Лигавенето при децата

  • 4 882
  • 37
  •   1
Отговори
Здравейте мами!
Все още не съм се регистрирала, но искам да ви задам един въпрос.
Лигавят ли се децата ви, и как се оправяте с дадената ситуация?
Моята дъщеря е на 4 години. Като отидем на гости или на обществено място много често започва да се лигави.
Като се съберат повече хора и й обращат внимание става непоносима.
Не мога да се оправя с нея. Опитвам се с доброто, с караници. Като се приберем в къщи й обяснявам,
че така не е хубаво, че се излага пред хората.
Обещава, че така няма да прави и след два дни се повтаря същата ситуация.

# 1
  • Мнения: 4 877
Ами може би не са подходящи тези места за малки деца. Не може да се очаква от 4-годишно дете да кротува на масата, докато възрастните бистрят политиката или си разправят вицове. Дори и да не е на масата, няма нормално развиващо се дете, което да предпочита да виси с възрастните, вместо да си играе.

# 2
  • Мнения: 148
"Лигавенето" при децата е често срещано в такива ситуации и струва ми се е израз на емоция, която не знаят как да изразят или пък се опитват да привлекат внимание - в този случай, ако се опиташ да не и обръщаш внимание, може би сама ще се откаже да го прави.

# 3
  • Мнения: 2 232
Mдаа , нашият батко също на 4г., доста се лигави на обществени места , доста сме се поизлагали....
В магазини също не обича да ходи или по скоро му е интересно да се завира по дрехите, пипа, дърпа, като малко по-малък и по земята се търкаляше....
Общо взето не се карам, ако не разбере от дума съм принудена да го хваня за ръката и изкарам  навън, обикновенно  всички чуват защото реве с глас, след това пак обяснявам, следва извинение и обещание, че повече така няма да се прави....И така до следващият път.... ooooh!

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 22:24 от Deja Vu

# 4
Ами може би не са подходящи тези места за малки деца. Не може да се очаква от 4-годишно дете да кротува на масата, докато възрастните бистрят политиката или си разправят вицове. Дори и да не е на масата, няма нормално развиващо се дете, което да предпочита да виси с възрастните, вместо да си играе.


Като отидем на гости има поне още едно дете на нейната възраст с което да си играе. Така, че не стой на масата и а бездейства, да ни слуша като си говорим.

# 5
  • Мнения: 2 448
Не е голям кеф да ти се разлигави детето, но го предпочитам пред това да се тръшка за щяло и не щяло.
Разлигавянето в такава ситуация е по скоро израз за обръщане на внимание. Детето чувства, че възрастните се забавляват по между си и иска да измести центъра на веселбата към себе си. Laughing Като става по голямо започва да се контролира повече. За 4 годишно е нормална реакция.

# 6
  • Мнения: 17 401
Игрите не изключват лигнята, нъл тъй Simple Smile. Моята е ужасна- с времето забелязах, че когато си хареса човека/хората, дори и непознати, и се почва. ИМа и изключения, де. ЛИгави се, също и, ако е изморена, но не много- тогава реве и се тръшка.

# 7
  • Мнения: 2 467
Кога да се лигавят, ако не сега? Като станат на 30 г. ли? И на мен ми се иска, ама вече не ми стиска  Mr. Green
По -добре така, от колкото да гледа в точка.

# 8
  • Мнения: 73
Ох и моя че е на 5 се лигави без значение къде сме или с приятелче.Говоря,говоря,викам и накрая tantrumНадявам се че ще премине с течение на времето. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 4 841
Какво точно разбирате под "лигавене"? "Тръшкането" ми е ясно, минахме през такъв период някъде между 2 години и половина и 3, обаче така и не знам какво точно се има предвид под "лигавене"  Blush

# 10
  • Мнения: 9 814
Моята дъщеря пък е обратният вариант.
Когато е на обществени места и/или на гости седи мирна и кротка и винаги всички казват "аууу какво добро дете".
Елате да я видите обаче у дома, не се издържа- все нещо недоволства, все нещо не й харесва, прави се и говори като бебе.....
А иначе е нормално децата да се лигавят сред непознати хора, нали трябва да си покажат магариите.
И какво по-добро от това като имат и публика.

# 11
  • Мнения: 4 290
Лигави се и още как. Изобщо няма никакви притеснения, даже от непознати хора. Най-много обича като ме види, че водя някакъв разговор, да почне да привлича вниманието ми по всякакъв начин. Изключително изобретателен е... Понякога съм си умирала от срам.
Е, напоследък май взе да мирясва, ама не смея да съм категорична.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 958
Какво точно разбирате под "лигавене"? "Тръшкането" ми е ясно, минахме през такъв период някъде между 2 години и половина и 3, обаче така и не знам какво точно се има предвид под "лигавене"  Blush

Само че ние сега сме в период на тръшкане, разяснете какво още ни очаква.  Peace

# 13
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Израснахме го този период,иначе е имало моменти в които ми е идвало да потъна в земята.
Единственото ми успокоение беше ,че не сме единствените ,пък и не ми ги правеше тези сцени често,но всичко с времето си.... Simple Smile

# 14
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
И на мен ми е интересно какво означава "лигавене". Разяснете малко.

Общи условия

Активация на акаунт