детето ми си удря главата- какво да правя

  • 17 122
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Сигурно се  е случвало на много мами , но да питам и аз. Как мога да се справя с ината н асина си . Когато се ядоса и не стане на неговото или просто не му обръщаме внимание , той си удря главата в земята, или още по лошо в най-близкия ръб. Така ние не смеем мн. да му се караме и все го наблюдаваме. Ще съм благодарна ако някой знае как мога да се справя  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 492
Колко е голямо детето? Премести го в леглото на меко и да си полаче малко. Важно е да си държиш на своето, защото това си е манипулация от негова страна. Ще отмине периода.

# 2
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
И ние имаме подобен проблем,но моя се удря с рька или ако е в леглото се бльска в реШетките. Ние сме на 1г и 4м , а вие?
Щте следя темата ,дано ни помогнат.

# 3
  • Мнения: 10
детето ми е на 1год 6 мес. но иатите си общо взето предава от половин годинка

# 4
# 5
  • Благоевград
  • Мнения: 37
Господи  и моята дъщеря го прави този номер. Хвърля се на земята и почва да рита и да се удря във всичко покраи нея.  Аз се опитвам да я гушна , та да се успокои , но тя реве още по силно и се извива страшно много. Ние сме на 2 и3м.

# 6
  • Мнения: 168
Синът ми го правеше същото-като не стане на неговата и почваше да си удря главата - в стената, в шкафа, на колена падаше и се блъскаше в паркета. Ходеше често с по 2-3 синки на челото. Мъжът ми даже се чудеше дали не е болен нещо и да го прави заради болка примерно. На лекар го заведохме даже. Беше на около 1,5г. и лекарката ми каза, че го прави зашото има много неизразходена енергия. Препоръча ми да го извеждам повече навън, да го събирам с деца и тн (все неща, които аз така или иначе правех в изобилие, но...) Не можех да повярвам, че е в резултат на прекомерна енергия до момента, в който тръгна на ясла (на 1,7м) Е от тогава не се и сеща да се блъска. Особено в началото се изморяваше явно от емоциите в яслата и като го прибера сядаше да гледа "Сънчо" и заспиваше полуседнал пред телевизра. Вероятно наистина е била права доки, но тогава не ми се вярваше. Това е моят опит - дано съм била полезна!

# 7
  • Мнения: 10
Благодаря на всички за отговорите   bouquet. Така или иначе ще чакаме да израсте , че да видим дали ще спре. На ясла ще го пусна на пролет , че с тези болести... Той и сега изразходва мн.енергия и просто всичко е от инат. Тази сутрин отново се тръшка и удря, защото баща му отива на работа.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 366
Аз гледах племенника си. Като отидох при сестра ми малкия беше на 2 години и 1 месец. Леле същата работа - блъска си главата къде ли не. Един ден не издържах и му викнах - ако искаш да те боли кажи ми аз ще те напердаша хубаво където ти поискаш. Това дете се уплаши и постепенно престана да си блъска главата. Цялото отучване продължи около 3 месеца.

# 9
  • San Diego, CA
  • Мнения: 78
и моят син ,на 1г 1м така си блъска главата.Наложи се да сменим дървената кошара със сгъваема,постоянно го пазя ,ако е ядосан и го вдигна мята главата назад и ме блъска силно .Заведох го на хомеопат ,пи си лекарството 3 дни и -о,чудо,почти вече е спрял,много рядко се сеща!!Понякога леко и я чуква ,но не продължава.Много съм благодарна на доктора,съветът ми е ,ако имате възможност отидете на хомеопат.

# 10
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
На моя позната момченцето правеше така. Беше в периода 1.6 - 3 г. Какво ли не го правиха. На лекар го водиха, караха се, плашеха се. Най-накрая разбраха, че го прави на инат, когато не е на неговото и го оставиха да си се блъска. С времето от само себе си отшумя. Сега е спокойно дете и никога няма да си помисли човек, че е бил толкова невъзможен.

# 11
  • Мнения: 4 433
моят син също прави така,като се ядоса и почва да се удря Tired

Общи условия

Активация на акаунт