крем супа от карфиол

  • 14 639
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 248
Здравейте   chef,
търсих, търсих и така и не намерих подобна тема... та от туршийките ми остана една глава карфиол и реших да направя довечера крем супичка, само дето не знам как Rolling Eyes Embarassed Вие как приготвяте крем супата от карфиол? Има ли нещо специално?  newsm78
[/b]

# 1
  • Мнения: 5 001
Слагам карфиола,1 картоф и един морков да врат в подсолена вода,като уврат махам от водата малко и добавям прясно мляко.Пасирам и добавям млян черен пипер 1-2 щипки и бучка масло.Поднасям с крутончета.

# 2
  • Мнения: 27 524
В Гугъл има десетки и десетки рецепти за супа от карфиол  Hug

Аз лично правя френската крем-супа, която и децата много харесват:  Simple Smile

1 глава карфиол
1 глава лук
1 глава чесън
1 ч.л. кимион
1 ч.л. кориандър (аз не го слагам  Sick)
50мл течна сметана
1 с.л. зехтин (или олио)
1/2 л зеленчуков бульон
сол, черен пипер

Накъсвам на розички карфиолът и го варя 10мин след кипването в подсолена вода.
В зехтинът запържвам лукът и чесънът, нарязани на ситно. След като станат златисто-прозрачни, добавям кимионът и кориандърът. Разбърква се. Добавям карфиолът и бульонът и оставям да ври около 15 мин.
След това пасирате и добавяте сметаната.
Супата е вкусна и студена, и топла  Simple Smile
Може да добавите куркума и джинджер, но става доста ароматизирано и пикантно.
Аз лично винаги на крем-супи добавям накрая щедра бучка масълце   Grinning
Крутончетата са по желание. Най-добре е ако са овкусени предварително в масло и чесън  Simple Smile




Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 13:50 от Блонди

# 3
  • Мнения: 423
Това е любимата супа на дъщеря ми и мъжа ми. Правя я по същия начин като картофената крем супа. Слагам в подсолена вода - лук, морков, чушка и карфиол. Като поомекнат слагам едно картофче, като и то се свари изсипвам част от водата и добавям една чаша прясно мляко. Слагам бучка масло, копър и магданоз наситно. Много вкусно става, полезна и питателна!

Общи условия

Активация на акаунт