Как се карате?

  • 7 642
  • 148
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Няма семейство без караници. Видяла съм от роднини различни варианти.
Вие как се карате - крещите, мълчите..? А използвате ли обидни квалификации?

А как се сдобрявате после? Единият се извинява или просто се правите, че нищо не е станало?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Ами аз крещя в повечето случаи, мъжа ми мълчи. Mr. Green
И обиди използвам като ми падне пердето, на него като му падне излиза, докато не е казал нещо от което да съжалява.
Обикновено аз се извинявам, заради изброеното по-горе, щото като се навикам и си излея яда ми минава, а той трупа в себе си и се сърди.
Просто съм по-емоционална явно, а той е сдържан.
Добре, че се сдърпваме сравнително рядко.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Крещим, после се извиняваме. Никога не се цупим и сърдим дълго - италианска работа, много шум Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз крещя, той мълчи. После който е виновен се извинява.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 311
Аз почвам  с разговор,който преминава в крещене,но от негова страна само мълчание .Стигам и до чупене на дребни неща,но реакция никаква.Той само мълчи и после се прави , че нищо не е станало.А мене ме дразни такова отношение!Предпочитам да се води диалог,а не само аз да водя монолог.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Зависи от повода  Mr. Green
Понякога просто се налага да изсъскам Crazy или да си подметнем язвителни забележки един на друг.
Като цяло не умеем да крещим, по-скоро говорим и повишаваме тон. Виновния се извинява.Следва мир  Peace

# 6
  • Мнения: 1 897
Повишавам тон, без да крещя. Говоря с поучително-обиден тон.
Той мърмори или мълчи-според случая.
Обидни квалификации не използваме.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
хехех, крещим обиждаме се, посягаме си, после някой от двамата се разплаква(всеки пот различно), накрая се прегръщаме, целуваме, и забравяме Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 6 992
Брей. Аз явно по рачешки съм обратното на повечето.
Той крещи, аз мълча  Laughing Той повече ми се ядосва, аз въобще не обръщам внимание на тия неща, на които той се дразни.
Ако съм го нарочила, че е виновен, говоря ледено, рязко, двусрично. Сам се усеща, че нещо не е както трябва, почва да крещи и ме изкарва мен виновна  Laughing, при което аз съвсем млъквам. Сдобряваме се с нормален човешки разговор като ми мине мълчанието.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Охооо, съвсем навреме ми идва питането, както съм "прясна" от снощи. Mr. Green
И при нас е както при vikit78. Основно аз говоря, викам или крещя (според случая), той мълчи (смята го за много достойно и похвално), в един момент аз се уморявам и спирам. Мълчим си ден, два или седмица и след това се правим, че нищо не се е случило. Проблемите си остават и така до... следващият епизод. Не се обиждаме, никога. Най- много аз в яда си да подхвърля безадресно някоя нецензурна думичка или от по- невинните псувни и това е.
Аз съм зодия лъв, той скорпион- малък кошмар е когато имаме разногласия. Laughing

# 10
  • Мнения: 958
С майка ми се караме зловещо, ако някой ни види отстрани, ще каже, тия никога няма да си проговорят повече.
На края на скандала, аз рева, а тя заявява, че само един лабилен човек, може да реве за глупости. Аз реввам още повече, и се заричам повече да не и проговоря. След 10 минути сме си простили. И всичко си е по старому.
Само майка ми може да ме изкара извън нерви, с баща ми никога не сме се карали.
С родата ми е много интересно, защото винаги гледат да те ужилят, винаги има и лека злобичка, иронизирам ги, и им гледам сеира.
С мъжът ми не сме се карали никога, или поне не на висок тон. Той мрази да му крещят, а аз не искам детето да гледа сцени.
Ако имаме разногласия си ги решаваме със спокоен тон, и леко иронични нотки. Накрая аз се нацупвам, той ако е виновен се извинява, ако не е виновен, чака да ми мине.
Но и на двамата бързо ни минава Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 311
Също като Северина и ние сме такива зодии.И винаги,заради премълчаното следващия път е пак за същото!Нашите кавги са винаги заради неговата майка.Но понеже на него никой нищо не му казва и той по цял ден е на работа,винаги аз съм тази , която обира негативите.

# 12
  • Мнения: 280
И при нас е подобно като при Вики и Северина - Аз говоря, гледам да не викам, а той мълчи и се прави, че не чува. А ако проговори, то е за да каже - не е вярно! и аз съвсем избеснявам. Докато се караме, казвам и силни думи, който най-вероятно го нараняват, но не бих казала че съжелявам за тях, защото наистина в дадения момент, това е било становището ми. Лошото е че така до никъде не стигаме и всеки път се караме за неизясненото нещо от предния път, но....промяна няма  #Cussing out
А, за сдобряванията - вече ме е страх да им се радвам, защото при следващата караница боли още повече  Confused

# 13
  • Мнения: 280
Ние пък сме Водолей (аз) и Риби (той).Лошото е,че сме доста еднакви-емоционални и импулсивни.
Обикновенно се караме за дребни неща,които прерастват в доста големи,защото никой от двамата не млъква и задълбаваме ужасно.За което после съжаляваме.Съответно се приключва със сълзи (от моя страна),но ни е нужен поне 1 ден,за да ни мине и на двамата.И както marojinka  казва,лошото е,че се натрупва и така до следващия път.
Аз виня себе си до голяма степен,защото съм доста обидчива и правя от мухата слон.Искам да се променя,но едва ли ще стане.  newsm78

# 14
  • Мнения: 2 161
Карам се тихичко,със спокоен тон,с усмивка.Мъжът ми често ми казва:защо не крещиш като другите жени?Как защо?Защото искам да ме запомниш и да ти е гадно.

Общи условия

Активация на акаунт