Отговори
  • Мнения: 503
От известно време съпруга ми има проблеми с кръвното налягане, по точно с долната граница.При RR 120 или 130 горна граница ,долната е винаги 100 или 90.Кардиолога не откри нищо обезпокояващо и след направената  ехокардиография.Препоръча му диета и по възможност отказ от цигарите.Но проблема си остана.Опита с различни лекарства за лечение на хипертония ,но от тях не се чувстваше добре,сваляха горната граница ,но долната почти не се променяше.
Ако знаете някакви медикаменти за този проблем споделете!?

# 1
  • Мнения: 700
По принцип само доктор решава тези неща. Първо направете едно наблюдение за около две седмици - мерете кръвното сутрин и следобед и записвайте. Дата, час и стойностите. С тези записки вървете при лекар и той ще прецени. Знам от доктори, че долната граница не трябва да надвишава системно 100. На колко години е? Наистина сваляне на теглото, избягване на мазнини и алкохол ще нормализират нещата.
Когато майка ми вдигне кръвното, взема за обезводняване Фурантрил. Всъщност лекар й е казал, че тя в нейния случай трябва да го взема 2 пъти в седмицата. Но пак казвам - това е по преценка на лекар.

# 2
  • Мнения: 1 545
От известно време съпруга ми има проблеми с кръвното налягане, по точно с долната граница.При RR 120 или 130 горна граница ,долната е винаги 100 или 90.Кардиолога не откри нищо обезпокояващо и след направената  ехокардиография.Препоръча му диета и по възможност отказ от цигарите.Но проблема си остана.Опита с различни лекарства за лечение на хипертония ,но от тях не се чувстваше добре,сваляха горната граница ,но долната почти не се променяше.
Ако знаете някакви медикаменти за този проблем споделете!?
А какъв му е пулса? По принцип има лекарства, които влият на долната граница, но влияят и на други неща и може би затова лекаря е предпочел да не дава нищо. Може винаги да е бил с такова кръвно и сега да сте забелязали, или той не се е чувствал добре.
Иначе като бързо средство за разделечаване на границите е заставане на челна стойка. На един познат само това му помага. Но това не се прави при високо кръвно.

# 3
  • Мнения: 398
Моята паник атака започна с проблем с  долната граница на кръвното.
 Докато бях в това състояние винаги съм имала този проблем с кръвното и точно с долната граница. Не ми помогнаха никакви лекарства,разчитах на храните -не пиех (и до сега не пия) кафе,кола,черен чай... всичко съдържащо кофеин,не пуша,не пия газирано (с малки изключения),не пия вино,не ям червено грозде,белия хляб го замених с пълнозърнест...има много писано по темата ...
Непознавам мъжа ти,незнам как жиее,но от личен опит казвам,че една от причините може да бъде СТРЕСА.

# 4
  • Мнения: 1 044
Аз съм хипертоничка и знам, че има над 3000 вида лекарства за кръвно налягане. Те обаче се предписват от лекар, пациентът трябва да е под наблюдение и да са му направени всички необходими изследвания, за да се изключат болести, които са причинили високото кръвно. Само ехо не е достатъчно. Трябва да се пусне кръвна картина - захар, холестерол, триглицериди и т.н, да се изследва урината, да се направи електрокардиограма. Моята хипертония е есенциална, т.е. няма причина за нея, в смисъл на заболял орган. Но една година отне докато ми нагодят лекарствата. Сега приемам Небилет и съм много доволна. Всяка година правя профилактичен преглед.

# 5
  • Мнения: 31
Защо не пробвате с CardioHelp Max? Четох много добри отзиви за него, а и ако не помогне, поне няма да навреди, защото не е лекарство, а хр. добавка и е от естествен произход!

# 6
  • Мнения: 1 984
сменете кардиолога.

# 7
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
130/90 не е повод за притеснение.
Много зависи, кога е измерена тази стойност. След движение, в покой и т.н.
Трябва да се проследи как варира кръвното - чрез холтер и чак тогава да се пристъпи към лекарстава

А и още нещо - плуването много помага, както и движението

# 8
  • Мнения: 17 546
Е, снощи какво ми стана не ми е много ясно, но при кръвно налягане 120/90 (обикновено, като също съм със завишена долна граница) бях със 170/110. Ужасно главоболие и усещане, че очите ми ще изхвръкнат. Взех Конкор - 5 мг., с него се чувствам добре, защото имам и ускорен пулс, но успях да го докарам до 120/100 и нормален пулс. Близките граници днес ме държат цял ден с главоболие. Преди малко една приятелка беше у дома и ми забърка чашка кисело мляко с чаена лъжичка канела. Не мисля, че се чувствам по-добре и няма разлика в стойностите на кръвното налягане. Чула съм и друга рецепта за високо кръвно: в бурканче от детско пюре вечер се слага една пълна (с връх) супена лъжица царевично брашно. Долива се до горе с вода. Разклаща се и се оставя така до сутринта. На сутринта, без да се разбърква, се отсипва и се изпива само водата.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз съм с подобен проблем, даже мислех тема да пускам. По принцип съм с ниско кръвно, но почти винаги сближавам границите, а преди 1-2 седмици имах чувството, че ще пукна направо...Получих ужасно главоболие, с напрежение в главата и като си премерих кръвното установих, че съм със 100 на 90  Shocked Мерих го няколко пъти и горната граница надхвърляше съвсем малко 100. Иначе съм слаба, нямам излишни килограми, не пия, не пуша, храня се здравословно, не съм под стрес или поне в рамките на нормалното.
Знам, че като се сближат границите, трябва да се действа като при високо кръвно - прием на повече течности и айран със сол.

П.С. И това състояние ми е откакто родих, хем отказах цигарите.

# 10
  • София
  • Мнения: 208
От известно време  и аз вдигам кръвно 130/90,усетих го с главоболие ниско в тила и повече от дясно,леко бучене в ушите и световъртеж.Когато ми е ниско кр.се чувствам по друг начин.Отидох при личната лекарка и тя ми каза да пия по 4 пъти на ден Неуропан(мента,глог и валериана)сиропчето на фирма Панацея2001.Да успокоя малко нервите,ако не ми мине от това ще ми изпише нещо друго по-сериозно за сваляне на кръвно и дори антидепресанти.Преди 3-4 месеца ми правиха кардиограма и всичко беше о.к,но не знам може пак да се наложи да си правя.
Казаха ми също и да ям чесън или да гълтам по една лъжичка канела.Ще пробвам и това,че сме много млади да вдигаме кръвно. Успех на всички,които имат този проблем!!! Peace

# 11
  • Мнения: 17 546
При мен канелата явно си свърши работата вчера. Даже съм попрекалила, защото в момента съм замаяна от ниско кръвно, само 115/75!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 430
А при мен е другата крайност,което ме притеснява особено сега през бременността.Стойностите са ми от 80/50 до 90/60.АГ-то ми каза "Дано плода се нагоди към този ритъм,и няма рязка промяна в кръвното ви."

Общи условия

Активация на акаунт