Плеврит и пневмония

  • 4 450
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 116
Не знам защо точно пускам темата, но съм много притеснена и може би търся малко  окуражаване.

Приеха тази сутрин към 4ч малкия ми син в болница с диагноза плеврит и пневмония. Цяла седмица ту качваше, ту сваляше температурата. Сигурно е било стомашен вирус, но е преминал в пневмония - не знам. Но няколко пъти беше преглеждан и гърдите били чисти- вероятно не се е чувало със слушалка. Не мога да виня педиатърката ни, защото е способен и отговорен човек.
Та снощи усещах, че нещо не е наред с дишането на малкия и хукнах към дежурния лекар, той ни прати в Пирогов, там го снимаха и се оказа, че единия бял дроб е пълен с течност. От там ни пратиха към педиатрия, пак го снимаха на рентген, същия резултат. И сега е в интензивно отделение на системи и кислородна маска. Улашена съм до смърт. Не ме пускат да съм с него. Чувам го как плаче и ме вика.
Чак утре п обед ще има резултат дали се подобрява от назначения антибиотик или ще се наложи дренаж, за да се извади течността от дроба.
Моля ви, ако някой е минал през този кошмар, да сподели.

И друго ме притеснява. На път за болницата днес установих, че големия ми син не чува добре с едното ухо. Преди месец дете от градината му беше бръкнало с молив и графита се беше счупил. В исул го извадиха, но доктора продължи да бърка в ухото, детето пищеше неистово от болка, потече кръв. Последва отит, за който педиатърката назначи лечение. Не сме ходили на УНГ, защото не го боли, но това , че не чува добре? възможно ли е доктора да му е спукал тъпанчето и това възвратимо ли е?
Извинявам се за дългия пост...

# 1
  • Мнения: 686
 Ted_cat , съжелявам за това което ви се случва.С нищо не мога да помогна ,но ще стискам палци да са добре дечицата и малкия бързо да се оправи.
 Защо не те пускат при детето в болницата?Колко е голямо?Според мен това е голям стрес без да има близък при него.Когато дъщеря ми лежа в итгензивно отделение аз бях с нея никой не каза ,че не може.

# 2
  • Мнения: 4 116
Ами за съжаление не ме пускат. Само веднъж можах да надникна, но той не ме видя. Днес ще настоявам да го видя, с риск да го разстроя и да плаче след мене. Не издържам вече. Страдам повече от това, че не съм до него, отколкото че е болен.
Снощи ми казаха, че започнал да отхрачва, надявам се така да изхвърли част от течността в белия дроб и да не се налага дренаж.

# 3
  • Мнения: 730
Здравей, не се притеснявай за малкия, ще се оправи. В Пирогов лекарите си разбират от работата. Голямото дете задължително заведи на УНГ да го видят. Възможно е да е спукано тъпанче, което може да зарастне и само с капки, ако не е голямо поражението. Успех и оздравявайте бързо!  Hug

# 4
  • Мнения: 4 116
Благодаря, Dayli !
Големия днес го видя ушен лекар и каза, че има ушна кал, от която не може да се види добре тъпанчето. Каза да капя затоплено олио, за да можела да изтече ушната кал. А всряда ще ходим пак да го види и да изпише капки. дано да е просто запушено, а не спукано тъпанчето.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 182
Доколкото разбирам детето Ви има плеврален излив вследствие пневмония. Допускам, че вече мястото му не е в детско отделение. Кажете на колегите, че имате уговорка да се консултирате с мен и донесете рентгеновите снимки. В детска хирургия ще ме намерите към 12 часа на 952 21 37.
Проф.Бранков

# 6
  • Мнения: 4 116
Благодаря Ви много, д-р Бранков!
Но детето се е подобрило - излива значително е намалял и казаха, че няма да се наложи дренаж. Дори днес е възможно да го изведат от интензивното отделение и ще мога да съм при него в отделна стая.

Общи условия

Активация на акаунт