Перде или вертикални щори в кухнята?

  • 5 125
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Пред мен стои дилема-перде или щори в кухнята? Как мислите вие? Прозореца е точно до печката и мисля,че перде е по-добре,защото ще се пере по-лесно, ако се напръска и все пак...В чуденка съм. Благодаря за отговорите предварително.

# 1
  • Мнения: 1 186
Покажи снимска, за да можем да помогнем Peace....така иначе е малко трудно с представата Peace

# 2
  • Мнения: 315
с пердето е по лесно но все пак зависи от итнериора на кухнята ти

# 3
  • Мнения: 1 896
Не съм фен на поставянето на вертикални щори в дома.По-ми се връзват за офис, но не и за в къщи.
Аз залагам на пердетата-носят усещане за уют и топлина.

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 15:54 от Ulia

# 4
защо вертикални щори? и на мен този вид ми се струва по-подходящ за офис помещения.
Перденцето би стояло добре , ако трябва да се криете от погледи на любопитни съседи може и щоричка ,но да е друг тип.

# 5
  • Мнения: 3 036
Аз съм имала и пердета и после щори.
Не е удачен нито един вариант.
Сега нямам нищо и е чисто и лесно се поддържа.
Всяка една миризма ,мазнотия се "напластява"в пердетата и колкото и да се перат все остава
нещо недоизпрано.
Същото е и с щорите.
За кухня не е подходящо нито едно от двете - от собствен опит го знам.  Peace

# 6
  • Мнения: 140
Завиждам ти Деси,значи нямаш любопитни съседи!
И при мен е съвсем близо до прозореца печката,бях с перде,смених с щори,сега и тях ще ги сменям,ама пак с щори- и на мен ми се иска да няма нищо,ама не става.

# 7
  • Мнения: 3 770
Честно казано , аз не мога да си представя колко близо да прозореца е тази печка , че ще пръска ?!  Rolling Eyes Но ако наистина е толкова близо , мисля , че нито пердето , нито щорите са удачен вариант.От друга страна не знам какво има около този прозорец , има ли перваз и изобщо повърхности и процепи , които могат да се запълнят с мазнина и прах.Най-добре покажи снимка , за да получиш адекватен съвет !  Peace
Иначе моята кухня е далече от прозорците и имам перде с хоризонтални щори в профила на дограмата.Вертикалните ми стоят много офисно , а и не ми подхождат на интериора !

# 8
  • Мнения: 1 558
Ако трябва да избера едно от двете неща - определено пердета, по-лесно се поддържат.

# 9
  • Мнения: 3 830
Перде, но ако е твърде близко до прозореца, по-добре да няма нищо. Flutter

# 10
  • Мнения: 992
в къщи сме с вертикални щори с изключение на кухнята. Там си сложих перде , по лесно е за подържане

# 11
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз съм си сложила ролетни щори , имам два прозореца ето така седи в нас. Прозорците и щорите са от тук  Peace
http://www.velux.bg/products/Decoration+and+sunscreening/

# 12
  • Мнения: 3 036
Аз забравих да обясня,че не съм съвсем без нищо на прозореца.
Когато бях на гости на наши приятели,много ми хареса идеята и я направих и в нашата кухня.
Взела съм прозрачно фолио,което е отзад е оразмерено,а отпред е
на релефни цветя.
Режа ленти по 2 см. ,махам отзад лепилото и залепям през 1 см.
Погледнато отвън все едно че има метални щори.
Така си реших проблема.
Сложила съм такива и на остъклената тереса и на самата кухня на прозорците,като сменихме дограмата.

# 13
  • Мнения: 90
desi_minkova интересно звучи тази идея  Simple Smile ако може да приложиш и снимков материал, цена няма да имаш  Wink

# 14
  • Мнения: 3 036
Веднага снимам и качвам.  Peace
Само да ги прехвърля.
Ето ги :
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8653483 това е от остъклената тераса.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8653490 а тази от вътре от кухнята.

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 12:59 от desi_minkova

Общи условия

Активация на акаунт