Кухненски бокс на терасата?

  • 1 367
  • 13
  •   1
Отговори
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 122
След дълги размисли решихме да изнесем кухненския бокс на терасата.
Някой да има идеи или проект за най-функционално подреждане?
Размерите са
345 х 135

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 18:44 от * Боби *

# 1
# 2
  • Мнения: 46 436
Няма функционално подреждане, защото имаш прозорец.

Защо не направите бокса в тънмната част на стаята?

# 3
  • Мнения: 5 833
При тези размери и при  наличие на прозорец-няма начин.Нещо,например печка, може да се изнесе на терасата,но нещо ще трябва да остане на една от стените на кухнята.

# 4
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
Нашият бокс също ще бъде на терасата. Тепърва започваме ремонт там. Не знам какви са ни размерите, но предполагам, че е нещо като твоето. Ще избием стената и на нейно място ще има бар плот. В единия край ще е по-дълъг и висок, в другия съвсем малък. Целта му е всъщност да скрива печката и мивката като сме в хола. От единия край ще е мивката с шкафове отгоре и отдолу, а печката ще се пада отсреща. И под бара-плота ще е хладилника с шкафчета. Май не го обясних достатъчно добре.  Rolling Eyes Може би защото и на м ен ми е трудно да си го представя още  Laughing

# 5
  • Мнения: 3 251
И ние сложихме кухненският бокс на терасата. Още сме в процес на завършване, не са довършени мебелите за всекидневната. С една дума не съм влязла в пълно владение Grinning, но до края на месеца трябва да приключим...уж! Mr. Green
Ако имаш търпение, утре ще снимам и ще кача снимки.

# 6
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 122
И ние сложихме кухненският бокс на терасата. Още сме в процес на завършване, не са довършени мебелите за всекидневната. С една дума не съм влязла в пълно владение Grinning, но до края на месеца трябва да приключим...уж! Mr. Green
Ако имаш търпение, утре ще снимам и ще кача снимки.
Ще се радвам да видя!
Момичета, мерси за идеите!  bouquet

# 7
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 122
Здравейте,
окончателно (предпоследно докато не е завършено, а още не е започнал майстор)- кухненския бокс ще е на терасата - втори майстор извикахме, да става, ще прокара чиста (топла и студена вода от банята, а мръсната ще вкара в мазето, направо в канала (на 2 етаж е).
На едната странична стена ще е вградената фурна и шкафове, отсреща на дългата ще е работен плот с мивка и котлони, от дясно ще има врата да се изблиза на терасата (двете тераси се разделят от полустена).
Но ми обясни, че барплота ще се пада малко по-навътре от настоящото местоположение на прозореца - терасата е 1,45, като се иззида (-7 см), работния плот е 60 см и за да не е тясно бар плота се прави от вътрешната страна на прозореца (спрямо сегашното разпределение, иначе прозорец няма да има).
Едва ли обясних много добре, но като стане (дай Боже по-скоро, че ще се побъркам от мисли) ще снимам и кача.

# 8
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
Здравейте,
окончателно (предпоследно докато не е завършено, а още не е започнал майстор)- кухненския бокс ще е на терасата - втори майстор извикахме, да става, ще прокара чиста (топла и студена вода от банята, а мръсната ще вкара в мазето, направо в канала (на 2 етаж е).
На едната странична стена ще е вградената фурна и шкафове, отсреща на дългата ще е работен плот с мивка и котлони, от дясно ще има врата да се изблиза на терасата (двете тераси се разделят от полустена).
Но ми обясни, че барплота ще се пада малко по-навътре от настоящото местоположение на прозореца - терасата е 1,45, като се иззида (-7 см), работния плот е 60 см и за да не е тясно бар плота се прави от вътрешната страна на прозореца (спрямо сегашното разпределение, иначе прозорец няма да има).
Едва ли обясних много добре, но като стане (дай Боже по-скоро, че ще се побъркам от мисли) ще снимам и кача.

Как така няма да има прозорец?  Rolling Eyes

# 9
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 122
О, ще има прозорец, дори четирикрилен, на 30 см. над плота ще идва.
Само още не съм измислила пердета или щори ще са по-практични с оглед, че трябва по-често да се почистват.
Почти цялата дълга страна ще е с прозорец, само от двете страни ще зазидаме по 60 см да се скриват мебелите, около 2,40 ще е прозореца.
Явно не мога да го обясня, но и не съм си го представила на 100 %.
Дано започнат скоро майсторите, че с тяхното от следващата седмица съм свободен Sick
Дали има програмка за начинаещи да се опитам да си го скицирам?

# 10
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
О, добре го обясняваш  Peace Нашият е абсолютно същият и също от двата края е малко зазидана терасата. А колкото до пердета или щори, двоумя се между хоризонтални щори или от тези римските иили плисираните.

# 11
  • Мнения: 5 833
Писах някъде,но ще повторя-задължително направете топлоизолация по пода и тавана/освен на външната стена/ и хидроизолация отгоре.Инак няма да се оттървете от конденз и мухъл.А и от теч,ако терасата над вас не е остъклена.
По норми за проектиране на ВиК инсталации тръби не се полагат по външна стена поради опасност от замръзване.Трябва да се предвиди специалното им изолиране.

# 12
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 122
Писах някъде,но ще повторя-задължително направете топлоизолация по пода и тавана/освен на външната стена/ и хидроизолация отгоре.Инак няма да се оттървете от конденз и мухъл.А и от теч,ако терасата над вас не е остъклена.
По норми за проектиране на ВиК инсталации тръби не се полагат по външна стена поради опасност от замръзване.Трябва да се предвиди специалното им изолиране.
Благодаря много, всички съвети са ценни и аз много се възползвам от форума преди да реша, та го обсъдихме проблема - ще сложим хидроизолация, а и ще попитаме съседа да му подлепим края на терасата (т.е. да му я отремонтираме) с наши средства - едва ли ще има против Mr. Green

# 13
  • Лондон
  • Мнения: 403
Надявам се да си взема от тук идейки.Горе долу сме го измислили.Но остава нерешен проблема  с модела на  щорите./там където готвя пердета-не/

Общи условия

Активация на акаунт