ЛЕК ЗА КОКОШИ ТРЪН

  • 62 993
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Ако някои знае лек против кокоши трън ,сте съм ви благодарна да го споделите.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
горене с течен азот.
Бавно, по малко и на няколко пъти.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 095
Вземаш лейкопласт. Изрязваш дупчица, колкото е големината на кокошия трън. Залепваш лепенката. Върху кокошия трън слагаш калиев перманганат.  Отгоре слагаш друга лепенка, за да не пада. Така стои цяла нощ.
На следващия ден махаш лепенките и намазваш мястото с: прах от дървена пепел+мин.вода. можеш да слагаш от време на време и сок от дръжката на глухарче (но сега няма глухарчета)
Тка около седмица или 10 дни.

# 3
  • Мнения: 481
Като бях малка,имах такъв проблем-единственото,което ми помогна беше мравчена киселина...първо се потапят ръцете в топла вода,за да омекнат кокошите тръни и след това се капваше от киселината.....сами падаха..сега вече нямам!

# 4
  • Мнения: 161
за кокоши трън-сутрин се маже с гладна слюнка,помага повярвайте ми! Peace

# 5
  • Мнения: 1 520
Имаше и една рецепта с разредена солна киселина (т.е. воден разтвор), но вече не си спомням как точно се приготвяше...

# 6
  • Мнения: 222
ima lepenki v aptekite na yrgo.i te pomagat.v sredata im ima neshto zeleno(nqkakvo lekarstvo) i te pomagat za sedmica trqbva da ti go pregori.

# 7
  • Мнения: 222
a i drygoto e kaliev perganat ovarhy kokoshiq tran otgore se slaga luspa ot domat i chak togava obiknovena lepenka i taka dokato ne se pregori jiveca na kokoshiq tran.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 22
Преди около 10 год. имах 12 на стъпалото. Бях обиколила всички дерматолози в града и какви ли не "народни рецепти". Единственото което ми помогна да се справя за около седмица беше оцет и сол - с натопено памуче с оцет и поръсено със ситна сол се търка кокошия трън. Правих го около 3-4 пъти на ден и резултата беше поразителен. За около седмица се свиха и буквално потънаха в кожата. До сега не съм имала повторно.

# 9
  • Мнения: 2 068
на мен ми помогна парче пчелен клей
мачкаш докато стане като пластелин и слагаш на кокошия трън  Wink

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Aз съм пробвала с мляко от листата на смокиня. Единствено това ми помогна да се справя с гадните кокоши тръни на стъпалото!

# 11
  • Мнения: 9
едно време мисля сестра ми имаше и баба ми и правеше компрес от мекото на хляба натопено в оцет.
Така няколко вечери подред, докато се отвори и падне "трънчето"
Може да се сложи в пъкавица, ако е на ръка или в чорап, ако е на крак.

# 12
  • Мнения: 41
Aз съм пробвала с мляко от листата на смокиня. Единствено това ми помогна да се справя с гадните кокоши тръни на стъпалото!
и на мен също, наистина действа

# 13
  • Мнения: 2 514
Ох, и аз имам един на палеца и до него още един, но той е много миниатюрен Confused
Лятото мама ми слагаше няколко вечери подред точно върху самия кокоши трън малко салицил, отгоре едно парче добре узрял домат, увиваше го с найлонова торбичка и спях така.За около седмица се махна.Като почнах училище обаче, пак ми се появи на същото място Sad
Мисля да пробвам това с оцета и хляба, дано помогне, защото някой път ми дере и ме боли Sad

# 14
  • Мнения: 966
Преди 10г. имах 24 бр. на стъпалото и при дълго ходене боляха.мазах ги,рязах ги ,но все стояха.лека за мен беше лазер.Игориха ми най-големия трън( корена) и след няколко дни паднаха всички останали.Отвори се обаче голяма дупка и куцах месец докато се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт