Имате ли адвокат?

  • 2 106
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Това питам.Имате ли човек доверен,когото посещавате винаги,преди да направите някаква сериозна стъпка.Покупка,продажба,консултация,изготвяне на докумен...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Нямам един универсален за всичко, но да - за важните неща винаги се консултирам. При възможност, дори за един казус, се консултирам поне с двама.

# 2
  • Мнения: 1 897
Нямам, но в случай на нужда се консултирам с кума ни, който е адвокат.

# 3
  • Мнения: 4 965
Имам нотариус - с него обсъждам сделки, покупки, продажби и т.н. Само и единствено пред него изповядвам сделките, които слкючвам.
Личен адвокат нямам, но братовчед ми (той ми е и кръщелник - т.е. достатъчно сме близки) е адвокат и при нужда винаги мога да разчитам на него (засега, само за допитване по разни въпроси, но дано не ми се наложи и за друго Crazy).

# 4
  • Мнения: 606
Назначиха ми служебен.

# 5
  • Мнения: 1 878
Не, но ако се наложи, винаги преди това се косултирам с поне един начетен от проблемната сфера Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 479
Да-аз. Ако става въпрос за нещо много значимо, коментирам го и с друг юрист-мъжа ми.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Имам много близка приятелка, която е адвокат. С нея се съветвам, а ако тя прецени ме препраща към нужния човек.

# 8
  • Мнения: 4 841
Нямам конкретно ангажиран за целта, но имам доста приятели юристи, и почти по всякакви въпроси има до кого да се допитам. Ако не могат да ми помогнат, ме препращат към по-компетентен техен колега, все пак правото е необятно и не може един човек да разбира от всичко.
Специално при подписване на договори, и всякакви такива, в които по един или друг начин има формулирани ЗАДЪЛЖЕНИЯ, винаги се консултирам, въпреки, че с годините съм натрупала сравнително богата правна обща култура.
А ако някъде ми кажат, че не могат да ми дадат екземпляр от договора ПРЕДИ да го подпиша, поради някакви доводи за конфиденциалност, просто не го подписвам.

# 9
  • Мнения: 27 524
Имаме.  Simple Smile Двама  Peace

# 10
  • на село
  • Мнения: 826
И ние.  Grinning  Третия не го броя, защото преди всичко ми е много близък приятел.

Laughing Laughing Laughing

# 11
  • Мнения: 540
не нямам

# 12
  • Мнения: 2 388
Да. Освен адвокат ми е и много добра позната.

# 13
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Само нотариус.

# 14
  • Мнения: 2 018
Не, но винаги съм искала да кажа: "Следващия път ще си поговорите с адвоката ми!"  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт