Мазната коса...

  • 577
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Имам проблем с намирането на качествено средство за добро измиване на косата. То вярно, че косъмът ми е тънък и бързо се омазнява, но...повече от 2 дни не мога да издържа без да я измия - направо ужас, апък всеки казва, че колкото по-често я миеш, толкова по-зле става. Някой има ли идея какъв шампоан да ползвам? newsm78 newsm77

# 1
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
За всекидневна употреба...косата се мие когато е необходимо,ако ще и 2 пъти на ден...

# 2
  • Мнения: 20
За всекидневна употреба...косата се мие когато е необходимо,ако ще и 2 пъти на ден...

то ако е ужас аз не знам какво да кажа!!! Сутрин преди работа си вземам душ и косата мия разбира се и вечертакато се прибера от работа вече е мръсна и я прибирам с ластик. Ето това вече е кошмар аз ако изкарам 2 дни.... това ще е чудо!

# 3
  • Мнения: 20
обърках цитата исках да цитирам, че било ужасно на третия ден да се мие косата. Пообъркала съм се малко:)

# 4
  • Мнения: 92
Ето малко инфо как може да намалим омазняването на косата!


Мръсния въздух, задимените помещения, влагата, та дори и студът и мъглата са малка част от предпоставките, които спомагат за омазняването на косата ни. Много хора имат този проблем - необходимостта от често миене. А това, освен че я изтощава и я омазнява допълнително и в крайна сметка се оказва, че се въртим в един омагьосан кръг, който освен всичко останало е и досаден. Писнало ли ви е през ден да миете косата си? Омръзна ли ви на другия ден след измиването й да изглежда така сякаш сте я мили преди седмици? Не искате да губи формата си и да стои добре дни на ред? Е, това вече не е проблем! Ето как:

След измиване с неутрален шампоан както обикновенно правите, косата се изплаква обилно и корените й се намазват с лимонов сок, най-лесно това става когато разрежете един лимон на две и и с половинките му втривате директно в корените. Престоявате така 10 минути, след което изплаквате с вода като редувате топла и хладка, а на финала е хубаво да завършите със студена вода, защото студената вода свива порите, които са виновни за бързото омазняване.

Ако приложите това без да изплаквате косата, то лимона действа и като фиксатор и така прическата ви ще запази формата и обема си за по-дълго. Въпрос на избор.

Полезно за косата е също в съд с хладка вода да изцедите сока на два лимона и, когато приключите с миенето й да я изплакнете с тази смес, така тя ще стане по-пухкава, а и това също ще забави омазняването й.

Смесете половин чаша сода бикарбонат и сока от 1-2 лимона, натрийте добре цялата коса с тази смес като наблегнете на корените, изплакнете обилно като пак редувате топла и хладка вода. Този метод специално е много полезен и се препоръчва след плуване в басейн, понеже се премахват всички следи от хлор, които са останали в косата.

За финал ще ви препоръчаме веднъж седмично да нанасяте на косата си медена маска за коса, а именно: 2 супени лъжици мед разбъркани със сока от един лимон до получаване на хомогенна смес се нанасят на суха коса с помощта на гребен, след престой от 10минути косата се изплаква и се измива както обикновено.



Общи условия

Активация на акаунт