Без такса в детската градина, ако детето Ви има РЕЛК или ТЕЛК?!

  • 59 326
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
някой би ли ми отговорил дете със телк50% плаща ли такса в децка градина

# 1
  • Мнения: 2 242
Зависи в кой град живееш. Това се определя от съответния общински съвет. Обикновено не зависи от процента, а от това дали заболяването попада в списъка, който е приет.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 546
За София това важи ли? Какво трябва да се направи за да се ползва тази ...преференция?

# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мисля, че за цяла София това важи. Отива се при касиерката на детското заведение и се пита какви документи трябват. Мисля, че молба с приложения ТЕЛК.

# 4
  • Мнения: 299
Надявам се авторката на темата да не ми се разсърди,че ще ползвам темата й,за да попитам нещо Wink.
Детето ми е с 30% ТЕЛК,има ли право на предимство за прием в детска градина или това е относително за всеки град и съответно детска градина?

# 5
  • Мнения: 2 242
Детето ми е с 30% ТЕЛК,има ли право на предимство за прием в детска градина или това е относително за всеки град и съответно детска градина?
Правилата за прием в общински детски заведения (ясли и градини) се определят от съответната община.

# 6
  • Мнения: 299
Детето ми е с 30% ТЕЛК,има ли право на предимство за прием в детска градина или това е относително за всеки град и съответно детска градина?
Правилата за прием в общински детски заведения (ясли и градини) се определят от съответната община.

 Hug:Мерси,Friend!

# 7
  • Мнения: 2 242
Предполагам на някои от тези телефони ще могат да ти отговорят  Peace

# 8
  • Мнения: 14
Децата, които са с 50% ТЕЛК не заплащат въобще такса в детската градина...независимо от кой град са...Това си е прието...по принцип...навсякъде е така...Не заплащат такса и ако са трето дете.

# 9
  • Мнения: 214
smil4eto, от къде си сигурна, в смисъл от къде го знаеш? Не ме разбирай погрешно моето дете е с 60% ТЕЛК и бих искала да знам това пише ли го някъде или просто си го знаеш? Защото аз също знам, че таксите във дг се определят от Общински съвет.

# 10
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В нашата детска градина таксите бяха 50 %, само за специализираните е безплатно.

# 11
  • Мнения: 75
Здравейте, мами! Вчера получих информация, която доста ме учуди и същевременно зарадва. Моят син е на 6 г. и все още ходи на детска градина. Началото на тази година в нашата детска градина се е състояла родителска среща, на която аз обаче не присъствах, защото не бях разбрала, че ще има заради отсъствията на моя син поради поредната настинка. Както и да е. Та там са споменали и след това коментирали, че децата, които ползват ТЕЛК или РЕЛК (простете, но не знам каква точно е разликата между двете понятия), са освободени от месечна такса и посещават тези заведения безплатно. Синът ми ползва 50% инвалидност, но досега не сме го споменавали и сме си плащали редовно като всички останали. Как е при вас, бих искала да науча въпреки че така или иначе ще разговарям с домакинката и директорката в градината в понеделник. Благодаря предварително!   bouquet

# 12
  • Мнения: 5 668
Моето дете е с 60% и не плащаме такса. Но си мисля и друго. Това дали да плащат родителите на деца с ТЕЛК такса за детска градина се решава на местно ниво. Явно във вашия случай е да не плащате. Когато аз се интересувах преди една година ми казаха различни информации - някои не плащаха, други плащаха половин такса - всичко зависеше от решението на съответната Община.

# 13
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Зависи от общината. Виждам, че си от София, в Софийска община дечицата с ТЕЛК са освободени от такса в ДГ. Трябва да занесеш, копие от ТЕЛК-а и от акта за раждане в градината и попълваш молба на място.

# 14
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
В нашата детска градина таксите бяха 50 %, само за специализираните е безплатно.

(х) Dorothy, в Софийска община е прието дечица с ТЕЛК да са освободени от такса, мисля, че няма условие какъв е процента на ТЕЛК-а.
Наредбата беше приета началото на 2007г. доколкото помня.

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 14:46 от PetiaK

Общи условия

Активация на акаунт