Какво мислите за агенциите за подбор на персонал?

  • 11 042
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47 963
Моля ако темата не е за тук, модератор да се погрижи.
Искам да ви попитам какво мислите за агенциите за подбор на персонал. Споделете опит, кои агенции са добрии има ли изобщо смисъл от тях?
Аз не съм ползвала подобни услуги, но преди 10ина дни се оказах без работа и се замислям дали да се възползвам от услугите на агенция.Всякаква информация ще ми е от полза.
Става въпрос за София.

# 1
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Аз първа да се намеся.
Дано да не те разочаровам, но опитът ми /който не е малко/  показва, че чрез агенция работа няма да намериш.

По-скоро кажи какви са ти квалификациите и някой тук от форума може да се сети за нещо подходящо.

Иначе преглеждай обявите в елекронните сайтове и може да откриеш подходяща оферта.

Успех.  bouquet

# 2
  • Мнения: 47 963
Много си бърза, благодаря за мнението.  HugМи не знам дали да си напиша публично квалификациите, но какво пък: завършила съм Финанси(магистър), с англ. и немски.Какво съм работила засега няма да пиша тук.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Съветвам те да влизаш в сайтовете и да търсиш работа, но която не минава през агенция, защото няма начин агенцията да не обира нещичко за услугата, иначе защо съществува. Защо да ти обират парите, като можеш и сама да намериш работа ?

# 4
  • Мнения: 47 963
Ми знам ли, дали е възможно чрез агенция да си намеря по- добра работа, отколкото само по обяви?

# 5
  • Мнения: 6 604
Аз мога да ти кажа как е в нашия град. Дори и да не си търсиш работа чрез агенция,а решиш да пробваш чрез jobs.bg примерно. И харесваш си позиция,но коя е фирмата и повече подробности можеш да получиш само във въпросната частна агенция. Един вид пак през нея минаваш. Аз съм си намирала работа чрез агенгия и знам,че печалбата им от теб е процент от първата ти заплата(около 20 %,ако не се лъжа,беше отдавна). РАботата беше хубава.А ако завържеш по -близко познанство с жената от агенцията може да си намериш и много добра работа. Все пак от тях  зависи дали ще ти подадат документите за дадена позиция Peace. Но пак ти казвам- това е в нашия град. За София нищо не мога да кажа.

# 6
Ми знам ли, дали е възможно чрез агенция да си намеря по- добра работа, отколкото само по обяви?

Въпрос на шанс, а не дали минаваш през агенция или не. Разбира се, че агенциите взимат хонорар, но само ако техният кандидат бъде назначен и то го получават от работодателя, а не от работника - поне повечето де, сигурно има и изключения. Това трябва да питаш в самата агенция. Аз минах през няколко такива и съм на мнение, че в повечето от тях работят хора, които не разбират от бранша, но все пак това е една възможност за намиране на работа, която не бива да се пренебрегва. Не ги избирах по име и реноме, а просто ходех при тях, защото обявата за работа в job - са беше от тяхно име, тоест избирах ги по обявите. Успех!

# 7
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Много си бърза, благодаря за мнението.  HugМи не знам дали да си напиша публично квалификациите, но какво пък: завършила съм Финанси(магистър), с англ. и немски.Какво съм работила засега няма да пиша тук.

Всъщност нищо не казваш.
Финансите са сварзани с банки, счетоводство, администрация и какво ли още не.
Трябва да споделиш каква професия или длъжност предпочиташ.

# 8
  • Мнения: 3 146
Много си бърза, благодаря за мнението.  HugМи не знам дали да си напиша публично квалификациите, но какво пък: завършила съм Финанси(магистър), с англ. и немски.Какво съм работила засега няма да пиша тук.

С тези параметри ми даваш идея - преглеждай сайта на Капитал "кариери.бг", а и в самия вестник има много неща, сред които можеш да избираш, струва ми се.

http://www.karieri.bg/

# 9
  • Мнения: 47 963
Да, луда, общо е, но засега няма да пиша повече лична информация.
gergandi , благодаря за идеята, преглеждам и там.Все пак питането ми е за агенциите като допълнителен вариант за търсене на работа, надявам се някой да сподели положителен опит. Hug

# 10
  • Мнения: 589
Ако искаш да те "препитват" млади моми,които не разбират собствената си работа,камо ли да знаят кой за къде е подходящ-пробвай в агенция...Аз лично съм много резервирана към този вариант.
печалбата им от теб е процент от първата ти заплата(около 20 %,ако не се лъжа,беше отдавна).
  И те карат да подпишеш запис на заповед при подписването на трудовият договор

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
ще следя темата

# 12
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
  И те карат да подпишеш запис на заповед при подписването на трудовият договор
[/quote]

Това не го разбрах. Самата агенция ли изисква подобно нещо?

Но ме подсети за нещо друго, за което искам да предупредя търсещите работа.
Някои работодатели наистина карат постъпващите да подпишат Запис на заповед, че дължат определена сума пари. Обикновено това става в магазини, при работа като продавачки, или нещо подобно.
Интересното е, че дори човекът да не е постъпил на работа реално, Записът на заповед остава и "работодателят" почва да изнудва човека да му дава парите.

Първо искам да кажа, че това е абсолютно незаконно,
и второ, ако някой ви предложи да подпишете Запис на заповед, редом с трудовия договор, просто бягайте надалеч от това място.


Като цяло, не бих се обърнала към агенция нито като работник, нито като работодател.

# 13
  • Мнения: 2 035
Моля ако темата не е за тук, модератор да се погрижи.
Искам да ви попитам какво мислите за агенциите за подбор на персонал. Споделете опит, кои агенции са Добри има ли изобщо смисъл от тях?
Аз не съм ползвала подобни услуги, но преди 10ина дни се оказах без работа и се замислям дали да се възползвам от услугите на агенция.Всякаква информация ще ми е от полза.
Става въпрос за София.

И аз съм без работа официално от днес  Confused
Още като разбрах веднага започнах да пускам CV та в джобса, не го бях правила от 5 години и аз не знаех как са нещата по ново му, но в крайна сметка всичко се оказа както преди.
Значи когато кандидатстваш за обявена позиция  в обявата винаги си пише дали е директно фирма търсеща служители или е чрез агенция за подбор на персонал  - като в случая винаги пишат :
Цитат
Тип на Организацията  -   Агенция за Подбор на Персонал
                                  Услугите по подбора на персонал са безплатни за кандидатите.

До сега съм ходила само на интервю към агенция - Мираж консулт....еми нищо хубаво не мога да кажа, за съжаление. Едно дето публикуваната обява не отговаряше на това което ми казаха на място и второ офиса и самото "интервю" беше супер непрофесионално  Sick
Дадоха ми да попълня един договор в които се зачетох, че аз няма да дължа нищо, но бъдещият ми работодател им дължи една заплата ли примерно нещо такова беше...а аз съм длъжна да се отзовавам на всяка покана от тях за интервю, която те сметнат че е подходяща за мен  Shocked само като ги видях тия неща станах и си тръгнах.

Та моето мнение е, че когато фирмата е кадърна тя директно търси служителите си, нали за това са им отделите Човешки ресурси, но това е мое мнение  Peace

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 15:42 от val_stef

# 14
  • Мнения: 6 604
Много сложно е станало май. Когато аз си търсих работа чрез агенция,и в последствие намерих, беше много по-просто. Между другото и агенцията в нашия град се казва "Мираж консулт". Може би са верига? Аз,както казах вече , останах доволна. Но и живея в малък град,което също е от значение според мен. Платих веднъж някаква такса за документите в началото(около 20-30 лв) и после както казах-процент от първата заплата. Освен трудов договор с работодателя не съм подписвала нищо друго. Интервю в агенцията не са ми правили. Само попълних нещо като досие-автобиография. И когато ме одобриха ме интервюираха от фирмата работодател,а не хората от агенцията. Единственото,което на мен не ми допада е ,че агенцията решава къде да ти подаде документите. В смисъл,че ако искат фирмата работодател да наеме някого не дават досието на по-квалифицирани кадри. Така съм чувала от познати. От собствен опит не мога да говоря. Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт