за и прпотив употреба на спирала след раждане

  • 1 452
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
след като родих се предпазвам от бременност с противозачатъчни хапчета , но те не ме удовлеутворят винаги ,защото получавам силно главоболие и синдроми характерни за критическата , преди да ми дойде и повреме на цикъла.имам алергия към презервативи и не знам как да се предпазвам занапред.искам да разбера какви са предимствата и недостатъците на спиралата протим забременяване?

# 1
  • Мнения: 287
Предимствата са че предпазва от забременяване и не се намесва в хормоналния баланс на организма.По някога може да не се приеме добре от организма и да доведе до леко удължаване на менструалното кървене.

# 2
  • Мнения: 33
Благодаря , за отговора! А чести ли са случаите на неприемане от организма?  Какви може да са последствията от това? Възможни ли са усложнения?

# 3
  • Мнения: 287
Различно е при различните жени;след спирането на таблетките,всичко преминава.

# 4
  • Мнения: 33
Различно е при различните жени;след спирането на таблетките,всичко преминава.

Една приятелка наскоро си сложи спирала Мирена и аз тъкмо бях решила да си сложа , след нейните думи започнах да се отказвам. Не съм сигурна да ли не лъже.Каза , че при слагането много силно я заболяло и продължило да я боли още 2-3 дни след това , а кървенето било оскъдно но непрестанно в продължение на месец. След това така и не разбрала дали и е дошло и как да разбере кога е в цикъл.Вече втори месец казва ,че не прави секс с мъжа си заради тези проблеми. Възможно ли е всичко това?Не разбира кога и идва и дали е свършила менструацията.Направо съм в недоумение.

# 5
  • Мнения: 287
Тези оплаквания са възможни,но мен ме интересува защо си е сложила хормонална спирала а не обикновинна?Може би за Вас е по подходящо да си сложите  обикновенна спирала .

# 6
  • Мнения: 33
ох , това наистина звучи доста сложно.сега разбирам ,че има хормонални и обикновени спирали. много ви благодаря за  вниманието. трудно ми е да преодолея мисълта ,че може да е болезнен този процес. може би ще трябва да се консултирам с гинеколога си, колкото и предубедена да съм , че ще ми даде правилния съвет. спрях хапчетата и в момента имам сериозни притеснения да не забременея. вече съм почти на 35 и е рисковано. Cry

Общи условия

Активация на акаунт