Как да отуча детето си да спи при мен?

  • 3 125
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 998
Здравейте!
От известно време синът ми се научи да спи между мен и баща си ,защото бяхме седмица и половина при майка ми ,за да не е сама след като татко почина.Нямаше къде да слагаме малкият да спи и спеше с нас.
Детето ми е много емоционално и впечатлително-от съвсем малко бебе отказва да спи през деня (спи максимум час,но има и дни ,в които не мигва).Лекарката каза ,че просто е по-палав и щом през нощта спи добре ,всичко е ОК и наистина до скоро нощно време не му се чуваше гласът ,но сега като го сложа в леглото му след като съм го приспала и отвори очи ,ако види ,че излизам от стаята писва като ужилен.Нощем също и единственото ,което спасява положението е да го взема да спи при нас ,което е много опасно ,защото ,ако се събуди тръгва да пълзи и ме е страх да не падне и общо взето не мога да мигна и аз.
Моля ви ,помагайте със съвети!

# 1
  • Мнения: 27 524
Ако позволява подредбата на стаята, преместете му леглото до вашето и така хем да е до вас и да не може да падне, хем да спи в неговото си легло.

# 2
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
И моя бандит свикна така когато бяхме на гости на майка ми,но сега си спи в неговото легло. Както са ти писали вече сложи неговото легло до ваШето,ние сме така. Пьрвите дни много плака,но сега вече свикна и даже си заспива сам, а ако се пробуди през ноЩта му давам да не хване за рьката и след малко си е заспал пак. Няма да ти лесно да го слуШаШ как плаче,но ако отстьпиШ няма да се научи никога. Успех

# 3
  • Мнения: 1 600
Ако позволява подредбата на стаята, преместете му леглото до вашето и така хем да е до вас и да не може да падне, хем да спи в неговото си легло.

 Peace Но е хубаво да е махната решетката и леглата да са долепени. Така той вижда че е до теб и може да се успокои. Но незнам как ще се оправиш с пълзенето,което остава като възможност.
Макар, че пак зависи от детето. Моя син не заспива сам, а само с мен като се гушкаме, чета приказки и пея песни. До 1 г. го приспивах на гърда, а след това само гушкането помага. И усещането че съм там. Сега спи повечето време в неговото легло, но винаги го слагам след като е заспал. А ако се събуди идва при нас. Обича да ме гали по лицето и да усети че съм аз, след което пак си заспива. Понякога остава да спи при нас просто защото аз съм заспала преди него. Tired На мен не ми пречи, но таткото вече почва да протестира че много го рита. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 5 183
Ако позволява подредбата на стаята, преместете му леглото до вашето и така хем да е до вас и да не може да падне, хем да спи в неговото си легло.
luvbed smile3503 luvbed luvbed luvbed

Ние точно така бяхме направили по едно време, защото постоянно идваше при нас в леглото.

# 5
  • Мнения: 9 814
Ако позволява подредбата на стаята, преместете му леглото до вашето и така хем да е до вас и да не може да падне, хем да спи в неговото си легло.

След това дъщеря ми вече 4 години не иска да заспива сама в нейното легло.
Така че, за мен е по-добре в по-ранна възраст детето да се научи, че има собствено легло.
Сега сме принудени всяка вечер да приспиваме малката между нас и след като заспи да я местим в леглото й.
За това лично за мен е по-добре да поплаче някоя и друга вечер, вместо години да има дискомфорт.

# 6
  • Мнения: 7 474
На 11мес. дъщеря ми спеше в друга стая вече Wink
Няма да го местиш при вас, колкото повече спи при вас,
по-трудно ще е отделянето.

# 7
  • Мнения: 4 433
Освен както каза Блонди доближете неговото легло до вашето и махни решетката

# 8
  • Мнения: 512
Напълно съм съгласна с L e o. Колкото повече се бавите с отделянето, толкова по-трудно ще става.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз мисля,че колкото по-бързо се отделите,толкова по-лесно ще стане

# 10
  • Мнения: 224
Наистина, както са писали момичетата, по-добре сега да го подложиш на този дискомфорт и с по-твърд подход да го върнеш в леглото му. После ще става все по-трудно. Брат ми едно време спеше с майка ми до 2 клас  Rolling Eyes Поради тази причина дъщеря ми от 5 месечна си спи сама в стаята. А и за десетина дена този навик не е чак толкова затвърден. Ние като сме били на гости на нашите за по толкова време, Ивана там спи с баба си на едно легло, но дойдем ли си вкъщи си знае, къде е нейното. Даже вече на 1г 9 м, ме гони от леглото си  Mr. Green Пробвай в началото като заспи да го преместиш в неговото легло, а като се разбуди нощем му подай ръка или го погали, знам ли. Можеш да опиташ и с някаква мека играчка да гушка.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Подкрепям мнението на L e o .
С търпение. Peace

# 12
  • Мнения: 438
Друго, което можеш да опиташ е да го преместиш след като е заспал при вас и после да сложиш твоя и на таткото блуза в креватчето на детето.Така ароматът ще му е познат.Това помага при по- малки бебета, но не знам ще има ли ефект при вече захитрял 11-месечен юнак newsm78
Ако решиш да пробваш гледай блузките да са по-къси, че да не се омотае бебо и да стане гаф

# 13
  • Мнения: 46 484
Води се по детето.

Ранното отделяне пти нас нямаше никакъв ефект  Tired до 2 г. си спеше сама в стаята, никога не е плакала, никога не е била приспивана - слагам в леглото и излизам, тя си заспива сама. Но дойде време да махнем решетките и от тогава край - става и идва, не иска да спи там. В началото я връщахме, но след няколко безсънни нищо се отказахме, все пак човек има нужда от сън Rolling Eyes сега аз или баща й лежи при нея докато заспи и след това излиза. А през нощта тя идва по някое време, в повечето случаи не я и усещаме Crazy примирила съм се с положението Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 131
Е, това с лазенето наистина е проблем - да не падне. Но иначе - и аз съм се примирила със спането при нас. Алекс заспива в кошарата си и спи там някъде до 1-2-3 часа през нощта. После, ако изхленчи или започне много да се отвива, го взимам при нас. Е, имало е случаи да си спи до сутринта в неговото легло. Но аз съм решила на този етап да не го мъча. Пък и адаптация към яслата, боледуване, кучешки зъби... това ми е последният проблем. На този етап нека си спи при нас. От една страна ми е удобно, защото го завиваме с баща му - който се събуди и го усети, че е отвит. Не се налага аз да ставам, защото иначе креватчето е от моята страна.

Общи условия

Активация на акаунт