софия
  • Мнения: 379
не се ли разтапят пръчиците?

# 8
  • Мнения: 1 021
Според мен нищо не може да се приготви- те са толкова въздушни и пълни с подобрители, че ако се навлажнят с каквото и да е, едва ли ще стават за ядене.
и аз така мисля  Peace

# 9
  • софия
  • Мнения: 379
май няма надежда, ще идат в боклука?!

Общи условия

Активация на акаунт