12-ти ден е с температура над 38?

  • 4 742
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 069
Здравейте, вече не знам към кого да се обърна и реших да изложа проблема към вас.

Близнаците тръгнаха на ясла и малко след това се разболяха. На единият юнак му се перфорира ушенцето и започна да изтича секрет. Ходихме в 3-та градска на УНГ и там ни изписаха антибиотик. В същото време другото юначе, без видими причини ми вдига температура над 38 градуса. Варира между 38.3 и 38.6, като два дни беше 39.9 и 40.1. Все пак лекарката от УНГ-то каза да давам антибиотика и на двамата, е да, ама...

Преди 5 дни (в петък) правихме кръвна картина на ужким здравия, тъй като температурата не спада. Утайката беше 70 в лаборатория Цибалаб. Педиатърката веднага ни пусна талон №7 и ни прати в болница. Отидохме в МА в детската Пулмология. От там ни снимаха на ренген - гърдички чисти. Прегледаха ни - отхвърлиха съмнения за Пневмония и ни върнаха в къщи с препоръка да повторим кръвната картина в друга лаборатория.

В събота сутринта направихме нови изследвания - да утайката в новата лаборатория беше 28, но пак е висока. Започна ходене по мъките от МА ни пратиха в ИСУЛ, там ни прегледа детски УНГ - не видя нищо - всичко ни е чисто. Препрати ни към лекар от отделението по Онко-хематология - абсолютно нищо. Гледаха ни на ехограф, коремче, черен дроб, сърчице, бъбреци, пикочни пътища... Не видяха нищо... Не знаят от къде е температурата и защо утайката ни е толкова висока.

Препрати ни към Детската Педиатрия - там ни направиха нова кръвна картина - утайка 31, но също в пълно невидение от къде е тази температура и т.н. И там не ни приеха... Казаха да изчакаме още два дни

Днес пуснахме гърлен секрет натривка, но... резултата след 2 дни.

Всички лекари, които ни гледаха до сега са в пълно невидение от къде идва температурата и какво да правят. Препоръчаха ми да пием антибиотика до 10 пълни дни от лечението (днес е 7-ми ден).

Пламнала ми е главата да мисля още какви изследвания да искам от лекарката... Дори не зная към какъв доктор да се обърна, къде да заведа детето, какво да правя?

Моля ако имате някакви предположения - ще са ми от полза да проверя всичко. Адски притеснено ми е и наистина съм в ужас!

# 1
  • Мнения: 2 082
ваксина да сте слагали скоро...?

# 2
  • Мнения: 382
Първо се успокой,ще отмине всичко.Това което ми е хрумва е:да се огледа детето за уголемени  лимфни възли,афти,правена ли е антбиограма дали този антибиотик действа изобщо.Ако е вирус,Аб е безмислен така или иначе,ще мине и без него.Зъбите Поникнали ли са?Храни ли се,акото как е?

# 3
  • Мнения: 1 069
Ваксина сложихме преди повече от месец и половина, но тя е стандартната на 12 месец. Не помня коя беше от всичките, но не е противогрипна

лимфни възли,афти - нямаме

антбиограма - не са ни правили, но в момента и не може да се направи тъй като още пием антибиотик

Зъбите - изби ни 4-ти кътник преди 4-5 дни, тръгнали са кучешките - но лекарите твърдят, че утайката не може да се влия е от тях

Храниме се горе-долу - в смисъл, че не е както беше, но не е и само на вода

# 4
  • Мнения: 48
Стерилна урина пускахте ли? Племеницата ми 3 месеца поддържа температура 37,2- 37,5. Гледаха я на ехограф- всичко добре, куп изследвания- всичко в норми и накрая днес стерилната урина показа бактерий и инфекция на пикочните пътища

# 5
  • Мнения: 166
12 дни е прекалено дълъг период-би трябвало да има известна яснота за причината й.Не доумявам след като в амбулаторни условия нещата не търпят подобрение,не са предложили лечение в детско отделение-могат да нправят допълнителни изследвания като изследване на стерилна урина ,ДКК,хемокуртури и т.н.Но!бъди упорита-умерено висока утайка с висока температура говори за болестно състояние.Успех и  Hug за малкото човече .

# 6
  • в джунглата
  • Мнения: 916
При нас ситуацията беше следната- гнойна ангина и съответно пиене на антибиотик от който дъщеря ми хвана гъбички и поддържаше около 10дена температура докато лекарката ни се усъмни в тези гъбички, защото от ангината нямаше и помен а тя вдигаше температура.
Успех и дано е нещо безобидно Peace

# 7
  • Мнения: 1 044
На моя позната детето имаше така температура без други симптоми и на края му откриха цирей. Дали е възможно при вас?

# 8
  • Мнения: 2 082
питах за ваксина,защото вчера чух друг случай за детенце на вашата възраст,което поддържа висока температура вече цял месец и не могат да разберат какво му е .само ,че на него са му слагали седмица преди това имунизация и най-вероятно е от това. стерилна урина правихте ли

# 9
  • Мнения: 1 069
nano, Стерилната урина е без бактерии...

Пухче, цирей на какво и как са го разбрали? Кое изследване е дало отклонения?

# 10
  • Мнения: 1 163
Нели ние бях ме така преди пет шест месеца. Около 10 дена беше с много висока температура. Направо бях откачила. Нито сополи, нито кашлица само температура. Оказа се че антибиотика, който ни бяха изписали въобще не и е повлиял. След това ни назначиха втори и след третия ден температурата спадна. От тогава тоя антибиотик не го изписват на Рали тъй като не и влияе изобщо. Помисли и за това че може би трябва да се смени антибиотика.
Успех  Peace дано бързо се оправи детенце.
А между другото и давах и глюкоза по една спинцовка през 15-20минути, понеже вече искаха да ни вземат в болница, толкова се беше изтощила.

# 11
  • Мнения: 90
моята дъщеря веднъж беше с утайка 55 и 7 дни ни въртяха по лекари,докато накрая на стерилната излязоха бактерии,но пък вие сте правили..  Thinking знам,че понякога вирусните заболявания държат доста дълго Т,но пък не е хубаво утайката да е толкова завишена.И все пак,при толкова специалисти в Сф,все някой нещо трябва да каже....айде,при нас в провиницията нещата са много зле,но пък в сф.....  #2gunfire
нещо да го боли?да сте видели обрив?Наистина е много възможно и да са гъбички в устата,лично аз 2 год ходих по мъките с Т ,завишена утайка и болно гърло,тъпчеха ме с АБ,а накрая - гъби....  Crossing Arms

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нели, много напрегната картника...  Cry  Дано час по-скоро се оправи детенцето ти  Praynig

Кой УНГ д-р в ИСУЛ го прегледа?
И къде направихте гърлен секрет?

Имай предвид, че кр. утайка е ст-т, която се нормализира много бавно и трудно във времето. И понеже той все пак се бори с/у някакъв болестотворен нашественик (за да има толкоз дни Т), значи на практика той си е болен, откъдето и утайката е завишена. Следи му я поне 2-3м., като му пускаш изследвания на поне 20 дни.

Непременно пиши развитието  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 2 658
Nelly, показва ли си по някакъв начин, че нещо го боли? Прави ли нещо по-необичайно? Иначе наистина трябва да се открие причината, защото толкова дни с температура........ Но и аз нямам представа, какво може да е. Забелязала ли си някаква промяна в цвят и вид на изхожданията, някакви секрети или нещо по-различно от нормалното. Явно е скрита инфекция.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Спомням си, че имаше заболяване на кръвоносните съдове с температура. По - скоро с висока Т, която е продължителна. Даже мисля, че имаше тема някъде тук. Синдром на Кавазаки или нещо такова. Говоря по спомен. А го помня, защото ми направи впечатление, че се лекува с аспирин.
http://kidshealth.org/parent/medical/heart/kawasaki.html
Тук има информация. Прочетох, че трудно се хваща, тъй като на изследванията рядко дава изменения.
Стискам палци да сте ок. Горното го написах просто защото ми дойде на ум тази тема от преди година може би.

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 15:28 от Sesana

Общи условия

Активация на акаунт