Препоръчайте ми книжки

  • 2 586
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 147
Дъщеря ми е на година. Искаме да купим детски книжки в България (не живеем там) - класически приказки, както и хубави книжки с илюстрации подходящи за възрастта. На пазара има голямо разнообразие, а аз разполагам с ограничено време и не мога да прочета всяка книжка в книжарницата, преди да я купя.
Моля за съвет. Препоръчайте ми конкретни книжки, издателства, поредици, към които да гледам ( или пък тези, които да не купувам). Наскоро четох тема за последните книжки, които сте купували, и имаше интересни отзиви, но не мога да я открия...
Благодаря.  bouquet

# 1
  • Мнения: 550
Добро утро!Изглежда ще съм първа! Wink
Аз бих ти препоръчала няколко книжки,които са ни особено  любими.Ще започна с "Лече -Буболече",автор Георги Авгарски,от поредицата Приказки незабравими в рими;от същата поредица-"Какво стана с Лисана"от Атанас Цанков;стихове за деца"Аз съм Сънчо" и "Под Гъбката" от поредицата Весели приказки.
Пожелавам ви приятно четене  bouquet 

# 2
  • Мнения: 9 814
Бих препоръчала и поредицата за гората: "Горска аптека", "Горска аерогара", "Училище в гората", "Горска детска градина" на издателство ФЮТ.

# 3
  • Мнения: 1 187
Синът ми е на три, а любими ни остават книжките от поредиците за Франклин. Вече приличат на баници от постоянно разглеждане. Joy

# 4
  • Мнения: 8 207
Това което аз мога да ти препоръчам е поредицата "Първи стъпки" на издателска къща "Пан". Това са 8 книжки от твърд картон за деца между 1-3 години. Разделени са типово на "думи" и "животни". Има и една книжка "На село". Със страхотни снимки и рисунки са на животни и различни предмети от бита: плодове, дрехи, играчки, чаши и др. подобни. Синът ми не спира да си ги разглежда и определено ги предпочита пред другите детски книжки с картинки. Тези дни му купих и една нова книга на същото издателство "Моята първа книга". Дават я за деца над 3 години, но понеже също е от твърд картон става и за по-малки според мен. Отново е с много хубави картинки. Например има една много детайлна голяма картина на детска площадка. Детето може да посочва къде е люлката, пързалката. Наистина ги препоръчвам. Мисля, че синът ми доста нови думи и изрази научи точно с тези книжки.
Ето всъщност и къде могат да се видят въпросните книжки: http://www.pan-bg.eu/

# 5
  • Мнения: 5 255
Наскоро четох тема за последните книжки, които сте купували, и имаше интересни отзиви, но не мога да я открия...

Заповядай  Wink

# 6
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Това което аз мога да ти препоръчам е поредицата "Първи стъпки" на издателска къща "Пан". Това са 8 книжки от твърд картон за деца между 1-3 години. Разделени са типово на "думи" и "животни". Има и една книжка "На село". Със страхотни снимки и рисунки са на животни и различни предмети от бита: плодове, дрехи, играчки, чаши и др. подобни.

Вземи ги, няма да съжаляваш. Те са разделени възрастово. 12-18 мес, 18-24 мес, 24-36 мес.
Също и тези римуваните Приказки незабравими в рими, но засега детенцето е малко за тях и няма да има търпението да ги слуша според мен.

# 7
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Аз бих ти препоръчала книжките на издателство Гема.

# 8
  • Мнения: 5 228
Това което аз мога да ти препоръчам е поредицата "Първи стъпки" на издателска къща "Пан". Това са 8 книжки от твърд картон за деца между 1-3 години. Разделени са типово на "думи" и "животни". Има и една книжка "На село". Със страхотни снимки и рисунки са на животни и различни предмети от бита: плодове, дрехи, играчки, чаши и др. подобни.

Вземи ги, няма да съжаляваш. Те са разделени възрастово. 12-18 мес, 18-24 мес, 24-36 мес.
Също и тези римуваните Приказки незабравими в рими, но засега детенцето е малко за тях и няма да има търпението да ги слуша според мен.

Точно тези две поредици - Първи стъпки и Приказки в рими са едни от най-добрите, които сме купували за дъщеря ми.

# 9
  • Мнения: 382
Най-хубаво разказаните български народни приказки, на които съм попадала, са "Български народни вълшебни приказки " и "Български народни приказки за животни" на издателство Дамян Яков. На същото издателство са хубави и "Весела Коледа" и "Пролетни тайнства" с българските обичаи. Също много добри са "Най-хубавите български народни приказки" на издателство ФАМА.
Друга хубава поредица е "Златно букварче" с български народни приказки на издателство ФЮТ. Всеки момент е илюстриран. Аз чета няколко пъти приказката, след което по картинките /и подсещащи въпроси/ детето разказва приказката.
ОТВРАТЕНА съм от поредицата "Приказна съкровищница" на изд. Кралица Маб. Само на една страница попадате на десетки правописни, пунктоационни, граматически грешки /напр. говори се за принц в ж.р. и подобни/. Отделно от това има /не мога да ги нарека изречения/ набор от думи, първата от които с главна буква, а в края поставена точка, на които просто не може да се разбере смисъла, нямат връзка с предишните или следващите... Запазила съм тези книги само за да  давам текстовете за редакция на детето ми като стане ученик .

# 10
  • Мнения: 337
Здравей,

Подкрепям Ston, Murzel и Фукла. Ние също ги купуваме и дъщеря ми много им се радва и се занимава с тях. И са трудни за ядене. Laughing

Купувам й и други кнжки - Приказките на Вилхелм Хауф, Златни Приказки (Ш. Перо, Андерсен, Братя Грим - въпреки, че ми се струват доста кръвожадни) и т.н.
Естествено книжките от моето детство - имаше една поредица "Световна детска класика", "Василиса Прекрасна" - събрани руски приказки, една голяма книга с дебели корици - Български народни приказки......

# 11
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Като за дете на 1г., препоръчвам и тези на изд. "Златното пате"-твърди корици, красиви рисунки и писане в кратки рими. Емма не търпи да й се чете, но ги разглежда до припадък и всеки път е много развълнувана, все едно ги вижда за първи път.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 547
Като за дете на 1г., препоръчвам и тези на изд. "Златното пате"-твърди корици, красиви рисунки и писане в кратки рими. Емма не търпи да й се чете, но ги разглежда до припадък и всеки път е много развълнувана, все едно ги вижда за първи път.

И синът ми им е горещ почитател  Laughing

# 13
  • Мнения: 579
Дъщеря ми се впечатлява само ако книжката е написана в рима.За сега сме купували само от поредицата "Приказки незабравими в рими"

# 14
  • София
  • Мнения: 14
И аз съм много доволна от тази поредица (с римите), любима ни е "Лече буболече" - с достатъчно текст, да задържи вниманието й. Знам я наизуст и сутрин на път за яслата я разказвам. Другите й любими са от поредицата "Първи стъпки" - по няколко пъти на ден ги разглежда, разпитва....Като поотрасне съм й подготвила моите книжки от едно време, с много добри илюстрации.

Общи условия

Активация на акаунт