inhibin B, AMH - яйчников резерв, имунологични и т.н.

  • 18 245
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 549
От вчера не знам къде се намирам. Взех си изследванията и инхибина ми е 8, а АМХ 4... Това не са ли ужасно ниски стойност? (Нямаше референтни и затова съм в шок)...
ФСХ ми е 8,2 при ЛХ 7. Естрадиолът ми е под долна граница. Всичко останало е в норми...

Права ли съм да си направя заключението, че имам яйцеклетки, но те са абсолютно некачествени?

Ако бяхте на мое място, бихте ли отишли да си пуснете имунологични и генетични? (Имам чувството, че няма смисъл, ако яйцеклетките ми не стават...)

Заедно с резултатите на инхибина и АМХ ме тръшна и някаква яка настинка. Това дали би се отразило на имунологични изследвания (например да повиши НК клетките?)

Извинете за обърканата тема... Почвам да си самопоставям диагнозата вторичен стерилитет и да се ориентираме към осиновяване... И все пак, прави ли сме в заключенията си?


# 1
  • Мнения: 598
Миличка, ниЩо не раzбирам, само мога да те посъветвам да се обърнеШ към специалист ... ooooh! ужасно глупава се чувствам като ИСКАМ, а не мога да помогна  ooooh! ooooh! Много кураж и сили ти праЩам  Praynig Hug Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 5 549
Благодаря, миличка АлчоHug Ще се обърна към Владимиров, разбира се, но ми се искаше да получа и странични мнения. Дано се появи някое момиче, което има идея от тези изследвания...

Четох, че нормално инхибин Б трябва да бъде между 45 и 200. А относно анти-мюлеровия хормон, доколкото схванах от американските сайтове, хубавите стойност са от 28 до 46...

И затова питам... Щото моите изглеждат много, много странно... А ФСХ ми е супер. И затова като удваник за сламка се хващам...  ooooh! Дано се включи някоя компетентна мадама.  Praynig

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Прасковка,моя АМХ клони към 0.При Владмиров мисля,че референтните стойности са от 1 до 10,но съм забравила.Аз съм с намален яйчников резерв,но въпреки всичко успяхме да извадим 4 яйчица на ИКСИ-то.Ако си пациентка на д-р Владимиров,той ще ти обясни подробно какво е положението.И моето ФСХ последно беше все още в норма/като твоето горе-долу/,но скоро не съм се изследвала.Щом още не е толкова високо мисля,че не е толкова страшно положението.Това са си мои размишления,дано докторът те успокои.

# 4
  • Мнения: 8
здравейте и от мен. Аз също съм с изчерпан яйчников резерв референтните стйности на АМХ са от1 до 10 така ,че не виждам защо се притесняваш моят е 0.05, що се отнася до инхибин Б трябва да е над 45

# 5
  • Мнения: 2 270
Мила Прасковке, айде сега да си вдигнеш нослето и да спреш да расъждаваш върху изследванията ти! Лекарите учат по има-няма 10 години, за да вършат тези неща!
Положението ти не е толкова страшно - Владимиров най-точно ще ти обясни!
Гушкам те Hug

# 6
  • Мнения: 1 334
Прасковка,ето тук можеш да видиш какво е разясенено за яйчниковия резерв http://www.ivfpleven.com/index.php?l=30

Но и аз спорелям мнението на Прити,че Владимиров най-добре ще прецени каква е ситуацията и не мисля,че нещата нямат изход Hug

# 7
  • Мнения: 11 816
Миличка, peaches, успокой се и не бързай да си определяш диагнози!  Hug За съжаление аз не мога да ти помогна с конкретна информация, но също първото, което ми дойде е - референтните стойности!! На различните места са различни.
Ако имаш възможност отиди още утре при Владимиров и почакай да те види! Стискам много силно палци и чакам да пишеш!  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 5 549
Момичета, изключително много ви благодаря на всички за включването!  Hug

Успях да говоря и с доктора и се оказа, че стойностите не са толкова страшни (иска ми се да вярвам, че е така!  Praynig ) . АМХ 4 било ок (скалата наистина е от 1 до 10). Инхибина ми е нисък, но така или иначе това е показател, на който няма как да се въздейства. Ще пиша какво ще правим - инсе или инвитро или икси. Трябва да се съберат данни и от останалите изследвания, за да стане пълна картинката.

Благодаря ви много на всички!    bouquet

# 9
  • Видин
  • Мнения: 961
Мила, Петенце, каквото и да решите желая  ти много късмет! Hug Heart Eyes Hug
Горе главата! Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 860
Аз само се записвам за темичката  Hug
че май и аз съм се запътила по този път  Confused
peaches стискам палци нещата да се наредят  Praynig

# 11
  • Мнения: 29
Peaches, аз забременях по естествен начин с Inhibin B 33.9 и AMH 4.63. Също като тебе бях много притеснена, но док. Владимиров измрънчи нещо като Добре е, но аз така и не разбрах какво точно е "добре", така или иначе бях много разстроена тъй като за пръв път сериозно се заговори за "инвитро". Е до това слава на Господ не се стигна, но искам да ти кажа да не се притесняваш толкова! Стискам палци! Късмет и скоро да гушкаш едно сладко бебче!  babyuu

# 12
  • Мнения: 284
Момичета моля ви да коментирате мойте изследвания

AMH 1.90
INHIBIN B 41.03

Няма реферантни стойности и нямам представа дали са добри

Предварително ви благодаря  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 5 549
Никона, лека бременност!  Hug Благодаря ти много за включването. Доктор Владимиров и на мен ми каза, че са ми добре хормоните... Инхибин Б бил нисък наистина, но той бил сигурен, че ако се изследва няколко дни по-късно щял да е висок... Везните клонят към естествено забременяване май... с терапия евентуално, защото се очаква да изскочи нещо имунологично при мен...

Елена, най-добре си попитай доктора... Иначе така като мен напълно излишно се шашкаш..., не го препоръчвам!  Hug

# 14
  • Мнения: 284
peaches
Благодаря ти за отговора
Единственото което Владимиров каза е "може и по добре "
Аз затова се шашкам и се питам дали след 1-2 години въобще ще имам яйцеклетки

Общи условия

Активация на акаунт