Отговори
  • Мнения: 80
Поздрав за всички майчета, успяващи и кърмещи въпреки всичко Hug!

Да, все още кърмя – част първа

Да, все още кърмя – част втора

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 10:50 от hrisi-pisi

# 1
  • Мнения: 5 401
Браво, Хриси!   bouquet Май ти си писала статиите или се лъжа?  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 80
Бръмбазелче, според мен е важно да има подобни статии и ние кърмачките да си се подкрепяме и да си удряме по едно рамо (цица Grinning) в случай на нужда.
Дано и повече бъдещи мами прочетат.   

# 3
  • Мнения: 11 003
hrisi-pisi, статиите са чудесни! Поздравления!   bouquet

# 4
  • Мнения: 3 869
Чудесни статии!!! Благодяря  bouquet

# 5
# 6
  • Мнения: 2 401
Поздравления и от мен!  Simple Smile

# 7
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Много точно казано! Браво!

# 8
  • Мнения: 2 376
Браво  smile3501
Аз само бих искала да кажа, че спя добре, а бебето си се храни по няколко пъти на нощ, благодарение на съвета на Хана Лаптроп. Сложихме матрак до леглото, че е тясно и високо. Като се събуди бебето, го грабвам, лягаме , тя яде, аз спя. Будя се за да я преместя от другата страна, или да я върна в леглото и докато спи  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 85
Ех, колко познато ми звучат тези статии Grinning
Поздравления и от мен  bouquet

# 10
  • Мнения: 873
днес с една мама-и двете сме кърмачки над годинката-си говорихме как като кажеш,че още кърмиш,те гледат не само с неразбиране или учудване,ами те гледат и така все едно си луда Shockedаз накрая и казах,че всъщност ние трябва да гледаме размятащите шишета майки с неразбиране и все едно са луди Twisted Evilа може би и със съжаление-понеже повечето от тях не кърмят просто защото невежеството им ги кара да мислят,че не си заслужава "да се занимават с ТОВА" ooooh!

# 11
  • Мнения: 3 718
Браво Хриси  Peace Имам само две възражения.
Кърменето не изисква строг хранителен режим, просто е препоръчително кърмачката да се храни пълноценно.
И също не съм съгласна, че по време на кърмене не могат да се пазят диети. Може естествено, но диетата или режимът на хранене трябва да са балансирани и да не се допуска гладуване.
Това все пак са си две сериозни пукнатини в тезата, че докато се кърми няма шанс майката да се погрижи за себе си и да влезе във форма.
А пък най забавното е, че след една възраст на кърмачето просто никой не предполага, че кърмиш и като вмъкнеш това в разговора следва  Shocked и реплики от сорта " ъъъъ а ма ъъъ е а на колко години стана той? Аааа и защо така бе?" Много е забавно.

# 12
  • Мнения: 80
Britt, и аз така правя, т.е. така спинкаме  Hug

Шаманката , да права си, може би не е строг, но все пак е някакъв хранителен режим. Все пак, колкото и да е, трябва да внимаваш какво хапваш. А за диетата също съм съгласна, че може да се спазва един вид диета, т.е. както ти казваш балансирано хранене, без глад, но все пак има кърмачки, които започват строги диети, а това бързо се отразява на количеството кърма и общото  състояние на майката. Разбира се не подкрепям и фази от сорта "аз сега кърмя, значи мога да ям колкото и каквото искам, пък после ще му мисля".

А сега едно лично голямо благодаря само за теб, защото ти беше първата мама с ходещо бебе, която видях да кърми (на една стара среща на Ла Лече Лига;). Т.е. тогава и за първи път видях какво аджеба е кърменето (аз бях бременна тогава), така че имаш голям принос за статийката  Hug Hug Hug 

# 13
  • Мнения: 6 713
Хриси,  smile3501

# 14
  • Мнения: 3 718
А сега едно лично голямо благодаря само за теб, защото ти беше първата мама с ходещо бебе, която видях да кърми (на една стара среща на Ла Лече Лига;). Т.е. тогава и за първи път видях какво аджеба е кърменето (аз бях бременна тогава), така че имаш голям принос за статийката  Hug Hug Hug 
Еееех, драго ми стана, чак съжалих, че вече не кърмя навън. Но пък се радвам, че съм била добър нагледен пример.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт