Помагат ли бебешките шишета против колики?

  • 1 975
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Мили мами, кажете ми използвали ли сте шишета против колики и каква марка.Помагат ли наистина тези шишенца?
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: X
От коликите сигурно спасение няма! Шишета, масажи, топли кърпи - има ли колики тези неща могат да облекчат от части, но не спасяват сто процента, а това със шишетата е мнооооого яка реклама и по-скоро успокоение за родителите.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
И аз мисля като Pandora ,но все пак използвам Avent,защото са ми подарък,ако трябва да избирам незнам какво бих избр newsm78ала

# 3
  • Мнения: 663
Да и аз съм на същото мнение имам на Чико шишето и не намирам разлика с обикновените

# 4
  • Варна
  • Мнения: 632
Не! Аз освен да удавя бебчето с това шише (поради голямата дупка) друг ефект не видях.Да поясня,че става въпрос за шишето на Нуби против колики и с индикатор за температурата.А след няколко дни започна и да пропуска течност през системата против колики.Абе не ги харесвам аз тия шишета.

# 5
  • София
  • Мнения: 625
Всъщност наистина спасение от коликите няма......ама ако може да ги пооблекчим защо не?Аз ползвах на д-р Брайун/с тръбичката/и съм изключително доволна!

# 6
  • Манчестър
  • Мнения: 2 479
Ами не знам реклама ли е само или истина,но аз ползвам Chicco ,имам една от тези извитите долу на гърлото и останалите нормални,ползвам ги с латексови биберони,но сега сменям със силиконови. Бебо е на 7 седмици,няма и следа за колики. На Аптамил е от първия ден.

# 7
  • Мнения: 3 334
От коликите сигурно спасение няма! Шишета, масажи, топли кърпи - има ли колики тези неща могат да облекчат от части, но не спасяват сто процента, а това със шишетата е мнооооого яка реклама и по-скоро успокоение за родителите.

  202uu

# 8
  • София
  • Мнения: 1 121
Ако смяташ  да кърмиш не ти трябват шишета. Най-доброто, включително от гледна точка на коликите си е кърмата. Успех!

# 9
  • Мнения: 128
Благодаря на всички за отговорите.Въпросът е там, че по медицински причини лекарите не ми дават да кърмя бебето за това още от първият ден ще бъдем с шишенца.За това ви зададох този вапрос.

# 10
  • Мнения: 1 205
Аз също знам, че шишетата не помагат а всичко е с рекламна цел, дори тези на Д-р Браун, просто до колко ще има колики си е доста индивидуално. Знам, че чая ня Хип за колили много облекчава болките на мъничетата.

# 11
  • Мнения: 2 657
И аз мисля като другите.Тези шишета са за наше успокоение.
Моят син имаше колики само една седмица.
А ина4е нашето шише е на Чико,което сега стой в шкафа и прешлясва.
То вси4ки шишета/3/ бяха на Чико,но по4ти не са ползвани,защото на мал4о не му харесваше биберона.Та сега сме на Камера.Само си се изръсихме за тези шишета.

# 12
  • Мнения: 2 498
Аз използвам на Чико, но си пием редовно капките против колики

# 13
  • София
  • Мнения: 1 621
Аз си мисля, че нищо не помага срещу колики- единствено търпение да си отминат с времето. ooooh!Ние купихме шише на д-р Браун, много ни го хвалеха приятели,че е ефективно срещу колики, но не и при нас. #CrazyМоже пък при вас да има ефект... newsm78

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз съм на мнение,че помагат Peace
Синът ми имаше страховити колики първите 2 месеца и  с шишетата на Др.Браунс овладявахме криво - ляво ситуацията  ooooh! Но аз ги ползвах с биберони на АВЕНТ, които също са п/в колики, т.е. гоних двоен ефект  Wink
Всъщност облекчават коремчето и "обират" въздуха да не влиза в бебешкото коремче.Иначе имам шишета и на АВЕНТ, от които като пиеше, ставаха големи балони и се вдигаше и шум, и той тъкмо се одреме, докато яде и се стряска  Sick
Мой съвет е, ако купуваш шишета на Др. Браунс да си купиш направо големи, защото бързо се увеличава дозата на млякото и малкото шише бързо умалява( Влади сега пие чай от него)! А, и не се плаши от многото джаджи на тези шишета, съвсем бързо и лесно се почистват
Успех в борбата с коликите

Общи условия

Активация на акаунт