Тунис - къде и кога?

  • 1 177
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Здравейте,

С мъжът сме решили пролетта да оставим Катето на някоя от бабите и да отидем за около седмица в Тунис  Simple Smile

Интересува ни активна почивка (спокойствие, хотел 5*) и курортът да е близо до исторически забележителности, че не ни се лежи само на плажа  Peace

Къде бихте ни препоръчали да отидем? С коя агенция? През пролетта, по точно май месец, там става ли за плаж?

Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: X
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275012.0

Здравей,мисля,че тази тема ще ти е от полза.И тъй като в старата тема съм взимала доста участие,а и не съм от най-впечатлените от Тунис като цяло,няма да правя препоръки,ще подчертая само онова,което ми хареса най-много-хотела ни-Иберостар Феникия в Хамамет,и екскурзията в Сахара.

# 2
  • Мнения: 479
Macinka_vn, благодаря   bouquet Видях, че има много информация там  Peace Има да чета  Simple Smile
А на теб кое не ти хареса там?

# 3
  • Мнения: 11 747
gnidka , Тунис от БГ се предлага лятото, за Нова година и за Великден. Не зная Великден догодина кога се пада, но ако не е май месец, нямате шанс да отидете тогава. Летните чартъри тръгват чак средата на юни.
В другата тема има адски много информация, прочети и много неща ще ти се изяснят. Аз харесах Тунис, но не влезе в сърцето ми, както стана с Египет, Тайланд и Турция.

# 4
  • Мнения: X
Macinka_vn,  на теб кое не ти хареса там?
Не ми харесаха три неща-природата извън Сахара,равнището им на развитие и манталитета им.Може би съм имала малко по-големи очаквания ,базирани на отзивите на другите туристи,или просто ме впечатляват по-други неща от това,което видях там.Това обаче е моето мнение и в никакъв случай не означава,че на вас няма да ви хареса.Както казах вече,абстрахирайки се от онова,което не ме очарова,съм доволна от избора си на хотел,имахме всички удобства-разкошна градина,чист плаж с фин пясък и кристално чиста и топла вода ,басейни-4,ресторанти-4,дискотека,нощен бар,мавританско кафене,чисти и прилични стаи,спокойствие и възможност за пълноценен отдих  и релакс.Екскурзията в Сахара ми хареса много-видях мираж,яздих камила,карах бъги по пясъчните дюни,зарових крака в този ситен,разкошен пясък,сафарито с джипове също бе интересно,оазиси,палми,фурми,колизеум .....
Както казва Пина,не ми влезе в сърцето Тунис до толкова,че да ме кара да отида отново.

# 5
  • Мнения: 479
Macinka_vn, pina, благодаря   bouquet

Ние бяхме миналата година в Египет като сватбено пътешествие  Simple Smile Там доста неща ме впечатлиха, както и отвратиха. Бяхме в Кайро и Хургада. В Хургада хотелът беше много добър, плажът, водата, обаче нито в Кайро, нито в Хургада можехме да излизаме сами на разходка, освен на организираните екскурзии, защото беше опасно и навсякъде имаше въоръжени полицаи/войници.

Родителите ми сега се върнаха от Тунис и доста са се помотали и това ме привлече. Казаха също, че обслужването било по-добро от това в Турция (където бяхме решили да ходим първоначално).

И затова реших да проверя инфото от повече очи/уши  Peace

# 6
  • Мнения: 11 747
gnidka , много са относителни такива отзиви. Аз, като говоря за Турция, говоря за Истанбул, защото само там съм била. Някои от съфорумките обожават Анталия и не харесват чак толкова Мармарис. Отделно, че от 2 хотела в един и същи курорт, често, има огромни разлики, та трудно е да се правят такива обобщения за цяла една страна.
Ние в Египет пък се разхождахме самостоятелно в Хургада, не сме имали никакви притеснения. В Кайро не посмяхме и сега съжалявам, защото реално нямаше причина да се притесняваме.
В Тунис, ние си направихме самостоятелна екскурзия в близкото градче (Монастир), разгледахме мавзолея на Хабиб Бургиба - много красива и екзотична сграда, разходихме се из градската градина - много, много красива, из Медината, около крепостта, по плажа, по крайбрежната улица. За жалост нямам снимки от там, защото забравихме фотоапарата в стаята на хотела  Confused
Иначе Тунис е значително европеизиран в сравнение с Египет и мен точно това ме разочарова. Очаквах атмосферата на Египет, но всъщност не беше така.

# 7
  • Мнения: 479
Да, наистина са субективни, въпрос и на усещания.

В Хургада се опитхме да се разходим веднъж, но обръкахме пътя и се набихме в "нетуристически" квартал. Така установихме, че доста неща вършат на улицата - от подстригване и прически до дране на животни  Shocked И бързо си взехме една от техните маршрутки да ни върне до хотела  Wink
Off topic: София и Кайро имат много общо - безумно движение и як прахоляк  Mr. Green

Това че Тунис е европейзиран, идеално ме устройва  Laughing А и сигурно е нормално, нали е бил френска колония (доколкото знам)  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 094
gnidka, влез в темата, за която са ти дали линк момичетата. Аз я пуснах с намерение да почивам там това лято, но плановете ми се провалиха...Както и да е - темата е богата на отзиви, впечатления и снимки. Така или иначе аз ще отида в Тунис - дали предстоящото лято или по-натам не зная, но се надявам сама да събера впечатления за тази страна и да си изградя лично мнение.

Тунис е част от Магреба  - Тунис, Алжир и Мароко са били френски колонии. В Тунис има два официални езика - френски и арабски.

Общи условия

Активация на акаунт