Моля помогнете!

  • 2 241
  • 17
  •   1
Отговори
Моята майка работи като детски учител в една от детските градини в гр. Пловдив. Наскоро я посетих на работното и място и очите ми се напълниха със сълзи. Детската градина се намира в кв. Столипиново, посещава се само от деца от ромски и турски етнос.  Наскоро общината отпусна пари за ремонт на сградата, но пари за играчки, книжки с приказки, куклени кътове, детски масички НЯМА. Парите на общината стигат до там, че да се смени дограмата на детската градина и да се направи външна изолация. Ами за покривът, който тече, за боядисване на стените на занималните  в детската градинка от къде пари да се вземат? Повечето деца, който посещават градинката са от крайно бедни семейства. И затова се обръщам към вас с молба за помощ.  Ето какво им е нужно:
- играчки плюшени и пластмасови( строители, колички, влакчета, кукли, детски сервизи, топки, ) нека само да не са дървени, защото има опасност децата да се наранят
-  детски книжки с приказки, стихотворения, басни
- куклени кътове (легла, масички, столчета за кукли)
- саксии, сандъчета с цветя, луковици
За тези неща се сещам в момента, а когато се открие и сметка за събииране на парични средства ще ви пиша отново. Ако можете да помогнете дори и със савет моля пишете по темата, може на лични или на angelova_desi@abv.bg

# 1
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Извинявай, доколкото разбирам това е общинска детска градина на деца, които имат семейства? Едва ли ще е проблем на повечето от нас да пратят по някоя играчка на детската градина, но ми се струва, че в този проблем можете да включите организации като Дром"/примерно/, неправителствени организации на територията на пловдив... и т.н.С парите, които всяка една от нас ще даде за пощенски разходи може да се купи по още една играчка или нещо необходимо и смисълът се губи.Сигурно греша , но като как ще се открие сметка за дарения? Кой ще я открие?
Може би другите момичета ще продължат мисълта ми...

# 2
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
skorpion е права, че тези деца си имат родители/ за разлика от децата зарязани в домовете/ и колкото и да са бедни самите те,
сигурно имат някой богат роднина,
който вместо да изхърля играчките които са омръзнали на децата му може да ги даде  там, но  това разбира се си е
право на изборна всеки човек.
По добре напиши името на детската градина за да могат хората които изберат да помогнат да знаят на кого

# 3
Името на детската градина e ЦДГ "Лилия". Благодаря за съветите!!!

# 4
Адресът на детската градина е гр. Пловдив, кв.Столипиново, Ул."Възход" 32, тел.032/63-53-56
директор: Севдалина Генчева, зам.директор: Мария Божилова.

# 5
  • Мнения: 2 471
Моето дете също е за 1-ва година на градина и детското заведение няма играчки, ТВ, цветя и т.н. Извинете ме, но ние събираме пари от родителите и купуваме. Включително и по 2 ката чаршафи. Отделно от това, всяко дете си занесе от собствените играчки в градината. Мисля си, че този форум е предвиден за друг вид благотворителност. Вие Marise123 занесохте ли нещо? И защо пишете, като гост?

И да добавя, намирането на спонсори е отговорност на директора. Вие щом искате да помогнете, апелирайте родителите да се включат с каквото могат.

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 10:47 от Dencho

# 6
  • Мнения: 2 353
  Денчо, нали знаеш кой квартал е Столипиново? Там живеят доста бедни хора. Най-вероятно нямат възможност да купят играчки.
  Аз ще пратя малко плюшени.

# 7
  • Мнения: 2 471
  Денчо, нали знаеш кой квартал е Столипиново? Там живеят доста бедни хора. Най-вероятно нямат възможност да купят играчки.
  Аз ще пратя малко плюшени.

Съжалявам, но аз съм безработна и макар да живея в хубав квартал, не съм платежоспособна в момента. Без такива, моля Naughty
И тук става дума за общинса ЦДГ, не за Дом за деца в неравностойно положение.
А, дали директора е уведомен за тази акция? Може изобщо да не желае такъв сорт дарения newsm78

# 8
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Ахххх, Столипиново, квартала с колиби и сателитни чинии  Mr. Green   Денчо е права, защо пишете като гост? Регистрирайте се  PeaceА и чак сметка да откриете, за да събирате парички - простете, но ми звучи много наивно.  Но ако толкова имате ентусиазъм, тръгнете по спонсори, фирми, в опит да съберете парички, играчки или средства, които да предоставите на градината. Нещата не се оправят с писане по благотворителни форуми, а с конкретни действия.
Успех!

# 9
  • Мнения: 1 217
  Денчо, нали знаеш кой квартал е Столипиново? Там живеят доста бедни хора. Най-вероятно нямат възможност да купят играчки.
  Аз ще пратя малко плюшени.
И аз ще дам играчки Peace Може ли адресът на детската градина,или да ни кажете по какъв друг начин може да подарим разни неща? Hug

# 10
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
е Marise123 въздуха около твоята молба както виждаш се раздвижи
радвам се че се появиха желаещи да помогнатс играчки smile3501
що се отнася до упреците,  не се сърди но хората са прави
поуморихме се да ни ползват да вършим благотворително държавна работа
а за да получаваш във форума ЛС трябва първо да се регистрираш/ да не си гост/
лесно е, не боли, по скоро събираш точки в теста Доверие
успех  newsm10

# 11
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
  Денчо, нали знаеш кой квартал е Столипиново? Там живеят доста бедни хора. Най-вероятно нямат възможност да купят играчки.
  Аз ще пратя малко плюшени.
И аз ще дам играчки Peace Може ли адресът на детската градина,или да ни кажете по какъв друг начин може да подарим разни неща? Hug
Адресът на детската градина е гр. Пловдив, кв.Столипиново, Ул."Възход" 32, тел.032/63-53-56
директор: Севдалина Генчева, зам.директор: Мария Божилова.

# 12
  • Мнения: 2 353
  Наистина да пишеш като гост в този подфорум не е най-добрата идея. Хората с право нямат доверие, защото тук сме се нагледали на всякакви случаи. Вярно е и за сателитните чинии, но децата не са виновни. Аз ще изпратя играчки, пари не съветвам никой да праща, освен ако няма официално обявена акция.

# 13
  • Мнения: 371
Момичета, благодаря ви !!!
Когато реших да пиша в този форум си направих първо регистрация,но нещо съм объркала и като резултат -  Marise123  гост. Сега пиша от профила си във форума.  Аз нямам финансовата възможност да помогна на децата с парични средтва, но още преди няколко години изпратих в един чувал детските си играчки. След като писах във форума ми хрумнаха няколко идеи (благодарение и на вашите отговори)и сега ще се опитам да ги реализирам:
1) да се предложи на фирмата, която прави ремонта в момента да направи и покривът, който тече и да боядисат занималните под формата на дарение. Не съм сигурна дали това е осъществимо, но все пак си е идея
2)ще опитам в по-големите фирми като Практикер, Алати и др. да говоря с управителите за дарение под формата на  бои и материали, който са нужни за детската градина
3) мисля да пиша писмо до издателство "Златно пате", ако имат възможност и желание да дарят малко детски книжки
4) скоро ще имам среща и с моите работодатели и ще помоля и тях за помощ, дано се отзоват
5)ще  направя малка обява, която да разлепя по входовете на блоковете. Вместо да изхвърлят старите си играчки хората може да ги дарят на детската градина
Това, което аз съм видяла в детската градина е през моите очи и най-вероятно е субективната истина. В други детски градини се събират пари от родителите, но и там е трудно. След последните скандали по този повод , незнам дали е удачно да се събират пари от родителите.  Повечето деца, който посещават  ЦДГ "Лилия" са деца на самотни родители, починали родители или на родители инвалиди. И ромите са хора!!!
Не ви се сърдя за упреците. С право нямате доверие.  За първи път се решавам да помогна на детска градина и не знам как се прави такава акция за събиране на парични средства, детски играчки. Новак съм. До сега единствените ми дарения са били : дрехи( 2, 3 пъти занесох на един инвалид дрешки за децата му) и пари(когато имах финансовата възможност оставах дарения на църквата). Хора разни- едни обвиняват и критикуват, други проявятат разбиране, трети нехаят за проблемите, а четвърти просто запазват мълчание.........


 

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 14:07 от Marise

# 14
  • Мнения: 2 353
 Marise, пожелавам ти страхотен успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт