Е, аз ли не съм наред, какво стана с тоя народ?

  • 6 720
  • 154
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Искам да ви помоля за вашето мнение. Не мога да разбера нещо напоследък. Детето ми е на 9 месеца и още не мога да свикна ... Абе, какво е това нещо, напълно непознати хора да ми се завират в количката и да ми пипат детето? Аз ли съм нещо НеНаРед или какво? Днеска за 30 минути в магазина 5 човека ми опипаха детето. Значи, ако е куче, ще ме попитат може ли да го погалят, обаче детето - няма ядове? Дали е защото знаят, че не хапе ... може и да го науча да хапе като посегне някой към него.... За капак, напълно в стила на днешната дата, една бабетка, същинска баба Яга с грамадански безцветен нос, предложи на детето да му гледа пък мама ще й даде 200лева  Shocked ... няколко пъти ... После мама я погледна и преговорите приключиха преди да са започнали. Кажете ми за вас нормално ли е да се нахвърлят разни хора на децата ви? Преди време коментирах въпроса с една позната (децата ни са с малка разлика), но тя пък се радва като разни хора й закачат дтето и ме обяви за Свекървище от най-злия тип  ooooh! Моля ви споделете мнението си, та да знам аз ли нещо бъркам или има и други, които се дразнят?

# 1
  • Мнения: 3 423
Емигрирай. След време ще ти дават акъл
как да го обличаш, обуваш, подстригваш.
Иначе ти си тази, която поставя границите.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Там е работата, че майките са ревниви към дечицата си, нормално е - сякаш другите хора ще ги замърсят, заразят, урочасат едва ли не.  А пък дечицата са толкова сладки, че на всеки му се иска да го погали и да се порадва.

# 3
  • Мнения: 4 187
Не бъркаш, не е нормално. Обичливи са хората, какво да ги правиш!

# 4
  • Мнения: 62
Liska  Ами за момента подобни претенции имат само хора от семейството, но се справям. За такова кардинално решение (емиграция) правя опити и дано успея. Обаче за настоящето не знам как да реша проблема без да ставам зла. Има едно момиче в този магазин, което ама ИЗОБЩО не познавам и всеки път ми казва "Здрасти!" и се насочва към малкия - егати тактиката. Кара те да си мислиш, че се познавате и после те е срам да питаш ... познаваме ли се, туй-онуй? Днеска й се скарах в стил Бай Брадър - Много ни гледат днеска каките, ще вземем да ги погледнем накрая и ние!!!  Laughing И след малко ми стана едно смешно, хем за това се сетих, хем си представих как изглеждам отстрани. Ужас!

П.П. svetla  Е да ама как да стане тая работа с погалването, като до сега съм го гледала как си избира картофи? И после с тия мръсни ръце ще ми пипа детето! Направо изтръпвам!

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
сложи табела на количката.
С цена за пипането или със забрана за такава.

# 6
  • Мнения: 871
Що питаш нас дали е нормално, след като си решила, че не е Laughing Значи аз съм тъщище и то от най-злите, защото и аз не обичам да пипат децата ми, както не обичам и мен да ме щипкат по бузките Naughty

# 7
  • Мнения: 5 940
Не излизайте никъде. Стойте си у дома, не кани гости. Все някой може да се обърка и да му се зарадва.

# 8
  • Мнения: 62
Стилиана аз за себе си така съм решила, интересно ми беше дали съм само аз. А и valerie, тук не става въпрос за това, че някой му се радва, а че го пипат непознати хора. Ми не ми е приятно. С приятели е друго, тях мога да си ги каня ... нъл тъй  Whistling  А пък щипането на бузи е нещо, от което имам направо фобия. Като бях дете, една приятелка на майка ми хващаше бузите с кокалчетата на показалеца и средния си пръст и ме тресеше като за световно. Всеки път се разплаквах, а майка никога не й се караше, до последно не се научи тая жена.

# 9
  • Мнения: 194
А  ти как реагираш като ти пипат детето?

# 10
  • Мнения: 4 473
Не излизайте никъде. Стойте си у дома, не кани гости. Все някой може да се обърка и да му се зарадва.

Сарказмът ти е в доволни граници, браво.

сякаш другите хора ще ги замърсят, заразят, урочасат едва ли не.

Не е едва ли не, ами е абсолютно възможно.

phono, не, не е нормално. Не е и приятно да си непрекъснато нащрек кой, откъде ще се зададе и ще връхлети над количката, но нямаш друг избор.

# 11
  • Стара Загора/Сливен
  • Мнения: 75
Според мен съвсем си си наред, аз също не обичам непознати да ми пипат децата , откъде накъде ще го пипа като кой знае къде и какво е докосвал преди това.

# 12
  • Мнения: 62
К-А-М

Ами, честно казано, доста малодушно имайки предвид колко ми е неприятно. Обикновено мълча, усмихвам се насила и го подкарвам нанякъде. Не искам да обидя никого, същевременно ми се иска да им направя забележка, заедно с това се радвам, че намират малкия за сладък ... в общи линии бягам. Не обичам да се заяждам с непознати - това е "радост" само за свои хора. Чудех се другите как реагират, премълчават ли го, изобщо как решават проблема, ако е такъв за тях. Да почерпя идеи или просто да работя върху себе си, ако няма оправия.

# 13
  • Мнения: 2 556
Моите не само са ги пипали, но и са им давали разни неща за хапване, благодаря, прибирам ги, ако преценя, че е неудобно да откажем и толкова. Това, че някой непознат се е зарадвал на детето или го е пипнал в мое присъствие, на мен наистина не ми пречи.

Аз на свой ред избягвам да се радвам на непознати деца, откакто преди години една майка на бебе ми се скара, че може да й урочасам детето, защото й направих комплимент колко е сладко бебето. По принцип си имам едно наум за хора, които се страхуват неистово от "урочасване" и особено ако вземат и да поискат да "заплюя" детето съвсем ми идва нанагорно.

# 14
  • Мнения: 5 940
Точно след няколко месеца най-малкият проблем ще ви бъдат хорските ръце. Децата сами до такива находки се добират, че рано или късно осъзнавате, че със стерилността сте се сбогували отдавна.

Общи условия

Активация на акаунт