Искам да забременея

  • 1 054
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте всички мами и бъдещи такива!Имам един проблем.Не мога да забременея.Менструацията ми не е редовна.Ходих при д-р Душепеев и  ми откри кистички на яйчниците.Препоръча ми да ми направи лапроскопия и да ми напука кистичките.Тогава ще ми се нормализира цикъла и ще имам овулация.Общо взето не ми обясни всичко каквото го питах.Утре ще ходя при д-р Георгиев за консултация и да видя дали мненията на двамата лекари се съвпадат.Много ме е страх от тази манипулация-лапроскопия.Споделете лични мнения и за двамата специялисти и има ли такива като мен?

# 1
  • Мнения: 1 868
Здравейте всички мами и бъдещи такива!Имам един проблем.Не мога да забременея.Менструацията ми не е редовна.Ходих при д-р Душепеев и  ми откри кистички на яйчниците.Препоръча ми да ми направи лапроскопия и да ми напука кистичките.Тогава ще ми се нормализира цикъла и ще имам овулация.Общо взето не ми обясни всичко каквото го питах.Утре ще ходя при д-р Георгиев за консултация и да видя дали мненията на двамата лекари се съвпадат.Много ме е страх от тази манипулация-лапроскопия.Споделете лични мнения и за двамата специялисти и има ли такива като мен?
Здравей!
Няма да е лошо да пишеш от къде си евентуално да те ориентираме към кой специалист да се обърнеш.
От колко време опитвате, хормони изследвани ли са, колко месеца сте правили фоликулометрия за да е сигурно, че нямаш овулация?
Всичко ми се струва доста несериозно, направо да се скача към лапаро без нищо преди това Shocked

# 2
  • Мнения: 9 063
Здравей Hug
Първо - кажи на колко години си, от колко време опитвате, а най-вече от кой град си.
Лапароскопия не се прави току така дори да става въпрос за поликистоза.
Важно е да ли имаш редовна овулация - следиш ли я по някакъв начин - с тестове, мерене на базална температура?
Ако имаш редовна овулация - и опитвате от скоро (от няколко месеца) - успокой се и си продължавайте опитите.
Ако вече сте направили година безуспешни опити и не си следиш овулацията - започни да я следиш и си дайте поне 3 месеца време.
Ако всичко по-горе е налице, но бебе няма - обезателно се консултирайте със специалист по стрилитет. Такива можем да си препоръчаме за Пловдив, София и Варна.

Пиши пак Hug

# 3
  • Мнения: 3 641
Мила, по-добре послупай момичетата тук. Всичк идоста са изпатили и преминали през какво ли не . Ще ти дадат адекватен съвет.  Hug
И на мен лапарото м исе вижда крайна мярка, а изписали ти противозачатъни за кистите Rolling Eyes

# 4
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
Daninka80, предполагам, че си от Бургас.
За Душепеев не мога да искажа мнение, защото не го познавам, но тук можеш да прочетеш много за АГ в Бургас.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10705.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=90112.0
От Георгиев имам лични впечатления и мога да кажа, че е много внимателен и определено е професионалист. Можеш да му се довериш.
Не стана ясно от колко време опитвате и дали сте правили някакви други изследвания. Ако се борите от повече от година директно ще ти препоръчам да не си губите повече времето в Бургас, а да бягате в София, Пловдив, Варна...при специалист по стерилитет.
Успех!  bouquet

# 5
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176

...От колко време опитвате, хормони изследвани ли са, колко месеца сте правили фоликулометрия за да е сигурно, че нямаш овулация?
Всичко ми се струва доста несериозно, направо да се скача към лапаро без нищо преди това Shocked
Наистина съмнителна личност ми изглежда този гинеколог!Обърни се към специалист,ако пишеш откъде си ще те насочат момичетата към кого да се обърнеш!Успех!

Общи условия

Активация на акаунт